Danusia i Janusz - Członkowie Klubu Budujemy Dom, żaluzje wewnętrzne użytkują od 2008 r.

Żaluzje: wewnętrzne. Lamele - z drewna egzotycznego, o szer. 30 mm. Sterowanie - ręczne - linki umożliwiają spuszczanie i podnoszenie żaluzji, drążki obrotowe - regulację ustawienia lameli.

Montaż: Listwy montażowe z zaczepami do żaluzji fachowiec przykręcił do górnej listwy przyszybowej okien pionowych i zasłonił drewnianymi listwami maskującymi. Naszym zdaniem, żaluzje dziwnie wyglądałyby, wisząc w większej odległości od tafli, czyli na ścianie otworów okiennych.

Decyzja: Na elewacji frontowej, skierowanej na południowy zachód, mamy wielkie okno z trzema pionowymi podziałami. Już 3 miesiące po przeprowadzce założyliśmy na nim drewniane wewnętrzne żaluzje, głównie po to, żeby ograniczyć dopływ do jadalni światła słonecznego. Dlaczego wybraliśmy żaluzje z drewna, a nie rolety z tkaniny? Ponieważ prezentują się bardziej elegancko, pasują do klasycznego wystroju pomieszczeń oraz elewacji z cegły klinkierowej i pozostawiają widok na ogród i wjazdową część działki. Producent żaluzji doradził

...