Aktualności

Naturalna wentylacja i komfort akustyczny - nowe okno SCHÜCO AWS 90 AC.SI
Jak wskazuje WHO, hałas staje się coraz większym zagrożeniem dla zdrowia publicznego. Dlatego dziś przy projektowaniu nowych budynków coraz częściej zwraca się uwagę na rozwiązania zapewniające podwyższoną ochronę akustyczną. Naturalna wentylacja do tej pory stała w sprzeczności z tym założeniem. Unikatowe na skalę rynku okno akustyczne AWS 90 AC.SI skutecznie chroni pomieszczenia przed dźwiękami z otoczenia nawet przy uchylonym skrzydle.
System rynny ukrytej SIBA MODERN od RUUKKI
Ruukki oferuje system rynny ukrytej - Siba Modern. Rynny służą do odprowadzania wody pochodzącej z opadów atmosferycznych z powierzchni dachu i zwykle są jednym z widocznych elementów elewacji budynku.
Komplet inteligentnej stolarki z aplikacją MYKRISPOL
Marka KRISPOL premierowo zaprezentowała aplikację myKRISPOL, która w połączeniu z automatyką STARCUS i centralami STARCUS CONNECTOR i STARCUS CONNECTOR mini tworzy nowoczesne rozwiązanie, umożliwiając w prosty i intuicyjny sposób budowanie smart domu z produktami KRISPOL.
Zestaw do oznaczania twardości wody BWT AQA TEST
Nadmierna twardość wody jest przyczyną powstawania kamienia kotłowego, co prowadzi np. do odkładania się kamienia w urządzeniach AGD (czajniki, ekspres do kawy), do zmniejszenia wydajności procesu grzewczego, większego zużycia środków myjąco-piorących. Na szczęście, uzdatniając wodę, możemy zmniejszyć jej twardość.
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
SMARTLINE - aluminiowe zadaszenie tarasu
Kiedy robi się ciepło, życie rodzinne często przenosi się na taras. Warto zadbać, aby można było z niego korzystać w każdych warunkach pogodowych. Scala Plastics Poland wprowadziła do swojej oferty nowy produkt - zadaszenie tarasu Smartline przeznaczone do samodzielnego montażu. Jest to produkt holenderskiej firmy Verasol, która ma 20-letnie doświadczenie w zakresie aluminiowych konstrukcji tarasowych.
INDIRA - funkcjonalne baterie kuchenne
Strefa zmywania to ważna część każdej kuchni - korzystanie z niej musi być w pełni funkcjonalne i wygodne. Wyciągana wylewka znacząco ułatwia codzienną eksploatację. Długość wyciąganego węża wykonanego z trwałego tworzywa jest optymalna, zarówno do mycia zlewu, napełniania garnków czy płukania, np. warzyw i owoców. Przycisk przełączania strumienia wody jest umieszczony na górze, aby korzystanie z niego było w pełni ergonomiczne i komfortowe.
Odpływy liniowe CERAWALL
Odpływy liniowe Dallmer wyróżniają się pod wieloma względami, między innymi zaawansowaną technologią, wysokogatunkowymi materiałami oraz wielokrotnie nagradzanym wzornictwem.
Orynnowanie STROTEX STAL - mniej znaczy więcej
System rynnowy Strotex Stal został stworzony na potrzeby klientów w porozumieniu z dekarzami. Warto podkreślić, że prostota sytemu rynnowego jest najbezpieczniejszym rozwiązaniem dla ochrony domu, elewacji, budynku. Im mniej elementów w systemie, tym większa gwarancja długoterminowego, niezawodnego i bezobsługowego użytkowania.
Komfort pracy podczas koszenia
Kosiarka MAKITA DLM533 to przyjazna dla środowiska samobieżna kosiarka zasilana dwoma akumulatorami Li-Ion 18V z osiągami porównywalnymi do mocnych kosiarek spalinowych. Za doskonałe parametry odpowiada zastosowany w niej silnik bezszczotkowy, oraz przemyślana konstrukcja maszyny. Szerokość koszenia wynosi aż 53,4 cm, a wysokość trawnika możemy regulować w zakresie 20-100 mm ustawiając w jednej z 10-ciu dostępnych pozycji. Pojemność kosza to 70 l.
