Grażyna - Czytelniczka Budujemy Dom, napęd do bramy wjazdowej użytkuje od 2011 r.
Brama wjazdowa: dwuskrzydłowa, o szerokości 4 m; skrzydła - wykonane z walcowanych profili stalowych, pomalowane metodą proszkową na kolor brązowy; słupki - stalowe o średnicy 10 x 10 cm; fundament - o głębokości 1,20 m, betonowy, zbrojony.
Napęd: 2 siłowniki proste, centrala sterująca, moc 400 W; wyposażenie - lampa ostrzegawcza, fotokomórki; sterowanie - 4 dwukanałowe piloty.
Decyzja: zdecydowałam się, z mężem, na wymianę bramy wjazdowej, ponieważ ta poprzednia po około 40 latach pracy się zużyła. Poza tym chciałam przejść z ręcznego sposobu otwierania i zamykania na automatyczny. Poszperaliśmy w Internecie, znaleźliśmy w sąsiedniej miejscowości dystrybutora wyrobów renomowanego polskiego producenta. Pojechaliśmy do biura, zamówiliśmy kompleksową usługę. Z tym że sami wybraliśmy na miejscu model bramy (zależało nam na ładnym i prostym), zaś fachowcy pasujący do niego wariant napędu.
Rady i przestrogi:- W umówionym terminie, wykonawcy najpierw zrobił od nowa cały wjazd (poprzedni się rozsypywał, nie było czego ratować), na końcu zamontowali napęd. Przez trzy tygodnie trwały prace związane z demontażem starych elementów, robotami ziemnymi przy nowym fundamencie i układaniu przewodów elektrycznych, osadzaniem słupków, bramy, furtki. Natomiast zamontowanie wyczekiwanej automatyki zajęło tylko kilka godzin. Niestety, jej składowe pewnej nocy... zniknęły (po upł...
Aby przeczytać cały artykuł,
kup dostęp do Budujemy Dom online
kup dostęp do Budujemy Dom online
Uzyskasz dostęp do całego archiwum magazynu Budujemy Dom,
wydań specjalnych oraz miesięcznika Czas na Wnętrze