Tarasy - posesjonaci

Monika i Piotr - Czytelnicy Budujemy Dom, taras użytkują od maja 2019 r.
Taras: na punktowym fundamencie; wymiary 6 x 4,5 m. Nawierzchnia - gładkie deski z modrzewia syberyjskiego; legary z drewna świerkowego. Położenie - z tyłu budynku, przy salonie, ekspozycja na wschód i południe.
Man icon Lilianna Jampolska
Ewelina - Członkini Klubu Budujemy Dom, taras remontowała w 2017 r.
Taras: wcześniej tylko płyta betonowa, wykończona gresem; obecnie - powiększony podest z kompozytu (ryflowane deski z profilem komorowym), a przy nim nawierzchnia z kostki betonowej. Zadaszenie - namiot sułtana. Położenie - przy tylnej ścianie domu, przy salonie i ogrodzie zimowym, ekspozycja północna.
Man icon Lilianna Jampolska
Iza - Czytelniczka Budujemy Dom, posadzkę tarasu wyremontowała w 2018 r.
Taras: o powierzchni 50 m2. Nawierzchnia - poprzednio płyta betonowa wykończona gresem, obecnie płyty betonowe w kilku rozmiarach, imitujące szary piaskowiec, ułożone metodą na sucho. Zadaszenie - markiza z napędem. Położenie - przy tylnej ścianie domu, przy salonie, wystawa północno-wschodnia.
Man icon Lilianna Jampolska
Monika i Adam - Członkowie Klubu Budujących Dom, taras wyremontowali wiosną 2019 r.
Taras: z drewna, wcześniej dębowego, obecnie modrzewiowego; legary ułożone na stopach z lekkiej żywicznej masy montażowej. Nawierzchnia - nieryflowane deski o grubości 27 mm i szerokości 150 mm, zabezpieczone zabarwionym olejem. Zadaszenie - konstrukcja i balustrada z kantówki dębowej 16 cm; dach pokryty płytami z poliwęglanu 20 mm. Położenie - przy bocznej i tylnej ścianie domu, przy salonie; skierowany na zachód.
Man icon Lilianna Jampolska
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Tarasy
Dla użytkowników tarasu liczy się jego lokalizacja, wielkość i kształt, sposób i staranność wykończenia, zadaszenie, odpowiednie wyposażenie i umeblowanie. W praktyce nawet starannie zbudowany po jakimś czasie wymaga kosmetycznej lub poważniejszej naprawy. O modernizacji, albo remoncie tarasów opowiedziało kilkoro naszych Czytelników.
Man icon Lilianna Jampolska