Same korzyści
Wymieniając bramę garażową możemy upiec kilka pieczeni na jednym ogniu. Po pierwsze, w garażu będzie cieplej - co ma znaczenie, gdy jest on częścią domu. Po drugie, obsługa wersji z napędem jest wygodniejsza. Wreszcie po trzecie, współczesne bramy są ładniejsze, bez trudu dopasujemy ją do innych elementów budynku.
Typowa wymiana bramy garażowej to zastąpienie starej - skrzydłowej albo uchylnej - nowszym modelem tej ostatniej albo wersją segmentową, najlepiej z napędem. Powody takiej operacji to względy estetyczne, chęć poprawienia ciepłochronności bramy lub wygody jej użytkowania.
Gdy idzie o estetykę, sprawa jest prosta - stare zamknięcie garażu (o sporej przecież powierzchni) może szpecić ładnie wyremontowany budynek. Często nie pasuje do reszty stolarki, np. znajdujących się obok drzwi. A według aktualnych trendów brama nie tylko powinna się z nimi dobrze komponować, lecz wręcz pochodzić z tej samej linii stylistycznej!
Brama garażowa (tu segmentowa w okleinie złoty dąb) ma być stylistycznie spójna z resztą stolarki, np. z drzwiami wejściowymi. WICHERS
Jeśli ociepliliśmy budynek, to stare zamknięcie (w najlepszym wypadku obłożone cienką warstwą styropianu) staje się wielkim mostkiem termicznym. Przez który ciepło (i pieniądze wydawane na ogrzewanie) ucieka dużo intensywnie...
Aby przeczytać cały artykuł,
kup dostęp do Budujemy Dom online
kup dostęp do Budujemy Dom online
Uzyskasz dostęp do całego archiwum magazynu Budujemy Dom,
wydań specjalnych oraz miesięcznika Czas na Wnętrze