Energooszczędny i praktyczny
Ustronna lokalizacja i brak uzbrojenia działki w media nie wpłynęły negatywnie na ilość instalacji w budynku energooszczędnym, należącym do Emilii i Juliusza. Metodycznie założyli wszystkie te układy, które teraz przyczyniają się do zdrowia rodziny, łatwej obsługi obiektu i niskich kosztów jego eksploatacji.
Małżonkowie „z głową” przygotowywali się do postawienia domu na działce położonej w obrębie obszaru Natura 2000, którą kupili na kredyt w 2013 r. Ponieważ nie zamierzali ruszać z budową przed ukończeniem spłaty rat, mieli 5 lat na obmyślenie rodzinnego gniazda. Tworząc projekt z architektką (znajomą Juliusza), uwzględnili wiele ograniczeń środowiskowych i urzędowych.
Dom dla rodziny 2 + 2
Dom murowany, parterowy z użytkowym poddaszem i garażem; ściany z bloczków betonu komórkowego o grubości 24 cm i styropianu grafitowego o grubości 20 cm; dach pokryty płaską blachą, metodą na rąbek stojący.Powierzchnia działki: 1455 m2.Powierzchnia domu: 235 m2 ; w tym garaż 39,89 m2 i kotłownia 7,5 m2.Roczne koszty utrzymania budynku: 10 880 zł.
Właściciele domu, Emilia i Juliusz - Wyprowadziliśmy się z mieszkania o powierzchni 70 m2, więc w nowym domu, o powierzchni 3 razy większej, od razu odczuliśmy zmianę jakościową. Wszędzie jest przestronniej, wygodniej! Zadbaliśmy...
Aby przeczytać cały artykuł,
kup dostęp do Budujemy Dom online
kup dostęp do Budujemy Dom online
Uzyskasz dostęp do całego archiwum magazynu Budujemy Dom,
wydań specjalnych oraz miesięcznika Czas na Wnętrze