Porady eksperta - rubryki stałe

Automatycznie otwierana brama wjazdowa na posesję
Jestem właśnie na etapie budowy ogrodzenia i zastanawiam się nad wyborem bramy. Chcę wyposażyć ją w silnik umożliwiający automatyczne otwieranie i zamykanie. I tu pojawia się problem, bo nie wiem, jakie rozwiązanie będzie najbardziej optymalne.
Łazienka bez barier
Korzystanie z prysznica i toalety, lub wchodzenie do wanny dla zdrowych osób są rzeczą tak naturalną i odruchową, że nikt nie zastanawia się, ile wysiłku te czynności kosztują osoby z niepełnosprawnością ruchową. Na szczęście dzisiaj bez trudu można łazienkę dostosować do potrzebującego. Jakie trzeba wybrać urządzenia i akcesoria, aby łazienka była wygodna dla wszystkich domowników?
Czym różnią się syfony kanalizacyjne?
Czym właściwie – poza kształtem – różnią się od siebie syfony kanalizacyjne? Czy przekłada się to na jakieś istotne cechy? Z mieszkania w bloku mam złe doświadczenia z kanalizacją, bo np. w trakcie pracy zmywarki słychać było bulgotanie z syfonu zlewu, co było dość irytujące.
Strefa kąpielowa w niewielkiej łazience
Niebawem wprowadzam się do swojego pierwszego mieszkania. Obecnie jestem na etapie projektowania łazienki. Niestety nie należy ona do zbyt dużych i chciałbym dowiedzieć się, co będzie praktyczniejsze - brodzik czy odpływ liniowy?
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Jesienne nawożenie
Czy nawożenie roślin jesienią jest konieczne? Jeśli tak, to jaki nawóz zastosować? Czy zabieg ten poprawi odporność zieleni ogrodowej na niską temperaturę, czy wręcz przeciwnie?
Jesienne sadzenie wiosennych kwiatów
Do wiosny jeszcze daleko, ale spróbuj wyobrazić sobie, jak będzie wyglądać. Jeśli teraz posadzić cebulki kwiatowe, to już za kilka miesięcy Twój ogród wypełni się feerią barw. Krótko mówiąc: posadź cebulki jesienią, by cieszyć się ich kwiatami wiosną! Podpowiadamy, jak to zrobić.
Sadzenie róż
Róże możesz sadzić praktycznie przez cały sezon, ale najłatwiej dostępne i najtańsze są jesienią. Ziemia jest wciąż ciepła i wilgotna, co sprzyja szybkiej regeneracji systemu korzeniowego. W czasie łagodnej jesieni oraz sprzyjających warunków, krzewy ukorzenią się przed nadejściem mrozów. Po kilku miesiącach zimowej drzemki będą miały przewagę nad różami sadzonymi wiosną, które dłużej będą przyjmować się w nowym miejscu i później rozpoczną wegetację.