ENSTO ONE HOME - super łatwe i bezpieczne ładowanie
Ensto One Home to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na domowe stacje ładowania samochodów elektrycznych. Ładowarkę zaprojektowano zgodnie z najnowszymi standardami dotyczącymi ładowania pojazdów elektrycznych.
BULL424SW - podwójnie bezpieczny i energooszczędny - najlepsza na rynku relacja jakości do ceny
BULL424SW to nowy napęd do 400 kg wagi bramy na 24 Vdc z wbudowanym zasilaczem implusowym i systemem oszczędności energii ESA SYSTEM®.
Idealne na elewacje H+H silikaty S
Wśród elementów silikatowych H+H, grupę produktów przeznaczonych na elewacje stanowią bloczki, cegły i płytki oznaczone literą S. Jest to różnorodna grupa pod względem: kolorystycznym (5 dostępnych kolorów), wymiarowym (elementy o szerokościach: 120, 95, 60 oraz 25 mm) oraz fakturowym (powierzchnia licowa może być gładka lub łupana).
Wymienniki i zbiorniki buforowe KOSPEL - najlepszy wybór do współpracy z pompą ciepła
Wymienniki KOSPEL są dostępne w różnych konfiguracjach i pojemnościach, co zwiększa ich funkcjonalność w instalacjach z różnymi źródłami ciepła. Istnieje jednak linia produktów, które są w szczególności polecane do współpracy z pompą ciepła. Dlaczego?
Kompletne, wysokiej klasy systemy fotowoltaiczne dopasowane do twojego dachu
BMI Braas, jako wiodący producent systemów dachowych, w swojej ofercie ma również kompletny i zintegrowany system fotowoltaiczny. Jest to rozwiązanie bazujące na wysokiej jakości i wydajności modułów fotowoltaicznych, przeznaczonych do montażu w linii dachówek, dzięki czemu stanowią one w pełni zintegrowane pokrycie dachu. System ten produkuje energię elektryczną w sposób przyjazny dla środowiska naturalnego i jednocześnie pełni podstawową funkcję pokrycia dachowego, chroniąc przed warunkami atmosferycznymi.
Chłodzenie grzejnikami ściennymi lub kanałowymi
To opcja zarezerwowana wyłącznie dla posiadaczy pompy ciepła (rewers tj. odwrócona cyrkulacja, sprężarka + pompa cyrkulacyjna) lub posiadaczy GWC (pompa cyrkulacyjna). Chłodząc GWC, „przy okazji” uzyskujemy regenerację złoża. Ciekawym sposobem chłodzenia jest użycie wymiennika koszowego zanurzonego w studni. Instalację grzejąco-chłodzącą można napełnić płynem niezamarzającym. W przypadku pompy ciepła, chłodzić możemy przy pomocy grzejników rewersyjnych Regulus® REVERS lub znacznie od nich droższych klimakonwektorów.
Okno PASSIV-LINE PLUS
Okno Passiv-line PLUS charakteryzuje się wysoką izolacyjnością cieplną w dobrej cenie. Przy zastosowaniu szyby z argonem Ug = 0,5 W/(m2·K) z ciepłymi ramkami, okno o wymiarach referencyjnych uzyskuje współczynnik przenikania ciepła Uw = 0,73 W/(m2·K).
STROTEX-Q PERFORMANCE 4-warstwowa membrana w technologii premium z rodziny STROTEX-Q
Odpowiednio wybudowany dach z zastosowaniem nowoczesnych, innowacyjnych technologii proponowanych przez FOLIAREX to gwarancja skutecznej ochrony budynku przed wilgocią i nadmierną utratą ciepła, pewności jakości oraz trwałości na długie lata.
