Zrób to fachowo
Decyzję o wymianie drzwi wewnętrznych najczęściej podejmujemy wtedy, gdy widać na nich uszkodzenia lub mają przestarzały wygląd, który nie pasuje do charakteru wnętrz. Modele, które można było kupić 20-30 lat temu znacznie różnią się niekiedy od tych, które dziś znajdujemy w sprzedaży. Najlepszym momentem na wymianę drzwi jest remont domu.
Jeśli prowadzony w domu remont wiąże się także ze zmianą funkcji bądź aranżacji pomieszczeń, tradycyjne drzwi rozwierane często są zastępowane dwuskrzydłowymi czy też przesuwnymi. Niekiedy wejście do pomieszczenia lokalizuje się w innym miejscu, ale pamiętajmy, że nawet sama zmiana wielkości otworu drzwiowego wiąże się ze znacznym nakładem pracy.
Gdy zależy nam na uniknięciu bałaganu i większych kosztów, ograniczmy się do wymiany samego skrzydła i ewentualnie odświeżenia starej ościeżnicy (futryny). Choć w większości przypadków drzwi kupujemy wraz z ościeżnicą (często stosuje się dzisiaj wersje regulowane, których szerokość można dopasować do grubości ściany), łatwiej i taniej jest zawiesić nowe skrzydło na starej futrynie. Nie zawsze to jednak dobrze wygląda. W takiej sytuacji ramę można jeszcze obudować przy użyciu specjalnych nakładek lub okleić folią drewnopodobną.
Zanim złożymy zamówienie na drzwi, w naszym domu powinien pojawić się fachowiec z firmy, w której dokonujemy zakup...
Aby przeczytać cały artykuł,
kup dostęp do Budujemy Dom online
kup dostęp do Budujemy Dom online
Uzyskasz dostęp do całego archiwum magazynu Budujemy Dom,
wydań specjalnych oraz miesięcznika Czas na Wnętrze