Rury do poprawy
Remont domowego systemu odprowadzania ścieków i doprowadzania wody może mieć przeróżny zakres. Nieraz wystarczy wymiana skorodowanych albo niedrożnych odcinków rur, ale najczęściej modernizuje się całą instalację. Przy okazji remontu warto zastanowić się, czy rurociągi mają optymalny przebieg i czy nie potrzebne są jakieś poważniejsze zmiany.
Jeżeli instalacja wod.-kan. działa nieprawidłowo, nie należy zwlekać z remontem. W dzisiejszych czasach trudno przecież być pozbawionym przez dłuższy czas takich udogodnień, jak toaleta czy prysznic. Nierzadko jest tak, że modernizacja nie jest wymuszona przez usterki, a wynika z chęci unowocześnienia domu. Niezależnie od przyczyny, do takiego remontu warto dobrze się przygotować.
Tego typu prace zleca się z reguły hydraulikowi. Musi on jednak ściśle współpracować z inwestorem, zwłaszcza wtedy, gdy modernizacja wiąże się z poważniejszymi zmianami, np. wymianą standardowego sedesu na podwieszany czy wykonania w strefie prysznica odwodnienia liniowego. Bo choć specjalista zajmuje się sprawami technicznymi, to właściciel domu decyduje np. o umiejscowieniu przyborów sanitarnych czy wyborze nowej umywalki albo baterii.
DEMONTAŻ I NOWE RURY DO KANALIZACJI
Przed przystąpieniem do remontu należy dokonać oceny stanu rur - jeżeli skala ich erozji nie jest duża, prace mogą się ograniczyć do ...
Aby przeczytać cały artykuł,
kup dostęp do Budujemy Dom online
kup dostęp do Budujemy Dom online
Uzyskasz dostęp do całego archiwum magazynu Budujemy Dom,
wydań specjalnych oraz miesięcznika Czas na Wnętrze