Szalunki kartonowe - deskowania do słupów i kolumn
Szalunkowe formy tekturowe służą do wykonywania podpór, słupów i kolumn betonowych lub żelbetonowych o przekroju kołowym. Stosuje się je w budownictwie mieszkaniowym i przemysłowym. To gotowe do użycia produkty, łatwe w montażu, demontażu i utylizacji. Są lekkie i pokryte od wewnątrz warstwą zapobiegającą przywieraniu betonu. Pozwalają na wykonanie kolumn stylizowanych.
Kotły z serii KG ECO - ekonomiczne i ekologiczne
Kotły z serii KG ECO mają 5. klasę emisji spalin, zgodnie z normą PN-EN 303.5:2012, oraz spełniają wszystkie wymagania dyrektywy europejskiej ECODESIGN 2020.
Odpływ prysznicowy ADVANTIX CLEVIVA w atrakcyjnych kolorach
Viega rozszerzyła ofertę odpływów prysznicowych Advantix Cleviva o cztery nowe warianty kolorystyczne, zgodne z aktualnymi trendami wnętrzarskimi.
Magda i Piotr pod własnym dachem - cykl filmowy CREATON
Dach to jeden z najważniejszych etapów budowy domu - jeden z najdroższych i mających często decydujący wpływ na wygląd całego budynku. Aby ułatwić proces wyboru, zakupu i montażu produktów dachowych, które będą najlepiej dopasowane do potrzeb przyszłych inwestorów, CREATON stworzył cykl 5 filmów poradnikowych „Magda i Piotr pod własnym dachem”.
AUSTROTHERM z tytułem Budowlana Marka Roku 2021
Austrotherm, czołowy producent materiałów termoizolacyjnych do budownictwa, został laureatem w prestiżowym rankingu Budowlana Marku Roku 2021. To już 10 zaszczytny tytuł dla firmy Austrotherm, producenta styropianu najwyższej jakości. Pomimo trudności związanych z pandemią, firma cieszy się niesłabnącym zaufaniem wśród fachowców.
Podejmuj ryzyko i walcz do końca - FAKRO na dobre i na złe z reprezentacją polski w piłce nożnej
FAKRO jako Oficjalny Partner Reprezentacji Polski od 17 już lat, stawia na łączenie biznesu z emocjami podczas meczy naszych piłkarzy. Emocje te zbliżają ludzi, powodują, że ramię w ramię przemy do przodu, a co najważniejsze wspieramy się w trudnych momentach - stoimy murem za sobą i szukamy nowych rozwiązań, żeby osiągać coraz śmielej stawiane poprzeczki.
Zagłosuj na FASADĘ ROKU 2021!
1 kwietnia br. wystartował konkurs Fasada Roku, który już po raz piętnasty wyłoni najlepsze realizacje, wykonane w technologii Baumit, w 5 kategoriach: budynek jednorodzinny nowy, budynek wielorodzinny nowy, budynek po termomodernizacji, budynek niemieszkalny oraz budynek historyczny po renowacji. W konkursie ważny jest każdy głos, ale mają go nie tylko branżowi eksperci. Co roku swój niezależny ranking fasad tworzą internauci.
Gwarancja STYROPMIN
Kiedy ocieplamy nasz dom, chcemy, by wykorzystany materiał był jak najtrwalszy oraz jak najwyższej jakości. Jest to szczególnie ważne przy nowych inwestycjach, ponieważ od 1 stycznia 2021 r. weszły „w życie” znacznie bardziej restrykcyjne normy, dotyczące parametrów związanych z energooszczędnością. Dlatego w przypadku termoizolacji, warto użyć płyt styropianowych - są one wyjątkowo odporne na działanie wielu czynników zewnętrznych.
MS WIĘCEJ NIŻ OKNA z wyróżnieniem Budowlana Marka Roku 2021
Wyróżnienie w kategorii „okna elewacyjne” trafiło do firmy MS więcej niż OKNA. Tytuł Budowlanej Marki Roku przyznawany jest na podstawie ogólnopolskiego badania opinii i preferencji firm wykonawczych.
