Pomysł na letni wypoczynek

Latem zwykle dużo czasu spędza się na świeżym powietrzu. Miejscem, które idealnie się do tego nadaje, jest przydomowy ogród. Podpowiadamy co powinno się w nim znaleźć, aby był ładny i funkcjonalny.

Aranżacja przestrzeni wokół budynku mieszkalnego nie jest sprawą prostą. Aby była ona uporządkowana, spójna kolorystycznie i architektonicznie, najlepiej zacząć od projektu. Idealnie, jeśli zlecimy to zadanie doświadczonemu architektowi krajobrazu, który rozplanuje układ elementów małej architektury i spasuje je z otaczającą dom zielenią. Zwykle duże konstrukcje, jak altana czy murowany grill, buduje się na początku. W następnej kolejności należy wytyczyć ciągi komunikacyjne i zaplanować rozkład roślin.

Na etapie robienia projektu dobrze też określić strefy, w których będziemy najczęściej przebywać. Powinniśmy zaplanować, które miejsce przeznaczymy na spotkania w gronie rodziny i znajomych, które na wypoczynek, a które na aktywność sportową. Poszczególne części założenia można oddzielić różnego

...