Naprawa lub wymiana posadzki
Perspektywa remontu dla większości właścicieli domów jednorodzinnych jest nieprzyjemna, zwłaszcza gdy dotyczy on podłóg. Oznacza bowiem duże utrudnienia w funkcjonowaniu domu, a nie każdy może się wyprowadzić na ten czas. Aby usprawnić i skrócić cały proces, warto dobrze się do niego przygotować, wcześniej ustalić zakres prac i harmonogram, umówić się z fachowcami i kupić niezbędne materiały.
Naprawa lub wymiana posadzki zależy od jej stanu i planowanych innych prac remontowych. W starych budynkach - na ogół wymienia się podłogi we wszystkich pomieszczeniach i, gdy jest taka konieczność, również warstwy izolacyjne. Jeżeli w pomieszczeniu jest ogrzewanie podłogowe, to naprawy należy prowadzić ze szczególną ostrożnością. Zwłaszcza w przypadku instalacji wodnej ważne jest, by jej nie uszkodzić i nie rozszczelnić. Jeżeli podłogówki do tej pory nie było, na tym etapie generalnego remontu można ją dodać.
W przypadku modernizacji systemu grzewczego w budynku, i montażu ogrzewania podłogowego, zazwyczaj układa się płytki, posadzkę betonową lub żywiczną.
Parkiet poddaje się renowacji, słabej jakości panele zastępuje się tymi z górnej półki lub deskami warstwowymi.
Kompleksowo posadzka wymieniana jest też w łazience i w kuchni, przy okazji modernizacji tych pomieszczeń - montażu nowej armatury i sanitariatów, a w kuchni zabudowy meblowej i sprzętu AGD.
Nie zawsze jednak niezbęd...
Aby przeczytać cały artykuł,
kup dostęp do Budujemy Dom online
kup dostęp do Budujemy Dom online
Uzyskasz dostęp do całego archiwum magazynu Budujemy Dom,
wydań specjalnych oraz miesięcznika Czas na Wnętrze