Szeroka oferta
Praktyczna Szkoła Budowania - Instalacje 2021
9-16 minut
Oferta kotłów na paliwa stałe jest bardzo szeroka. Urządzenia różnią się zaawansowaniem technicznym, rodzajem spalanego paliwa czy mocą. Łączy je jedno - nie przypominają stosowanych przez lata „kopciuchów”, w których spalano wszystko, co się dało. Tych już nie kupimy - od kilku lat do sprzedaży można wprowadzać wyłącznie kotły o najwyższej, 5. klasie czystości emisji.
Kotły na paliwa stałe to najbardziej rozpowszechnione źródła ciepła w polskich domach. Choć dość kłopotliwe w użytkowaniu, popularność zawdzięczają niskim kosztom eksploatacyjnym. Wybór takiego urządzenia należy dobrze przemyśleć, bo będzie nam ono służyło przynajmniej kilkanaście lat. Warto uwzględnić przede wszystkim dostępność i cenę preferowanego paliwa oraz możliwości użytkownika, jeśli chodzi o obsługę urządzenia.
Porównanie kosztów ogrzewania w zależności od rodzaju źródła ciepła i urządzenia grzewczego.
Obecnie do sprzedaży dopuszczone są wyłącznie kotły najwyższej, 5. klasy. SAS
ZASYPOWY ALBO Z PODAJNIKIEM
Jedną z cech, którą różnią się kotły, jest sposób załadunku paliwa. Urządzenia zasypowe stosowane są od dziesiątek lat. Ich obsługa jest kłopotliwa - wymagają ręcznego załadunku paliwa. Najprostsze konstrukcje nie są wyposażone w żadne elementy elektroniczne - sterownik czy dmuchawę. W przypadku instalacji c.o. pozbawionej pompy wymuszającej r...
Aby przeczytać cały artykuł,
kup dostęp do Budujemy Dom online
kup dostęp do Budujemy Dom online
Uzyskasz dostęp do całego archiwum magazynu Budujemy Dom,
wydań specjalnych oraz miesięcznika Czas na Wnętrze