Z wanną i bidetem
Nawet niewielka zmiana lokalizacji urządzeń sanitarnych, bądź zwiększenie ich liczby (o wannę, bidet), wiąże się z przeróbką kilku instalacji. A to jeszcze nie wszystkie przyczyny remontu łazienki. O swoich doświadczeniach opowiedzieli nasi Rozmówcy.
Konieczność przeprowadzenia w łazience prac remontowych wydatnie przyspiesza brak prawidłowej wentylacji albo izolacji przeciwwilgociowej na przegrodach, czego objawami są np. mokre wykwity, zagrzybione fugi, ubytki w spoinach. Kiedy do tego doda się nieefektywnie funkcjonujące ogrzewanie i oświetlenie oraz przestarzały wygląd armatury i mebli, od razu wiadomo, dlaczego zakres robót na ogół jest szeroki. Pocieszeniem dla zleceniodawców może być fakt, że to pomieszczenie poddaje się takiej czaso- i kosztochłonnej modernizacji średnio co 15 lat.
Przekazując ekipie remontowej profesjonalny projekt wykonawczy, uzyskuje się gwarancję, że nie zasypie zleceniodawcy gradem drobiazgowych pytań, a realizacja potrwa tylko tyle, ile trzeba. Zdecydowanie warto zatem poprosić architekta wnętrz o precyzyjne zaplanowanie układu funkcyjnego, materiałów, armatury sanitarnej itp., poza tym o nadzór nad robotami.
WYMIANA LUB MODERNIZACJA INSTALACJI
Prace mogą dotyczyć doprowadzenia rur wody zimnej i ...
Aby przeczytać cały artykuł,
kup dostęp do Budujemy Dom online
kup dostęp do Budujemy Dom online
Uzyskasz dostęp do całego archiwum magazynu Budujemy Dom,
wydań specjalnych oraz miesięcznika Czas na Wnętrze