Ogrodowi pomocnicy
Dawniej narzędzia ogrodnicze wytwarzano z tradycyjnych i ciężkich materiałów - stali i drewna, nie przykładając specjalnej uwagi do ich ciężaru, kształtu i wyglądu. Dziś podczas projektowania oraz produkcji wykorzystuje się zaawansowane technologicznie materiały, nadaje osprzętowi ergonomiczny kształt oraz wygląd na miarę XXI wieku.
Współcześni użytkownicy stają się coraz bardziej wymagający i szukają narzędzi ułatwiających pracę w ogrodzie. Dążą do skompletowania takiego zestawu akcesoriów, aby możliwe było wykonanie różnorodnych prac bez wysiłku większego, niż jest to konieczne. Mają w czym wybierać, ponieważ producenci wdrażają innowacyjne rozwiązania, dzięki którym obsługa ogrodów staje się przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem.
Wiadomo - do każdego ogrodu potrzeba innego oprzyrządowania. Małą przestrzeń głównie obsługuje się narzędziami ręcznymi, średnią - ręcznymi i z napędem elektrycznym, dużą natomiast - ręcznymi, uzupełniając je niezbędnym zestawem napędzanym elektrycznie i spalinowo. Nie należy się zrażać, jeśli zgromadzenie kompletu, optymalnie dobranego do specyfiki i rozmiaru konkretnego ogrodu, potrwa jakiś czas. Nie ma na to lepszego sposobu, jak metoda prób i błędów.
Nowoczesne narzędzia ogrodowe, np. sadzarka do cebul kwiatowych (fot. górna GARDENA) i widły (fot. do...
Aby przeczytać cały artykuł,
kup dostęp do Budujemy Dom online
kup dostęp do Budujemy Dom online
Uzyskasz dostęp do całego archiwum magazynu Budujemy Dom,
wydań specjalnych oraz miesięcznika Czas na Wnętrze