Płot na lata
Wyglądający przestarzale bądź zniszczony płot można poddać renowacji. Jeśli jednak uszkodzenia są duże i nie ma gwarancji, że prace przyniosą zadowalający efekt, warto przemyśleć budowę nowego ogrodzenia, dopasowanego do stylu ogrodu. Producenci oferują dziś szereg nowoczesnych rozwiązań.
Murowane cokoły i słupki z czasem mogą zacząć się kruszyć i pękać. Na metalowych przęsłach pojawiają się ogniska korozji, zaś elementy drewniane szarzeją, murszeją i pokrywają się nalotem. Wszystko to jest związane z negatywnym wpływem czynników pogodowych, nieodpowiednią konserwacją albo błędami budowlanymi. W przypadku zauważenia pierwszych oznak niszczenia płotu, należy od razu przystąpić do działania. Przeprowadzona w porę renowacja zwykle zapobiega konieczności jego wymiany. Zakres prac bywa różny, ponadto należy uwzględnić przy tym rodzaj materiału - każdy wymaga trochę innego potraktowania.
Czasem uszkodzenia są na tyle duże, że trzeba wymienić poszczególne elementy lub zbudować ogrodzenie na nowo. Usunięcie i wymiana drewnianych lub metalowych przęseł, czy też siatki z rolki, nie jest trudne. Pracochłonne może być jednak pozbycie się starych słupków bądź podmurówki. Gdy konstrukcja tych elementów jest w dobrym stanie, najlepiej je pozostawić i poddać renowacji. Demontaż słup...
Aby przeczytać cały artykuł,
kup dostęp do Budujemy Dom online
kup dostęp do Budujemy Dom online
Uzyskasz dostęp do całego archiwum magazynu Budujemy Dom,
wydań specjalnych oraz miesięcznika Czas na Wnętrze