Uwolnij się z PATIO HST - letnie promocje na drzwi tarasowe
W nowoczesnych projektach architektonicznych przwiduje się stosowanie dużych przeszkleń w domach. Ogromne konstrukcje okienne planuje się już nie tylko w salonie, ale na tarasach na piętrze, w sypialni czy pokoju dziecięcym. W MS więcej niż OKNA rozpoczęła się właśnie promocja letnia, która obejmuje atrakcyjne rabaty na wielkogabarytowe drzwi podnoszono-przesuwne Patio HST.
Ruszyła nowa strona internetowa JUCO
Dobre narzędzia są niezbędne w domu, ogrodzie i garażu, stanowią także wyposażenie warsztatu każdego fachowca. Wysokiej jakości, trwałe sprzęty „na lata” znajdziemy w ofercie JUCO, polskiego producenta narzędzi ręcznych, który uruchomił właśnie nową stronę internetową. Oprócz pełnej gamy wyrobów, informacji i aktualności z życia firmy, jest tam również dostępna wyszukiwarka punktów handlowych JUCO na terenie całej Polski.
JONIEC - forum wymiany wiedzy, doświadczeń, porad i realizacji
Firma JONIEC® zaprasza do grupy na Facebooku pod nazwą JONIEC - forum wymiany wiedzy, doświadczeń, porad i realizacji. Obecnie grupa ma ok. 1600 członków i są to osoby planujące zakup ogrodzenia, wykonawcy ogrodzeń oraz dystrybutorzy materiałów budowlanych.
Segmentowa brama garażowa ISO 70 PREMIUM PLUS ze znakiem jakości VIP
Novoferm - producent bram, drzwi oraz automatyki do bram - otrzymał status Laureata Programu „VIP - Najlepsze okna, drzwi, bramy, osłony” za bramę garażową ISO 70 Premium Plus. Kapituła konkursu wyróżniła bramę Novoferm, której (w połączeniu z napędem Novomatic 563S) przyznano certyfikat antywłamaniowy RC2.
Złoty Medal targów ENEX/ENEX Nowa Energia dla NIBE-BIAWAR
Podczas tegorocznych Targów ENEX w sieci, fi rma NIBE-BIAWAR została nagrodzona Złotym Medalem Targów za inteligentną gruntową pompę ciepła NIBE S1255 PC.
Czas na podsumowanie XI Kongresu Stolarki Polskiej
Za nami XI Kongres Stolarki Polskiej, podczas którego uznani eksperci, m.in. z BCC, EY, Kirov Strategic Negotiators, Microsoft Technology Center czy PwC Polska, wygłosili wystąpienia związane z cyfrową transformacją biznesu, dzieląc się z uczestnikami swoim know-how. Nic dziwnego zatem, że pierwsza digitalowa odsłona Kongresu, organizowanego przez Związek POiD, zgromadziła przed ekranami duże audytorium - co najmniej trzy razy większe, niż podczas stacjonarnych edycji.
Medal Europejski dla blachodachówki FIORD
Podczas tegorocznej edycji Medalu Europejskiego, wyróżniona została blachodachówka panelowa. Nagrodę przyznaje Business Centre Club - klub zrzeszający przedsiębiorców z różnych branż i regionów, charakteryzujących się rzetelnym podejściem do biznesu oraz ugruntowaną pozycją na rynku. Odznaczona medalem blachodachówka to zeszłoroczna nowość firmy Blachy Pruszyński.
Studenci z Politechniki Śląskiej nagrodzeni Grand Prix Międzynarodowego Konkursu Architektonicznego
23 czerwca 2021 roku jury, złożone ze światowej sławy architektów, wyłoniło głównych zwycięzców konkursu International VELUX Award 2020. Wśród nich znalazł się projekt „Teatr światła” młodych architektów z Politechniki Śląskiej. To ogromny sukces polskich studentów, których projekt wygrał rywalizację z blisko 600 pracami z całego świata.
