Oczyszczalnie ścieków - posesjonaci

Przydomowe oczyszczalnie ścieków
Właściciele posesji położonych na terenach, na których nie ma kanalizacji, i gdzie MPZP nie zabrania budowania przydomowych oczyszczalni ścieków, powinni koniecznie rozważyć założenie ich u siebie. Przemawia za tym rachunek ekonomiczny oraz komfortowe użytkowanie. Potwierdzają to nasi Rozmówcy.
Man icon Lilianna Jampolska
Sebastian - Czytelnik Budujemy Dom, oczyszczalnię ścieków użytkuje od 2015 r.
Grunt: niejednorodny, piaszczysty i gliniasty. Oczyszczalnia ścieków: drenażowa z biologicznymi pakietami rozsączającymi (szwedzka technologia z filtrem biologicznym, materiałem nośnym dla bakterii są 4 pakiety z pofałdowanej geowłókniny). Osadnik gnilny o pojemności 2 m3, przepływ dzienny 0,6 m3/dzień. Liczba stałych mieszkańców: 3 osoby.
Man icon Lilianna Jampolska
Kasia i Mariusz - Członkowie Klubu Budujących Dom, oczyszczalnię ścieków użytkują od 2005 r.
Grunt: piaszczysty, przepuszczalny, lokalizacja na górce. Oczyszczalnia ścieków: biologiczna z osadem czynnym. 8 m za wielokomorowym zbiornikiem (m.in. z komorą napowietrzania, pompą) jest studnia rozprowadzająca oczyszczone ścieki po filtrze piaskowym w gruncie (pod studnią). Liczba stałych mieszkańców: na początku 10 osób, obecnie mniej.
Man icon Lilianna Jampolska
Marta i Krzysiek - Członkowie Klubu Budujących Dom, drenażową oczyszczalnię użytkują od 2018 r.
Oczyszczalnia ścieków: z drenażem rozsączającym. Dwukomorowy osadnik gnilny o pojemności 2,5 m3, w I komorze kosz filtracyjny z kształtkami z tworzywa sztucznego, w II - studzienka rozprowadzająca. Poletko filtracyjne z rurami perforowanymi o średnicy 110 mm (dwie o długości 8 m, jedna 14 m) i kominki napowietrzające. Liczba stałych mieszkańców: 2 osoby.
Man icon Lilianna Jampolska
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Kinga i Krzysiek - Czytelnicy Budujemy Dom, oczyszczalnię użytkują od 2014 r.
Grunt: niejednorodny, z wysoko zawieszonymi wodami podskórnymi. Oczyszczalnia ścieków: technologia ze złożem biologicznym. Dwa dwukomorowe zbiorniki, z pompami napowietrzającymi. Przepustowość 0,86 m3/doba. Studnia rozprowadzająca na złożu żwirowo-piaskowym. Liczba stałych mieszkańców: 4-6 osób.
Man icon Lilianna Jampolska