Rafał - Członek Klubu Budujących Dom, napęd do bramy wjazdowej użytkuje od 2021 r.
Brama wjazdowa: jednoskrzydłowa, samonośna, o szerokości 5 m; skrzydło - wykonane na zamówienie z walcowanej stali pomalowane farbą proszkową; słupki - ze stali, 10 x10 cm; fundament - o głębokości 1,20 m, z betonu zbrojonego.
Napęd: markowy, do skrzydeł o ciężarze do 400 kg, siłownik samohamowny z wbudowaną centralą sterującą; sterowanie - 2 dwukanałowe piloty i poprzez panel domofonu; wyposażenie - lampa ostrzegawcza, fotokomórki.
Decyzja: już podczas budowy domu, postanowiliśmy z żoną, że chcemy mieć szeroką jednoskrzydłową bramę przesuwną. Tak zaplanowaliśmy wjazd, żeby było odpowiednio dużo miejsca na ruch skrzydła o długości 5 m. Do kompletu potrzebny był mocny napęd, zależało nam, żeby skrzydło poruszało się szybko. Takie zlecenie otrzymała od nas ekipa, która realizowała całe ogrodzenie frontowe. Fachowcy dobrali model automatyki, sformatowali parametry sterowania.
Rady i przestrogi:- Ogrodzenie stawiali jeszcze przed ułożeniem kostki na podjeździe. Znali się na robocie, wszystkie szczegóły zlecenia wykonali starannie i fachowo. Wcześniej poprosiłem elektryka o doprowadzenie przewodów elektrycznych w miejsce zaplanowane do montażu napędu bramy i domofonu przy furtce. W trakcie przygotowywania ławy fundamentowej pod ogrodzenie i bramę, przy tej ostatniej wykonawcy wylali z betonu postument, na którym zamontowali centralę sterującą. Do sterowania automatyką przeznaczyli dwa dwukanałowe piloty, "sparowali" w...
Aby przeczytać cały artykuł,
kup dostęp do Budujemy Dom online
kup dostęp do Budujemy Dom online
Uzyskasz dostęp do całego archiwum magazynu Budujemy Dom,
wydań specjalnych oraz miesięcznika Czas na Wnętrze