VETREX poszerzył park maszynowy o kolejne roboty GRAF SYNERGY
Vetrex - jeden z kluczowych producentów okien PVC i drzwi zewnętrznych z segmentu premium - poszerzył park maszynowy o kolejne roboty do kształtowego łączenia naroży w technologii V-Perfect. Maszyny włoskiej firmy Graf Synergy dostarczył Fimtec-Polska.
Do szkła ta klamka!
Trendy kreują się nieustannie, a jednym z trwale utrzymujących się na wysokim poziomie są przeszklenia, szkło jest prawie wszędzie, daje wrażenie większej przestrzeni i otwartości. Szkło zamiast ścian, szkło zamiast drzwi, szkło zamiast stołu i kabiny prysznicowej.
Płyty dekoracyjne ALICANTE
Duże, praktyczne prostokątne dekoracyjne płyty ALICANTE, o gładkiej powierzchni i współgrających ze sobą barwach, doskonale sprawdzają się zarówno na tarasie, jak i na podjeździe.
Drzwi podnoszono-przesuwne HST SKY
Unikatowy produkt FAKRO, w którym dzięki specjalnym rozwiązaniom technicznym, skrzydła stałe są szklone bez ramy. Takie rozwiązanie zwiększa powierzchnię przeszklenia, a tym samym pole widzenia.
PERFECT EDGE PEM.BB-365W - moduł fotowoltaiczny typu half-cut klasy premium o wysokiej mocy i sprawności
PEM.BB-365W serii Perfect Edge od polskiego producenta Bruk-Bet Fotowoltaika to monokrystaliczny moduł, wytwarzany w technologii krzemowej z ogniwami typu PERC ze zwiększoną liczbą wiązek przewodzących (busbarów), dzięki którym sprawność modułu wynosi 19,94%.
Pompa ciepła do c.w.u. Basic 4. generacji
Basic 4. generacji to najlepsza w historii pompa ciepła do c.w.u. Galmet. Pierwszy raz zaprezentowana została podczas targów ISH Digital 2021. A już podczas pierwszej prezentacji w Polsce została nagrodzona Złotym Medalem Targów ENEX 2021.
Najwyższa klasa energooszczędności klimatyzator KAISAI GEO
Nowy model klimatyzatora ściennego KAISAI GEO to połączenie nowoczesnego designu z najwyższą klasą energooszczędności A+++ w trybie chłodzenia. Klimatyzator wyposażony jest w filtr zimnokatalityczny, skutecznie oczyszczający powietrze z niepożądanych substancji chemicznych.
Nowoczesny, wygodny, inspirowany naturą - HOMEKONCEPT 66 A DL
Lato, słońce, morze, las… to sprawy, które w wakacyjne miesiące zajmują nasze myśli. Marzymy o tym, by popołudnie lub weekend spędzić blisko natury, wyjść na długi spacer lub napić się kawy, patrząc na jezioro.
Nowość w ofercie systemów aluminiowych ALIPLAST - SLIDE GLASS
Slide Glass to system przesuwny do zabudowy szklanej bez izolacji termicznej. Charakteryzuje go minimalna widoczność krawędzi profili aluminiowych, która zapewnia maksymalną transparentność i wizualną prostotę konstrukcji.
Schody z paneli winylowych - nowe profile schodowe od ARBITON
Idea jednolitej podłogi w całym domu jest możliwa do zrealizowania jeżeli wybierzemy panele winylowe. Materiał ten można układać w salonie, sypialniach, a dzięki swojej wodoodporności również w kuchni, czy nawet łazience. Problem pojawia się gdy mamy mieszkanie, lub dom piętrowy. Jak dopasować schody do paneli by tworzyły spójną całość? Jakie rozwiązanie będzie praktyczne, ładne i niedrogie? Rozwiązaniem jest wyłożenie schodów panelami winylowymi i zastosowanie listew schodowych.
