Odnowienie łazienki
Przy planowaniu remontu w łazience, właściciele powinni przygotować się na niemałe nakłady inwestycyjne. Warto poprosić architekta o opracowanie projektu. Wszystko po to, żeby prawidłowo zmodernizować niezbędne instalacje oraz zastosować nowocześniejsze materiały i armaturę sanitarną. Nasi Rozmówcy zwracali wyjątkową uwagę na jakość wykonania wszystkich prac.
Mokre pomieszczenia, w tym łazienki i WC, poddaje się remontowi średnio co 15 lat. Ponieważ roi się w nich od rozmaitych detali technicznych, wykonawczych i dekoratorskich, to warto poprosić architekta wnętrz o szczegółowe zaplanowanie remontu (najlepiej o przygotowanie precyzyjnych projektów wykonawczych) oraz o nadzór nad pracami.
MODERNIZACJA INSTALACJI
Nawet niewielka zmiana lokalizacji urządzeń sanitarnych, bądź zwiększenie ich ilości (np. o wannę, bidet), najczęściej wiąże się z przeróbką aż kilku instalacji łazienkowych. Prace mogą dotyczyć doprowadzenia rur wody zimnej i ciepłej, podłączenia do kanalizacji, systemu ogrzewania i wentylowania tego wnętrza.
Instalacja wodna Rodzaj wykorzystanych rur nie jest istotny przy funkcjonowaniu tego systemu, ale jeśli trzeba użyć licznych kształtek, to koszt ułożenia go od nowa może być znaczący. Robi się to wtedy, gdy następuje zmiana usytuowania urządzeń sanitarnych oraz w przypadku, gdy to elementy bardzo stare, często jeszcze stal...
Aby przeczytać cały artykuł,
kup dostęp do Budujemy Dom online
kup dostęp do Budujemy Dom online
Uzyskasz dostęp do całego archiwum magazynu Budujemy Dom,
wydań specjalnych oraz miesięcznika Czas na Wnętrze