ADAPTACJA PODDASZA - temat numeru

Ciepło pod dachem
Mało kto zdaje sobie sprawę, że przez dach ciepło ucieka nawet intensywniej, niż przez ściany. Stąd właśnie surowe wymagania odnośnie izolacyjności tej przegrody. Jednak mając na uwadze energooszczędność, nie możemy zapominać, że skuteczna izolacja musi być szczelnie ułożona i sucha. A to oznacza konieczność zabezpieczenia przed wodą deszczową, ale i kondensacją pary wodnej.
Man icon Jarosław Antkiewicz
Bezpiecznie na poddaszu
Ze statystyk Straży Pożarnej wynika, że wprawdzie ogólna liczba pożarów w Polsce maleje, lecz w domach jednorodzinnych jest ich coraz więcej. Adaptując poddasze na mieszkalne warto pamiętać, że pożar może zagrozić i nam. A jego skutki mogą być tragiczne. Obligatoryjnych, wynikających wprost z przepisów prawa, wymogów jest w przypadku domów jednorodzinnych niewiele. Jednak warto bardziej zadbać o bezpieczeństwo własnej rodziny i budynku.
Man icon Jarosław Antkiewicz
Komfort w domu - czy mamy na to realny wpływ?
W dzisiejszych czasach każdy z nas większość czasu spędza w budynkach. Wychodzimy z domu, pokonujemy drogę do pracy, tam spędzamy 1/3 naszego życia, po czym wracamy do domu. Z tego powodu tak ważnym aspektem jest zapewnienie zdrowego klimatu w tych pomieszczeniach. O ile sytuacja w pracy zazwyczaj jest mało zależna od nas, o tyle planując budowę domu, bezwzględnie należy przestrzegać kilku wskazówek, aby przynajmniej w tym miejscu poczucie komfortu było na jak najwyższym poziomie.
Man icon Artykuł promocyjny
Weź głęboki oddech
Jesteś tym co jesz. Znamy to stwierdzenie wszyscy i trudno się z nim nie zgodzić. Jednak idąc dalej można także śmiało powiedzieć, jesteśmy także tym, czym oddychamy. Jakość powietrza ma bezpośredni wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Obecnie, gdy zmagamy się jako społeczeństwo z licznymi problemami związanymi ze smogiem, zapyleniem, wtórną emisją pyłów itd. kwestia ta staje się coraz bardziej istotna.
Man icon Artykuł promocyjny
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Jak zamieszkać na strychu?
Adaptacja strychu na pomieszczenia użytkowe często jest najrozsądniejszym rozwiązaniem, gdy chcemy powiększyć powierzchnię mieszkalną. W sprzyjających warunkach zakres prac może być stosunkowo niewielki, nie zmienia się też znacząco wygląd zewnętrzny budynku. A nawet jeżeli trzeba włożyć sporo pracy, to i tak prawie zawsze łatwiej przeprowadzić adaptację niż rozbudowywać dom.
Man icon Jarosław Antkiewicz