Zakres remontu: naniesienie hydroizolacji w obrębie prysznica; wymiana części glazury, kabiny prysznicowej, umywalki, baterii; modernizacja instalacji elektrycznej; realizacja - 2 tygodnie.
Łazienka rodzinna na piętrze: 8,25 m2; z oknem; woda - z wodociągu, odprowadzana do kanalizacji; wentylacja - grawitacyjna z wentylatorem; ogrzewanie - drabinka; posadzka i ściany - gres i glazura, wymieniono kafelki w obrębie prysznica; armatura sanitarna - nowa kabina z niskim brodzikiem (wcześniej z wysokim); poprzednio tradycyjna umywalka na nodze, obecnie podwieszana; od początku podwieszany sedes i bidet; baterie - obecnie pod prysznicem podtynkowe, chromowane, z termostatem i deszczownicą; oświetlenie - pod sufitem taśmy LED i żyrandol, kinkiety nad lustrami, taśma LED u dołu ścianki z sedesem.
Decyzja: Pierwszy wystrój łazienki na piętrze zaprojektowaliśmy z mężem samodzielnie, tuż po zakupie segmentu w 1997 r. Remont przeprowadziliśmy po kilkunastu latach od przeprowadzki, prosząc o pomoc zaprzyjaźnioną architektkę wnętrz. Sprawiła, że wyposażenie jest bardziej funkcjonalne i spójne. W przyszłości zawsze będziemy współpracować z fachowcami. Najbardziej odczuwalną zmianą jest kabina prysznicowa z niskim brodzikiem. Zamierzaliśmy założyć odpływ liniowy, lecz żaden z dostępnych wówczas modeli nie zmieścił się w stropie nad parterem.
Rady i przestrogi:
- Niski brodzik nie jest tak ładny, jak odpływ liniowy, lecz wygląda dużo lepiej, niż wysoki. Dostęp do niego jest znacznie wygodniejszy, niską krawędź łatwo pokonują dorośli i wnuki. Misę z gładkiego akrylu łatwo się myje, nie ma w niej fug, w których zbiera się brud. Podczas prac okazało się, że okładzina z glazury w obrębie prysznica przecieka, zatem dobrze, że zrobiliśmy remont zanim ściany zawilgotniały i zostały zagrzyb...
Aby przeczytać cały artykuł,
kup dostęp do Budujemy Dom online
Czytaj już od 1 zł
Poznaj ofertę
lub
Zaloguj się
Uzyskasz dostęp do całego archiwum magazynu Budujemy Dom,
wydań specjalnych oraz miesięcznika Czas na Wnętrze