Tarasy

Dla użytkowników tarasu liczy się jego lokalizacja, wielkość i kształt, sposób i staranność wykończenia, zadaszenie, odpowiednie wyposażenie i umeblowanie. W praktyce nawet starannie zbudowany po jakimś czasie wymaga kosmetycznej lub poważniejszej naprawy. O modernizacji, albo remoncie tarasów opowiedziało kilkoro naszych Czytelników.
Trzeba wyraźnie podkreślić, że jakość późniejszej eksploatacji tarasu wynika z technologii jego budowy. Technologia jest kluczowa, ponieważ to bardzo specyficzne miejsce - stale jest poddawane naprężeniom gruntu i zmieniającym się czynnikom atmosferycznym. Dotyczy to nawet tarasów zadaszonych.
Opracowano dwie technologie układania tarasu: klasyczną - na mokro i nowocześniejszą prostszą - na sucho. Nie ma co ukrywać, że odkąd powstała ta druga i producenci przygotowali specjalnie do niej nowoczesne materiały wykończeniowe, starą metodę wykorzystuje się coraz rzadziej. Budowanie na sucho jest bowiem mniej pracochłonne i usterkowe, szybsze, tańsze, w jego przypadku łatwiej dokonać ewentualnej naprawy.
NAJPOPULARNIEJSZE MATERIAŁY DO UŁOŻENIA NA SUCHO
W sprzedaży jest wiele profesjonalnych materiałów nawierzchniowych, przeznaczonych do układania na sucho. Budowę tarasu należy rozpocząć od wybrania jednego z nich, a dopiero do niego wykonawcy dopasują odpowiednią technologię (na sucho m...
Aby przeczytać cały artykuł,
kup dostęp do Budujemy Dom online
kup dostęp do Budujemy Dom online
Uzyskasz dostęp do całego archiwum magazynu Budujemy Dom,
wydań specjalnych oraz miesięcznika Czas na Wnętrze