Nowa era w sterowaniu systemami ochrony przed śniegiem i lodem
Od 1 czerwca dostępny jest najnowszej generacji regulator ELEKTRA ControlTec Smart SMC, przeznaczony do sterowania systemami grzewczymi do ochrony przed śniegiem i lodem.
Zupełna nowość na rynku! Ekogroszek EXTRA POWER +
Palenie wysokokalorycznym ekogroszkiem podnosi wydajność energetyczną i zmniejsza wydatki na zakup opału. Firma Energo stworzyła produkt z myślą o najbardziej wymagających klientach, którym zależy na wydajnym i niskoemisyjnym paleniu w piecach c.o. z podajnikiem.
Drzwi przesuwne ALUPLAST SMART-SLIDE - efektowne przeszklenia i komfort obsługi
Drzwi przesuwne smart-slide to najnowsze rozwiązanie w segmencie przesuwnych drzwi tarasowych. Cechują je przede wszystkim doskonałe właściwości techniczne oraz komfort ich obsługi, co stanowi atrakcyjną alternatywę dla często stosowanych dotychczas drzwi typu PSK/PATIO.
Pompa ciepła AURIGA – nowa propozycja marki BAXI
Marka Baxi należąca do grupy BDR Thermea przedstawia nowość - pompę ciepła Auriga. Auriga to pompa ciepła powietrze/ woda typu monoblok, zapewniająca ogrzewanie, chłodzenie i wytwarzanie ciepłej wody użytkowej.
Kwadratowe rynny NIAGARA - jakość do kwadratu
Trendy w budownictwie już od pewnego czasu skupiają się na nowoczesnych, prostych konstrukcjach. Modny i często okazuje się, że konieczny styl minimalistyczny przemawia do coraz większej grupy inwestorów. System Pruszyński z Grupy Pruszyński dopasowuje swoją ofertę do oczekiwań klientów. Najnowszym produktem wpisującym się w obecne trendy jest kwadratowy system rynnowy NIAGARA.
Markizy VMZ SOLAR
Markizy zewnętrzne FAKRO do okien pionowych nie tylko zapobiegają dostawaniu się nadmiernego ciepła do pomieszczania. Dzięki nim temperatura w pomieszczeniu może być niższa nawet o 10 stopni C (czego nie potrafią rolety materiałowe, które same się nagrzewają, emitując ciepło do wnętrza). Markizy VMZ Solar absorbują promienie słoneczne już przed szybą i odprowadzają ciepło na zewnątrz. To doskonały sposób na zapobieganie nagrzewaniu się pomieszczenia. Zyskujemy przez to nie tylko większy komfort, ale również oszczędzamy, gdyż możemy ograniczyć działanie klimatyzacji.
WACHMISTRZ - najtańszy kocioł elektryczny PV ready
Decydując się na montaż instalacji fotowoltaicznej lub przynajmniej rozważając budowę domu energooszczędnego, nie sposób pominąć w kalkulacjach ogrzewania elektrycznego. Opcji jest kilka, zaczynając od mat oraz kabli grzewczych, poprzez różne typy kotłów elektrycznych, a na drogich pompach ciepła kończąc. Kotły elektryczne oporowe (z grzałkami) są rozsądnym wyborem - z jednej strony, koszt zakupu jest najniższy ze wszystkich dostępnych źródeł ciepła, z drugiej strony, eksploatacja przy dobrze ocieplonym budynku, zwłaszcza wspomaganym instalacją PV - nie generuje wysokich rachunków.
Baterie łazienkowe oszczędzające wodę
Oszczędzanie wody w czasach, gdy maleją zasoby wody pitnej, a jednocześnie rośnie jej cena, to problem, który powinien interesować każdego z nas. Do najbardziej efektywnych sposobów na oszczędzanie wody należy zamontowanie nowoczesnych baterii zaopatrzonych w komponenty pozwalające na rozsądne jej użytkowanie. Prawdziwym sprzymierzeńcem oszczędzania wody, ale i wydatków w budżecie domowym jest armatura marki Ferro z systemem VerdeLine.
