Sposoby na ciepłą wodę. Przemyślane rozwiązania. Jakość w cenie.
Praktyczna Szkoła Budowania - Instalacje 2021
4-5 minut
Wybierając podgrzewacz wody mamy do wyboru wiele opcji: możliwych źródeł ciepła, technologii, materiałów. Czy ma korzystać z zewnętrznych źródeł ciepła, czy być samodzielnym urządzeniem? Czy może wykorzystać odnawialne źródła energii? Jak wybrać podgrzewacz, który będzie nam służył przez długie lata?
Podgrzewacze gazowe
W podgrzewaczach tego typu (tzw. bojlerach) woda jest ogrzewana bezpośrednio przez palnik gazowy. Są proste w obsłudze i bezpieczne w eksploatacji (posiadają znak CE). Zbiornik wykonany jest ze stali nierdzewnej, co gwarantuje długoletnie użytkowanie.
Model PSW to podgrzewacz gazowy z dodatkową wężownicą. Poza sezonem grzewczym woda podgrzewana jest przez palnik gazowy, natomiast w okresie zimowym - przez kocioł c.o. (np. na paliwo stałe).
Wymienniki z wężownicą i płaszczowe. Energia z kotła c.o.
Woda w wymienniku c.w.u. jest podgrzewana przez wodę kotłową, przepływającą przez wężownicę lub tzw. płaszcz. W ofercie TERMICA znajdują się urządzenia wykorzystujące te rozwiązania: wymienniki z wężownicą (również z króćcami w górnej dennicy, do współpracy z kotłami wiszącymi) oraz dwupłaszczowe. Jeżeli oprócz kotła chcielibyśmy wykorzystać drugie źródło ciepła rozwiązaniem są wymienniki z dwiema wężownicami. Chcąc podgrzewać wodę poza sezonem grzewczym należy dobrać...
Aby przeczytać cały artykuł,
kup dostęp do Budujemy Dom online
kup dostęp do Budujemy Dom online
Uzyskasz dostęp do całego archiwum magazynu Budujemy Dom,
wydań specjalnych oraz miesięcznika Czas na Wnętrze