Na różne sposoby

Dom można chronić przed złodziejami na wiele sposobów. Jedni montują antywłamaniowe drzwi i zewnętrzne rolety, inni zakładają system alarmowy i kamery. Każde z tych zabezpieczeń utrudnia włamywaczom zadanie, jednak najlepsze efekty daje połączenie barier obu rodzajów, czyli mechanicznych i elektronicznych.

Jeszcze pod koniec ubiegłego wieku zdecydowana większość zabezpieczeń domów jednorodzinnych była mechaniczna. Inwestorzy zakładali kraty i masywne drzwi, bramy zamykali na kłódki. Potem nastały czasy ochrony elektronicznej – w domach zaczęły pojawiać się coraz bardziej skomplikowane czujki, centrale alarmowe, kamery, instalacje inteligentne. Zabezpieczenia mechaniczne również ewoluowały, dziś mamy np. antywłamaniowe szyby, zaś rolety z elektrycznym napędem to nowsza wersja znanych od stuleci okiennic.

Wciąż jednak chodzi o to samo – żeby jak najlepiej zabezpieczyć mienie oraz zdrowie i życie inwestorów. Praktyka pokazała, że najlepiej sprawdzają się kombinacje barier mechanicznych (np.

...