Pompy ciepła i ogrzewanie podłogowe

Idealny zestaw?
Pompa ciepła i ogrzewanie podłogowe to w domach energooszczędnych bardzo popularne zestawienie, niemal standard w tych nowo budowanych. Skąd się to bierze i czy istnieje jakaś rozsądna alternatywa? Ponadto co różni ogrzewanie podłogowe zasilane przez pompę i kocioł?
Man icon Jarosław Antkiewicz
Pompa ciepła Basic 4. generacji
Przedstawiamy Basic 4. generacji! Najbardziej ekologiczną w historii pompę ciepła do c.w.u. Galmet. Nowy Basic to komfort i ekologia na niespotykanym dotąd poziomie. Nawet 100% energii z OZE. Nowy bezpieczny czynnik chłodniczy. O 28% większa wydajność i rekordowa efektywność. Zupełnie nowy, jeszcze bardziej intuicyjny kolorowy panel sterowania. Poznajcie wszystkie zalety pompy ciepła Basic 4. generacji - sprawdzonego sposobu na „zielone” ciepło w naszych domach.
Ogrzewanie podłogowe połączenie estetyki i ekonomii
System jest praktycznie niewidoczny i w żaden sposób nie wpływa na aranżację wnętrza. Bardzo efektywnie współpracuje z niskotemperaturowymi źródłami ciepła takimi jak pompy ciepła czy kotły kondensacyjne, co jest odczuwalne w domowym budżecie. Prawie idealne odczucie komfortu cieplnego, w połączeniu ze znacznym ograniczeniem cyrkulacji kurzu sprawia, że system jest przyjazny praktycznie dla każdego użytkownika, nawet alergika. Nic dziwnego, że ogrzewanie podłogowe cieszy się coraz większą popularnością.
HERZ - niezawodne systemy ogrzewania/chłodzenia powierzchniowego
Jeszcze kilka lat temu ogrzewanie płaszczyznowe kojarzyło się przede wszystkim z ciepłą podłogą i ogrzewaniem pomieszczeń, w których posadzka wykonana była z płytek ceramicznych. W nowoczesnych, dobrze docieplonych, a równocześnie mocno przeszklonych budynkach idealnym rozwiązaniem są systemy ogrzewania powierzchniowego - nie tylko podłogowego ale również ściennego i sufitowego. W połączeniu z nowoczesnymi, niskotemperaturowymi źródłami ciepła, jakimi są m. in. pompy ciepła, systemy te umożliwiają ogrzewanie, a także chłodzenie pomieszczeń.
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT