Same korzyści

Wymieniając bramę garażową możemy upiec kilka pieczeni na jednym ogniu. Po pierwsze, w garażu będzie cieplej - co ma znaczenie, gdy jest on częścią domu. Po drugie, obsługa wersji z napędem jest wygodniejsza. Wreszcie po trzecie, współczesne bramy są ładniejsze, bez trudu dopasujemy ją do innych elementów budynku.

Typowa wymiana bramy garażowej to zastąpienie starej - skrzydłowej albo uchylnej - nowszym modelem tej ostatniej albo wersją segmentową, najlepiej z napędem. Powody takiej operacji to względy estetyczne, chęć poprawienia ciepłochronności bramy lub wygody jej użytkowania.

Gdy idzie o estetykę, sprawa jest prosta - stare zamknięcie garażu (o sporej przecież powierzchni) może szpecić ładnie wyremontowany budynek. Często nie pasuje do reszty stolarki, np. znajdujących się obok drzwi. A według aktualnych trendów brama nie tylko powinna się z nimi dobrze komponować, lecz wręcz pochodzić z tej samej linii stylistycznej!

Brama garażowa (tu segmentowa w okleinie złoty dąb) ma być stylistycznie spójna z resztą stolarki, np. z drzwiami wejściowymi. WICHERS
Brama garażowa (tu segmentowa w okleinie złoty dąb) ma być
...