Aneta - Członkini Klubu Budujących Dom, remont tarasu przeprowadziła w 2021 r.
Powierzchnia: działki 1200 m2; domu 206 m2; tarasu - 24 i 7 m2.
Zakres remontu: zdjęcie dwóch markiz, zbudowanie stałego zadaszenia z oknami w dachu. Czas trwania: pół roku (ze względu na obecne kłopoty z wykonawcami).
Taras: Nawierzchnia - główna z kostki granitowej, mniejsza - z desek kompozytowych. Zadaszenie - najpierw 2 markizy obsługiwane ręcznie, obecnie zadaszenie pełne. Położenie - od wschodu, wzdłuż tylnej elewacji, przy jadalni i salonie.
Decyzja: Taras jest dla naszej rodziny ważną przestrzenią użytkową, więc ciągle go ulepszamy. Główny (na płycie żelbetowej, szerokości 4 m i długości 6 m) mąż samodzielnie utwardził kostką z granitu. Łączył ją zaprawą cementową, żeby w fugach nie wysiewały się chwasty. Nieco później zamontował dwie markizy (każda 4 × 3 m), które chroniły nas i meble przed opadami. W kolejnym etapie modernizacji dobudował, nad betonową studnią chłonną zbierającą deszczówkę z dachu, sześciokątny podest z desek kompozytowych (wybraliśmy ten materiał, bo nie musi być poddawany zabiegom konserwacji). Podest, w przeciwieństwie do płyty z granitu, jest długo nasłoneczniony, ustawiamy na nim leżanki do plażowania - fajna jest możliwość kąpania się w słońcu. Jednak potrzebujemy też chronić się przed nim, dlatego na początku tego roku zdecydowaliśmy o dodaniu stałego zadaszenia nad częścią z granitem (rolety mają wady, z ich ręczną obsługą mieliśmy dużo zachodu). Głównym celem jest uzyskanie tu miejsca dobrze ...
Aby przeczytać cały artykuł,
kup dostęp do Budujemy Dom online
kup dostęp do Budujemy Dom online
Uzyskasz dostęp do całego archiwum magazynu Budujemy Dom,
wydań specjalnych oraz miesięcznika Czas na Wnętrze