Dobór drzwi przesuwnych

Zastanawiam się nad montażem drzwi przesuwnych w pomieszczeniu, gdzie nie ma miejsca na swobodne otwieranie tradycyjnego skrzydła (koliduje podczas uchylania). Czy lepszy byłby model nachodzący na ścianę, czy chowany do kasety?

Tam, gdzie brakuje miejsca na wygodne uchylanie drzwi, zdecydowanie warto rozważyć montaż modelu przesuwnego. Systemy takie są coraz popularniejsze, sprawiają, że wnętrza nabierają lekkości, stają się bardziej nowoczesne i przestronne. Choć rozwiązanie takie najlepiej przewidzieć już na etapie projektowania budynku (i osadzić w ścianie specjalną kasetę), z powodzeniem można je zrealizować także w użytkowanym już domu.

Oferta rynkowa obejmuje wiele rozwiązań - zarówno pod względem wizualnym, jak i konstrukcyjnym. Zanim zdecydujemy się konkretne, dokładnie sprecyzujmy swoje wymagania, przejrzyjmy katalogi z ofertą i ewentualnie zasięgnijmy opinii architekta wnętrz. Przed zakupem warto też skalkulować łączny koszt, obejmujący wszystkie elementy systemu. Naścienny będzie

...