1

Ogrzewanie podłogowe - dom dla alergika

Ciepło z podłogi
Najpowszechniejszym czynnikiem wzmagającym objawy alergii jest kurz i znajdujące się w nim roztocza. Aby ograniczyć kontakt z nimi, należy zastosować rozsądnie dobrany sposób dystrybucji ciepła w zimowych miesiącach, kiedy konieczne jest ogrzewanie pomieszczeń. Grzejniki nie powinny wywoływać unoszenia się ciepłego powietrza, bo wraz z nim mogą rozprzestrzeniać się alergeny. Z tego powodu nie zaleca się montowania grzejników konwekcyjnych i nadmuchowych. Najbardziej prozdrowotne wydaje się ogrzewanie płaszczyznowe. Najpularniejsza jest podłogówka w wersji wodnej i elektrycznej.
Man icon Joanna Dąbrowska
Bezawaryjne i skuteczne ogrzewanie podłogowe
Ogrzewanie podłogowe to obecnie obok grzejników płytowych jedno z najbardziej popularnych rozwiązań grzewczych na polskim rynku. I nie bez przyczyny! To rozwiązanie dzięki któremu nie tylko zwiększymy komfort cieplny w pomieszczeniach, ale także znacznie zmniejszymy koszty ogrzewania. Jednak aby ogrzewanie podłogowe działało bezawaryjnie i spełniało swoją rolę, musimy zadbać o detale. Firma Purmo, która od ponad 30 lat dba o ciepło w polskich domach, do perfekcji dopracowała oferowane systemy ogrzewania podłogowego. Jednym z najważniejszych elementów instalacji ogrzewania podłogowego są rury, które muszą zagwarantować bezawaryjną wieloletnią eksploatację. Spośród szerokiego wachlarza produktów Purmo wyjątkową pozycję zajmuje model PexPenta, który jako jedyna rura na rynku jest objęta 30-letnią gwarancją.
Budujemy Dom
14,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT