Czytaj już od 1 zł
Poznaj ofertę

WC podwieszany czy tradycyjny

WC podwieszany czy tradycyjny

Jestem tuż przed decyzją, w jakie sprzęty wyposażyć dwie łazienki (na parterze i przy sypialni na piętrze). Buduję systemem gospodarczym i sporo prac wykonuję sam. Łazienki też zamierzam sam wykańczać. Bardzo pilnuję kosztów, ale jednocześnie chciałbym mieć w domu nowoczesne i efektowne sprzęty. Kuszą mnie podwieszane sedesy, ale w porównaniu z tradycyjnymi są sporo droższe, tzn. stelaż nie jest tani. Z drugiej strony, stojące WC ze zbiornikiem na wodę to chyba już przeżytek. Czy jeżeli zdecyduję się na wiszący WC, dam radę sam go zamontować?

Stelaż sanitarny to obecnie standard w każdej łazience. Umożliwia ukrycie przyłączy wodociągowych i kanalizacyjnych oraz rur, dzięki temu jest ona bardziej elegancka i łatwiej ją sprzątać. W domach jednorodzinnych najpopularniejsze są stelaże do zabudowy suchej (lekkiej), które można zamontować na dwa sposoby: ustawić przy ścianie murowanej i obudować ścianką szkieletową; umieścić w lekkiej ścianie działowej i zamocować do podłogi oraz ściany nośnej, bądź do elementów przytwierdzanych do podłogi i sufitu. Stelaż zbudowany jest z ramy z profili stalowych o dużej wytrzymałości, przenoszącej obciążenia pochodzące od miski WC i jego użytkownika. Przy prawidłowo wykonanej obudowie, wytrzymałość stelażu do sedesu wynosi 400 kg. Stelaż podtynkowy jest obecnie standardem w każdej nowoczesnej łazience. CERSANIT Najpopularniejsze są modele do tzw. zabudowy wysokiej (rama sięga do 110-130 cm). Te do zabudowy niskiej mają ramy 80-90 cm wtedy przycisk spłukujący jest w pó...
Aby przeczytać cały artykuł,
kup dostęp do Budujemy Dom online
Czytaj już od 1 zł Poznaj ofertę lub
Uzyskasz dostęp do całego archiwum magazynu Budujemy Dom, wydań specjalnych oraz miesięcznika Czas na Wnętrze
WC podwieszany czy tradycyjny
6/2019
6/2019
Spis treści
Aktualności
Projekty domów
Reportaż - posesjonaci
Z dodaną werandą i garażem Wyremontowany w szeregówce
Farby do wnętrz - posesjonaci
Farby do wnętrz suchych i mokrych Ania - Czytelniczka Budujemy Dom, odświeżała ściany w 2017 r. Ewa i Tomek - Członkowie Klubu Budujących Dom, ściany malowali w 2016 r. Kasia i Adam - Członkowie Klubu Budujących Dom, ściany malowali w 2010 r., elementy z drewna w 2018 r. Marta i Piotr - Czytelnicy Budujemy Dom, ściany malowali w 2014 r.
Osłony przeciwsłoneczne - posesjonaci
Osłony przeciwsłoneczne Joanna i Piotr - Członkowie Klubu Budujących Dom, rolety wewnętrzne na oknach dachowych użytkują od 2011 r. Jola i Krzysiek - Czytelnicy Budujemy Dom, rolety na oknach fasadowych użytkują od 2017 r. Edyta - Czytelniczka Budujemy Dom, zewnętrzne markizy na oknach dachowych użytkuje od 2016 r. Danusia i Janusz - Członkowie Klubu Budujemy Dom, żaluzje wewnętrzne użytkują od 2008 r.
Odpływ liniowy - posesjonaci
Odpływy liniowe i punktowe Danka - Czytelniczka Budujemy Dom, odpływ punktowy pod prysznicem zamontowała w 2007 r. Magda i Krzysiek - Członkowie Klubu Budujących Dom, odpływ liniowy pod prysznicem zamontowali w 2015 r. Agnieszka i Bogdan - Czytelnicy Budujemy Dom, odpływ liniowy w remontowanej łazience założyli w 2017 r.
Więźba - temat numeru
Podstawa dachu Impregnacja drewna. Czy wpływa na klasę odporności ogniowej konstrukcji?
Pokrycia dachowe - temat numeru
Krycie wstępne i zasadnicze
Rynny - temat numeru
System odprowadzania wody
Chłodzenie domu - budowlane ABC
Odrobina chłodu Inwestować w nowoczesne urządzenia klimatyzacyjne czy pozostać przy dotychczas proponowanych? Zagrożenia i korzyści dla odbiorców.
Grzejnik - mieszkaj zdrowo
Klasyczne ogrzewanie Co wspólnego mają gąski z produkcją grzejnika aluminiowego?
Podłogówka - mieszkaj zdrowo
Kermi prezentuje nowe systemy ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego x-net Ciepło pod stopami
Zabezpieczenie domu na wakacje - budujemy i remontujemy
Alarm na straży
Ściany zewnętrzne - budujemy i remontujemy
Z ceramiki, betonu komórkowego i z silikatów
Okna i drzwi - budujemy i remontujemy
Okna i drzwi
Bramy garażowe - budujemy i remontujemy
Brama na lata
Gruntowe pompy ciepła - budujemy i remontujemy
Pewne ogrzewanie
Wykańczanie ścian i sufitów płytami g-k - budujemy i remontujemy
Swoboda kształtowania wnętrz MAXymalnie mocne i optymalnie gładkie… czyli jakich produktów użyć, aby efekt remontowanych pomieszczeń był satysfakcjonujący
Narzędzia i sprzęt ogrodowy - budujemy i remontujemy
Ogrodowi pomocnicy
Wymiana instalacji elektrycznej - budujemy i remontujemy
Prąd od nowa
Betonowa kostka brukowa - nasz wybór
W dobrym guście Nowoczesny podjazd z płyt brukowych w formacie XL Modny wzór plastra miodu
Masy do fugowania - nasz wybór
Odpowiednio do warunków
Kondensacyjne kotły gazowe - nowe standardy
Oszczędne i prawie bezobsługowe
Mała architektura - urządzamy ogród
Pomysł na letni wypoczynek
Ogrodzenia, bramy, napędy - urządzamy ogród
Bezpieczna granica
Reportaż - urządzamy ogród
Nastrojowy i niskobudżetowy
Porady eksperta - rubryki stałe
Fundament czy płyta? DGP czy płaszcz wodny? Jak dużo paneli PV warto założyć i jak wykorzystać wytwarzaną energię? Dom bez rachunków, czyli fotowoltaika w praktyce Jak dobrać i ustawić zawory i głowice termostatyczne na grzejnikach? Armatura grzejnikowa HERZ De Luxe WC podwieszany czy tradycyjny Posadzka do salonu z ogrzewaniem podłogowym Balkon w słońcu czy w cieniu? Ogród przyjazny pszczołom