DOM DLA ALERGIKA - temat numeru

Podłogówka i grzejniki ścienne
Nie ma jednego systemu grzewczego zalecanego dla osób zmagających się z uczuleniami. Wielu specjalistów uważa, że najbardziej korzystne jest ogrzewanie płaszczyznowe, w tym najpopularniejsza jego wersja podłogowa. Inni twierdzą, że również bezpieczne są grzejniki, które nie powodują unoszenia w powietrze kurzu i można je łatwo wyczyścić. W większości obecnie budowanych domów oba te systemy działają razem.
Man icon Joanna Dąbrowska
Zdrowe ściany i podłogi
Wykańczanie i wyposażanie wnętrz to przyjemny etap budowy domu. Jeżeli będą w nim mieszkać osoby podatne na uczulenia trzeba tak dobierać materiały, by ich nie wywoływały. Najlepiej te wykonane z naturalnych surowców i łatwe do czyszczenia.
Man icon Joanna Dąbrowska
Dom bez alergenów
Obecnie prawie połowa społeczeństwa cierpi na alergie, w niemal każdym domu mieszka więc alergik, najczęściej dziecko. Stawiając dom warto zadbać więc o to, by każdy z domowników czuł się w nim dobrze, również osoby cierpiące na przeróżne uczulenia. Aby tak było, należy stosować prozdrowotne materiały i unikać źródeł alergii.
Man icon Joanna Dąbrowska
Wentylacja, nawilżacze i oczyszczacze
Duża część czynników mogących wywoływać uczulenia znajduje się w powietrzu, nie tylko tym zewnętrznym, ale również wewnątrz domu. Aby ograniczyć ich liczbę, przede wszystkim należy zadbać o skuteczną wymianę powietrza oraz jego odpowiednie nawilżenie, szczególnie zimą, a także oczyszczenie, zwłaszcza w okresie powiększającego się smogu. Zanieczyszczone, zbyt suche lub zbyt wilgotne powietrze może być bowiem bardzo uciążliwe dla alergika.
Man icon Joanna Dąbrowska
Budujemy Dom
tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Podłoga - zależy na czym leży
Rewelacyjnie wyciszają, zwiększają trwałość podłogi, chroniąc zamki paneli oraz są idealne na ogrzewanie podłogowe, pozwalają ograniczyć wydatki na ogrzewanie nawet o kilkaset złotych rocznie. Podkłady wykonane z połączenia minerałów i poliuretanu zyskują coraz większą popularność na polskim rynku.
Skuteczne sprzątanie
Instalacja odkurzacza centralnego to odpowiedniej mocy agregat ssący oraz sieć ukrytych w ścianach rur i przewodów elektrycznych, zakończonych różnego typu gniazdami ssącymi i wyrzutnią powietrza. Elementem, za pomocą którego się sprząta jest wąż ssący, do którego zakłada się rozmaite końcówki oraz podłącza separatory. Urządzenie jest idealnym rozwiązaniem dla osób mających alergię na roztocza kurzu domowego, bo powietrze po przefiltrowaniu jest wydmuchiwane poza budynek.
Man icon Joanna Dąbrowska
Okurzacze centralne w ofercie TOPVAC
Wysokiej jakości odkurzacze centralne marki GREENline w połączeniu z kompletnymi zestawami akcesoriów do sprzątania oraz specjalistycznymi końcówkami i szczotkami typu: turboszczotki, lance ssące, akcesoria z włosiem końskim do czyszczenia delikatnych powierzchni, stanowią idealne rozwiązanie dla Twojego domu.