Oszczędne i prawie bezobsługowe
Właściciele domów jednorodzinnych z dostępem do sieci gazowej najczęściej decydują się na to paliwo do zasilania instalacji c.o. i przygotowywania c.w.u. Obecnie prawie zawsze wybierają kocioł kondensacyjny z nowoczesną automatyką, oraz podłączają do niego podłogówkę i grzejniki ścienne. Odpowiednia konfiguracja wszystkich tych urządzeń zapewnia bezobsługowe, wygodne i ekonomiczne ogrzewanie budynku.
W nowoczesnym domu wszystkie zastosowane urządzenia muszą być na najwyższym poziomie. Obecnie standardem w systemach grzewczych są kotły kondensacyjne. Nie tylko mają znacznie lepszą sprawność od tradycyjnych i oszczędzają paliwo, ale też można je zamontować w prawie każdym pomieszczeniu (nie przeznaczonym na stały pobyt ludzi) bez konieczności budowania komina - odprowadzając spaliny przez ścianę (jeśli dom jest wolnostojący, a moc kotła nie przekracza 21 kW).
Zalet jest sporo, z czego najważniejsza to stosunkowo niskie rachunki za ogrzewanie. Dlatego właściciele budynków jednorodzinnych z dostępem do sieci gazowej najczęściej wybierają to paliwo. Wyposażają domowe instalacje w system grzewczy bazujący na kotle gazowym. Prawie zawsze jest to model kondensacyjny, wyposażony w automatykę ułatwiającą sterowanie. Wystarczy tylko odpowiednio zaprogramować jego pracę na regulatorze (adekwatnie do swoich potrzeb i ciepłochronności budynku). W połączeniu z odpowiednim czujnikiem temperatur...
Aby przeczytać cały artykuł,
kup dostęp do Budujemy Dom online
kup dostęp do Budujemy Dom online
Uzyskasz dostęp do całego archiwum magazynu Budujemy Dom,
wydań specjalnych oraz miesięcznika Czas na Wnętrze