Łazienka wspólna na parterze: powierzchnia 5 m2; armatura sanitarna - kabina natrysku z płytkim brodzikiem, podwieszany sedes i umywalka. Łazienka wspólna na piętrze: 6 m2; armatura sanitarna - wanna przyścienna 170 cm, podwieszana umywalka, pisuar i sedes. Woda - czerpana z wodociągu, odprowadzana do kanalizacji, podgrzewana przez pompę ciepła, gromadzona w zasobniku c.w.u. o pojemności 200 l; na rurze wodociągowej założono elektroniczny rozbijacz osadów mineralnych.
Baterie - podtynkowe, z mosiądzu z błyszczącą powłoką chromową, kształt minimalistyczny, z kilku podobnych serii; przy umywalkach - jednouchwytowe; przy sedesie - bidetka; przy wannie - naścienna, prysznicowo-wannowa; przy pisuarze - czasowa (chromowany przycisk na ścianie dozuje wodę przez 6 s); w kabinie prysznicowej - natynkowy panel z trzema funkcjami masażu wodnego, bez termostatu, wersja powłoki szczotkowany chrom.
Decyzja: Najpierw samodzielnie zaprojektowałem i zrealizowałem łazienkę na parterze, w 2024 r. tę na piętrze, właśnie kończę tzw. biały montaż. Nie miałem z tym kłopotu, bo jestem absolwentem wydziału Wzornictwo Przemysłowe na Akademii Sztuk Pięknych. Przy urządzaniu wnętrza domu obrałem, po konsultacji z żoną, styl minimalistyczny. Posługiwałem się kolorem białym, szarym, czarnym i jasnego drewna dębowego. Takie odcienie są też w łazience dolnej, podobnie jak polerowany beton na posadzce. Ze względu na takie wykończenie posadzki, ściany ozdobiłem ceramicznymi szarymi płytami (30 x 90 cm) w wersji rektyfikowanej, które ułożyłem bez fug - otrzymałem niedzieloną, jednolitą fakturę. Pod taką okładziną ukryłem stelaż i elementy przyłączeniowe podtynkowej baterii umywalkowej. Wersja podtynkowa, prosta forma elementów kranu, chromowa powłoka "zgadzają się" z obranym stylem wystroju. Tylko w kabinie natrysku założyłem natynkowy panel z kilkoma wariantami masażu wodnego, wersja powłoki to szcz...
Aby przeczytać cały artykuł,
kup dostęp do Budujemy Dom online
Czytaj już od 1 zł
Poznaj ofertę
lub
Zaloguj się
Uzyskasz dostęp do całego archiwum magazynu Budujemy Dom,
wydań specjalnych oraz miesięcznika Czas na Wnętrze