Oświetlenie zewnętrzne - posesjonaci

Oświetlenie zewnętrzne
Oświetlamy ściany domu i efektowne elementy ogrodu po to, żeby posesja stała się komfortowa dla mieszkańców i sprawiała wrażenie ładnej i zadbanej. Nasi Czytelnicy również kierowali się względami użytkowymi i dekoracyjnymi.
Man icon Lilianna Jampolska
Tomasz - Czytelnik Budujemy Dom, oświetlenie zewnętrzne założył w 2010 r. i 2018 r.
Oświetlenie na domu: oprawy z IP 65; na ścianach kinkiety, na ganku górne lampy ze świetlówkami kompaktowymi 8 W, nad garażem reflektor halogenowy LED 10 W z czujnikiem ruchu. Wszystkie źródła światła z ciepłą barwą, do 3000 K. Instalacja elektryczna - zasilana prądem z sieci 230 V, 5 obwodów. Oświetlenie na działce: oprawy z IP 67. Lampy słupki o wysokości 1 m, 11 szt. (w przyszłości - 6 dodatkowych przy tarasie i oprawy najazdowe w podjeździe do garażu). Żarówki energooszczędne 24 W. Instalacja elektryczna - zasilana prądem z sieci 230 V, 4 obwody.
Man icon Lilianna Jampolska
Marynia i Krzysiek - Członkowie Klubu Budujących Dom, oświetlenie zewnętrzne założyli w 2001 r.
Oświetlenie na domu i wolnostojącego garażu: oprawy stopień ochrony IP 44; w podbitce dachu na obu budynkach - oprawy wpuszczane oczka z energooszczędnymi żarówkami 3-4 W, matowe. Na frontowej ścianie halogen z czujnikiem zmierzchu (w trakcie wymiany). Barwa światła - ciepła biel. Instalacja elektryczna - 5 obwodów zasilanych prądem z sieci 230 V. Oświetlenie na działce: oprawy stopień ochrony IP 65. Przy bramie wjazdowej reflektor halogenowy 12 W, z czujnikiem ruchu. Na tarasie lampy kule z energooszczędnymi żarówkami kompaktowymi 4 W. Na rabatach przy podjeździe - na razie lampki solarne. Instalacja elektryczna - kable ziemne YKY, zasilane prądem z sieci 230 V, 2 obwody.
Man icon Lilianna Jampolska
Ewelina i Tomasz - Czytelnicy Budujemy Dom, oświetlenie zewnętrzne założyli w 2017 r.
Oświetlenie na domu: oprawy IP 65. Na frontowej ścianie - lampy oczka pod gzymsem dachu i plafoniery pod balkonem nad garażem. Na tylnej elewacji - plafoniery pod gzymsem dachu i pod balkonami nad tarasem i wejściem gospodarczym. Instalacja elektryczna - zasilana prądem z sieci 230 V, 3 obwody. Oświetlenie na działce: oprawy IP 65. Lampy kule z energooszczędnymi żarówkami kompaktowymi 7 W, reflektorki halogenowe 4 W. Sterowanie lampami pilotem. Lampy solarne - w kształcie żarówek i łańcuchów. Instalacja elektryczna - zasilana prądem z sieci 230 V, kabel YKY, 2 obwody.
Man icon Lilianna Jampolska
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Jola i Krzysiek - Członkowie Klubu Budujących Dom, oświetlenie zewnętrzne założyli w 2013 r.
Oświetlenie na domu: IP 44; 3 kinkiety LED, 10 opraw wpuszczanych (oczek) wykonanych z metalu, z diodami LED o mocy 1,5 W. Ciepła barwa światła. Instalacja elektryczna: zasilana prądem z sieci 230 V, jeden obwód. Regulacja manualna. Oświetlenie na działce: przy tarasie parasol z panelem słonecznym i diodami LED, na rabatach lampki solarne (planuje się zastąpić je słupkami solarnymi). Wyprowadzono instalację elektryczną do lamp na ogrodzeniu, zasilaną prądem z sieci 230 V, kable YKY, 1 obwód.
Man icon Lilianna Jampolska