Poprawa bezpieczeństwa
Montaż instalacji alarmowej w użytkowanym domu kojarzy się z uciążliwymi pracami remontowymi. Jednak modernizacja wcale nie musi być tak kłopotliwa - wszystko zależy od wybranego wariantu alarmu.
W nowo budowanych domach alarm jest obecnie standardem. Choć z roku na rok liczba kradzieży z włamaniem systematycznie spada, większość inwestorów budujących domy decyduje się zabezpieczyć swoje mienie. Wynika to choćby z tego, że koszt wykonania prostej instalacji alarmowej nie jest zbyt wygórowany, a taka inwestycja daje poczucie bezpieczeństwa.
W starszych domach alarm nie jest już taką oczywistością. Dawniej mało kogo było na niego stać - zabezpieczenia alarmowe stosowane były w bankach, sklepach czy rezydencjach, a nie w domach jednorodzinnych. Na poprawę bezpieczeństwa nigdy nie jest jednak za późno - zainstalowanie alarmu w użytkowanym budynku jest jak najbardziej możliwe. Stopień skomplikowania tego typu prac zależy od wybranego wariantu instalacji alarmowej.
Wchodzące w jej skład elementy - centrala, urządzenia sterujące, czujniki i sygnalizatory (omówimy je poniżej) - muszą być ze sobą połączone. Taki system może być bezprzewodowy lub przewodowy. W instalacji pierwszego t...
Aby przeczytać cały artykuł,
kup dostęp do Budujemy Dom online
kup dostęp do Budujemy Dom online
Uzyskasz dostęp do całego archiwum magazynu Budujemy Dom,
wydań specjalnych oraz miesięcznika Czas na Wnętrze