Ekonomiczne ogrzewanie elektryczne? Eksperci Kospel podpowiadają, jak zmniejszysz koszty ogrzewania
Praktyczna Szkoła Budowania - Instalacje 2021
4-5 minut
Kotły elektryczne to zaawansowane urządzenia grzewcze, zapewniające bezobsługową pracę i komfortową eksploatację. Nie wydzielają spalin, nie powodują niskiej emisji – gwarantują czyste i ekologiczne ogrzewanie. Przy planowaniu instalacji grzewczej z użyciem kotła elektrycznego warto zwrócić uwagę na kilka czynników. Dzięki nim ograniczymy koszty ogrzewania nawet kilkukrotnie.
Stary czy nowy dom? Technologia wykonania determinuje zapotrzebowanie energetyczne budynku
Największy wpływ na obniżenie kosztów ogrzewania ma technologia w jakiej wykonany jest budynek, w którym planujemy instalację grzewczą. Im nowszy i bardziej energooszczędny, tym mamy mniejsze koszty ogrzewania. Jeśli jednak jest to kilkunastoletni lub kilkudziesięcioletni dom z przestarzałą technologią izolacji, a w planach jest instalacja uwzględniająca kocioł elektryczny, powinniśmy zastanowić się nad zwiększeniem jego energooszczędności.
Jak to zrobić? Najważniejsze jest zwiększenie izolacji cieplnej budynku
W starym budynku o powierzchni ok. 120 m2 ze słabą izolacją cieplną, roczne zużycie energii będzie największe i może wynosić nawet ponad 24 000 kWh. Niezależnie od wyboru źródła ogrzewania najlepszym rozwiązaniem będzie wykonanie termomodernizacji, co znacząco zmniejszy zapotrzebowanie na energię cieplną poprzez zabezpieczenie budynku przed utratą ciepła. Jakie najważniejsze działania...
Aby przeczytać cały artykuł,
kup dostęp do Budujemy Dom online
kup dostęp do Budujemy Dom online
Uzyskasz dostęp do całego archiwum magazynu Budujemy Dom,
wydań specjalnych oraz miesięcznika Czas na Wnętrze