Moduły fotowoltaiczne KAISAI - czysta i nowoczesna energia
Moduły fotowoltaiczne KAISAI to nowe rozwiązanie odpowiadające najwyższym standardem jakościowo-technicznym na coraz większe wymagania rynku i charakteryzujące się właściwościami dostosowanymi zarówno do polskich warunków klimatycznych, jak i regulacji prawnych.
Rodzina DUOLINE połączenie siły i inteligencji
DUOBLADE jest samowiercącym kołkiem do płyt gipsowo-kartonowych do szybkiego i łatwego montażu. Samowiercąca końcówka jest już zintegrowana z kołkiem, a pełny montaż kołka i wkręta trwa około 15 sekund i odbywa się bez zmiany bita we wkrętarce.
Tani w budowie i komfortowy dom dla rodziny! Poznaj ten projekt ARCHON+
Prosty, ekonomiczny, nowoczesny - taki jest „Dom w malinówkach 14” - projekt z Pracowni ARCHON+. To komfortowy dom z poddaszem użytkowym, spełniający potrzeby współczesnych inwestorów, który doskonale sprawdzi się w realizacji na niewielkich działkach.
System tarasowy W20
W ofercie polskiej firmy Renoplast pojawiło się ciekawe rozwiązanie związane z tarasami wentylowanymi (również tymi ze schodami).
Lampy solarne LED od firmy GUTTA
Lampy solarne LED, to rozwiązanie ekonomiczne i ekologiczne na doświetlenie miejsc, gdzie doprowadzenie instalacji elektrycznej jest utrudnione, czy wręcz niemożliwe. Bardzo istotny jest też aspekt ekonomiczny. Stosując lampy solarne LED unikamy nie tylko kosztów doprowadzenia przewodów elektrycznych, ale także opłat za energię elektryczną. Lampy są wyposażone w panel fotowoltaiczny, który wykorzystując światło słoneczne doładowuje baterię, dzięki której lampa działa w porze nocnej.
Nowość HERZ - FLOORFIX COMPACT
Od 20 lat spółka HERZ konsekwentnie wprowadza na rynek kompletne systemy ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego. W ofercie firmy znajdziemy szeroką ofertę produktów i rozwiązań służących do wykonywania instalacji ogrzewania powierzchniowego, w tym również do małych instalacji ogrzewania podłogowego. Najnowszym rozwiązaniem tego typu jest zestaw HERZ-FLOORFIX compact.
Nowość - termostat NVENT RAYCHEM SENZ WIFI sterowany głosem
Teraz termostat nVent RAYCHEM SENZ WIFI może być sterowany głosem - jest kompatybilny z systemami inteligentnego domu Amazon Alexa® oraz Google Assistant®. Termostat ma też opcję zdalnego sterowania systemem ogrzewania przez bezpłatną aplikację SENZ-WIFI na urządzenia mobilne.
System komunikacji dachowej do dachówek CREATON
Możliwość sprawnego poruszania się po dachu jest niezbędna, gdy chcemy dokonać napraw, przeprowadzić zabiegi konserwacyjne, czy też uzyskać dostęp do komina lub anteny. Bezpieczeństwo podczas tych działań gwarantuje system komunikacji dachowej CREATON, w skład którego wchodzą wysokiej jakości: wyłazy dachowe, ławy i stopnie kominiarskie, pomosty oraz drabiny dachowe.
FIBARO WALLI CONTROLLER - innowacyjny przycisk dla twojego inteligentnego domu
Remont domu lub mieszkania jest bardzo wyczerpujący i każdemu z nas przytrafiły się sytuacje, w których zapomnieliśmy o umieszczeniu, np. dodatkowego gniazdka lub włącznika. Ingerencja w istniejącą instalację elektryczną bywa kosztowna i wiąże się z kuciem w ścianach, pyłem remontowym i angażowaniem elektryka. Na ratunek przychodzi w takich sytuacjach Walli Controller.
