Marcel - Czytelnik Budujemy Dom, napęd do bramy wjazdowej użytkuje od 2020 r.
Brama wjazdowa: dwuskrzydłowa, przesuwna o szerokości 4,50 m; skrzydła - rama z profili stalowych, trzykrotnie pomalowanych metodą proszkową, sztachety z blachy; słupki - ze stali, 40 cm; fundament - o głębokości 1,20 m, z żelbetu.
Napęd: moc 340 W; intensywność pracy 24 cykle/h; z siłownikami prostymi, teleskopowymi, przeznaczonymi do skrzydeł o szerokości do 3 m i ciężarze do 300 kg; mocny ciśnieniowy korpus, odlew aluminiowy, lakier epoksydowy, toczysko ze stali nierdzewnej; temperatura pracy od -20 do +50°C; stopień bezpieczeństwa IP55; sterowanie - 4 dwukanałowe piloty; akcesoria - fotokomórki na słupkach, lampa ostrzegawcza; gwarancja 36 miesięcy.
Decyzja: kilkadziesiąt lat temu ojciec postawił parkan ze sztachet olchowych, zamontował dwuskrzydłową bramę, którą obsługiwaliśmy ręcznie. Cztery lata temu wymieniłem sztachety na gotowe elementy z blachy. U ślusarza zamówiłem podobną bramę wjazdową. Tak jak w przypadku sztachet, zależało mi na wykończeniu skrzydeł metodą proszkową, bo dzięki temu unika się konserwacji elementów stalowych. Poprosiłem o zastosowanie dobrych okuć, zawiasów. W takiej unowocześnionej wersji parkanu nie mogło zabraknąć automatycznego uruchamiania bramy. To najkorzystniejsza zmiana, chociaż montaż nie przebiegł od razu jak należy.
Rady i przestrogi:- Instalatora wybrałem przez Internet. Kierowałem się dobrymi opiniami oraz przede wszystkim tym, że specjalizuje się w montażu wyrobów od producenta, którego mi zarekomendowano. Zależało mi, żeby mieszkał nie dalej niż 10 km od nas i zapewniał szybką ewentualną naprawę. To on dobrał model napędu. Wykonał usługę po dziesięciu dniach od wizji lokalnej i aprobacie...
Aby przeczytać cały artykuł,
kup dostęp do Budujemy Dom online
kup dostęp do Budujemy Dom online
Uzyskasz dostęp do całego archiwum magazynu Budujemy Dom,
wydań specjalnych oraz miesięcznika Czas na Wnętrze