Ściany i stropy
System budowy H+H
H+H Polska należy do duńskiej Grupy H+H, jednego z wiodących producentów i dostawców bloczków z betonu komórkowego oraz elementów silikatowych w Europie. Na sukces firmy pracuje obecnie około 800 osób oraz 13 zakładów produkcyjnych, w tym 6 zajmujących się produkcją betonu komórkowego w Warszawie, Redzie, Lidzbarku, Gorzkowicach, Puławach oraz Żelisławicach i 7 specjalizujących się w wyrobach silikatowych w Krukach k/Ostrołęki, Piszu, Jedlance, Leżajsku, Ludyni, Kluczach i Przysieczynie.
System budowy H+H
Styropian Austrotherm - zdrowe serce każdego systemu dociepleń
Zastosowanie wysokiej jakości styropianu marki AUSTROTHERM gwarantuje właściwe funkcjonowanie organizmu, jakim jest system ET1CS, zapewniając najwyższe oszczędności w budżecie domowym, komfort i bezpieczeństwo dla Ciebie i Twoich bliskich.
Styropian Austrotherm - zdrowe serce każdego systemu dociepleń
Rozwiązania ścienne - POROTHERM T DRYFIX, POROTHERM DRYFIX
ZASTOSOWANIE
Kompleksowe, innowacyjne rozwiązanie do stosowania w każdym typie budownictwa: jednorodzinnym, wielorodzinnym, budynkach użyteczności publicznej, przemysłowej i rolniczej.
Na rozwiązanie składają się szlifowane pustaki ceramiczne do wszystkich typów/grubości ścian oraz cienkowarstwowa zaprawa murarska do murowania na sucho.
Pustaki ceramiczne wraz z zaprawą stanowią kompletny, wysokiej jakości system, a zaprawa dostarczana w cenie pustaków (gratis), w ilości zgodnej ze zużyciem.
Rozwiązania ścienne - POROTHERM T DRYFIX, POROTHERM DRYFIX
Krzysiek - Członek Klubu Budujących Dom, elewację układał w 2013 r.
Dom: parterowy, powierzchnia 118 m2. Ściany - jednowarstwowe, z pustaków styropianowych o grubości 35 cm (5 x 15 x 15 cm), rdzeń o grubości 15 cm wylany z betonu.
Elewacje: tynk cienkowarstwowy, silikonowo-silikatowy, barwiony w masie na kolor żółty, faktura baranek 1,5 mm. Boniowanie ze styropianu, wykończone tynkiem w kolorze szarym. Podbitka - z PVC. Parapety - z blachy. Cokół - z okładziną betonową, imitującą łupany granit.
Krzysiek - Członek Klubu Budujących Dom, elewację układał w 2013 r.
Marta i Mikołaj - Członkowie Klubu Budujących Dom, elewację układali w 2010 r.
Dom: murowany, dwukondygnacyjny z garażem, powierzchnia 136 m2. Ściany - dwuwarstwowe z poryzowanych pustaków ceramicznych o grubości 24 cm i 15 cm styropianu.
Elewacje: tynk silikatowy w kolorze jasnoszarym. Na ganku, przy oknach i na garażu deski elewacyjne z egzotycznego drewna okoume. Podbitka - z PVC. Orynnowanie i parapety - z blachy. Oświetlenie - LED.
Marta i Mikołaj - Członkowie Klubu Budujących Dom, elewację układali w 2010 r.
Kasia - Członkini Klubu Budujących Dom, elewację układała w 2009 r.
Dom: murowany, parterowy z użytkowym poddaszem i garażem, powierzchnia 131 m2. Ściany - trójwarstwowe, z bloczków betonu komórkowego o grubości 50 cm i cegły klinkierowej, z pustką powietrzną o szerokości 6 cm między nimi.
Elewacje: wszędzie cieniowana, szkliwiona cegła klinkierowa. Podbitka i orynnowanie - z PVC. Parapety i cokół - z klinkieru.
Kasia - Członkini Klubu Budujących Dom, elewację układała w 2009 r.
Ściany i stropy
Zdecydowana większość domów jednorodzinnych w naszym kraju - ok. 90% - ma ściany murowane. Do wyboru są też jednak alternatywne metody ich wznoszenia. Na jaką technologię się zdecydować? Wybór stropu również nie ogranicza się do najbardziej rozpowszechnionego typu, czyli gęstożebrowego. Jakie są zalety i wady tego i pozostałych rozwiązań?
Ściany i stropy
W tym numerze
Wybór działki
Projekt i wykonawca
Fundamenty
Ściany i stropy
Konstrukcja dachu
Pokrycia dachowe i rynny
Okna, drzwi, rolety
Bramy garażowe
Ogrody zimowe
Kotły i podgrzewacze
Grzejniki o ogrzewanie podłogowe
Pompy, kolektory i fotowoltaika
Kominy i kominki
Woda w domu
Kanalizacja
Łazienkowy odpływ liniowy
Wentylacja i klimatyzacja
Odkurzacz centralny
Instalacje elektryczne
Dom bezpieczny i inteligentny
Elewacje
Ściany, okładziny, sucha zabudowa
Posadzki
Schody
Tarasy
Ogrodzenia i bramy wjazdowe
Nawierzchnie