Ogrodzenia VAILE od VESTONE
VIALE to praktyczne elementy do budowy ogrodzeń wokół posesji. Można z niego tworzyć mury pełne czy też z przęsłami z różnych materiałów takich jak drewno czy stal. Sprawdza się również przy aranżacji elementów małej architektury w ogrodzie i wokół domu. Praktyczne barwy, trzy rodzaje kamieni, dwa rodzaje daszków pozwalają tworzyć eleganckie i praktyczne otoczenie przestrzeni wokół domu.
Rekuperacja - nowoczesne rury TOP FLEX SYSTEM AG
W domach pasywnych, dobrze zaizolowanych, najczęściej stosuje się system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, który składa się głównie z urządzenia do rekuperacji oraz przewodów. Aby rekuperacja działała bezawaryjnie, należy zwrócić szczególną uwagę na materiały, które chcemy wykorzystać. Optymalnym rozwiązaniem jest zastosowanie nowoczesnej rury TopFlex System Ag.
Nawiewnik AEROMAT FLEX - idealnie zintegrowany z oknami i konstrukcjami podnoszono-przesuwnymi
Higrosterowany AEROMAT flex to nowy nawiewnik w ofercie firmy SIEGENIA, który pozwala na perfekcyjne wykorzystanie dostępnej przestrzeni montażowej. Może być stosowany w oknach oraz systemach HS bez ingerencji w wygląd zewnętrznej elewacji budynku i bez wpływu na funkcjonalność.
WILO-ISAR BOOST5 - kompaktowy hydrofor premium
Kompletny system pompowy składa się z wielostopniowej pompy samozasysającej, naczynia przeponowego oraz automatycznego panelu sterującego (kontrolującego pracę urządzenia).
Nowa centrala smart od SOMFY
Somfy, lider w zakresie automatyki domowej, wprowadza innowacyjną centralę TaHoma switch, a wraz z nią także nową, intuicyjną w obsłudze aplikację Tahoma. Urządzenie pozwala na scentralizowane sterowanie automatyką domową, dając możliwość tworzenia własnych scenariuszy. Dzięki temu komfortowe warunki w domu możemy osiągnąć jednym dotknięciem palca.
G-U poszerza ofertę okuć do małych konstrukcji tarasowych o system PS-L
G-U Polska, pionier w zakresie rozwiązań do drzwi tarasowych typu HS, uzupełnia portfolio produktowe o ofertę okuć do małych i lekkich konstrukcji tarasowych posiadających w przejściu próg.
Łączniki LIVOLO - wyszukany design
Łączniki dotykowe LIVOLO wyróżnia szlachetny charakter szkła i najwyższa jakość wykonania. Doskonale podkreślą walory każdego pomieszczenia, a minimalistyczny styl doda wnętrzom elegancji.
Elastycznie i różnorodnie - markizy wolnostojące
Wielu właścicieli domów chce spędzać jak najwięcej czasu na zewnątrz w lecie, pomimo upałów, a także wtedy, gdy słońca nie ma. Bardzo mile widziana jest ochrona przeciwsłoneczna, zapewniająca komfortowe godziny w ulubionym miejscu, czy to w ogrodzie, na tarasie czy przy basenie. Jeśli klasyczny parasol przeciwsłoneczny nie jest do tego wystarczająco duży, to markizy od producenta markilux, można ustawić w dowolnym miejscu jako komfortową i kreatywną ochronę przed słońcem i deszczem.
Lato bez komarów z nową moskitierą VELUX
Skuteczną ochronę przed insektami zapewnia nowa moskitiera VELUX. Dzięki wytrzymałej i szczelnej siateczce żaden komar nie przedostanie się do środka, co pozwala spać spokojnie. Moskitiera dyskretnie chroni i pozostaje niezauważona, bo jest biała oraz ma węższe prowadnice, listwy oraz górny kaseton. Jej elegancki design pasuje do każdego wnętrza. To bardzo praktyczne, trwałe, ekologiczne i zdrowe dla domowników rozwiązanie problemu owadów w domu.
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT