Kasia i Kuba - Członkowie Klubu Budujących Dom, odkurzacz centralny użytkują od 2006 r.
ABC Budowania 2020
4-5 minut
Dom: 3 kondygnacje, powierzchnia z garażem 266 m2.
Instalacja: ułożona podczas budowy domu. Gniazda - 3 (w centrum parteru, piętra i poddasza) i czwarta w jednostce centralnej; dwie automatyczne szufelki (w kuchni i wiatrołapie). Akcesoria - 2 węże ssące o długości 12 m z rurą teleskopową i włącznikiem w rączce, średni pakiet akcesoriów, separator popiołu. Dokupiono pokrowiec na wąż.
Jednostka centralna: kompaktowa, model z cykloniczną separacją zanieczyszczeń, moc 1850 W, 66 dB. Gwarancja - 5 lat. Lokalizacja - w garażu.
Decyzja: Kasia - Centralny odkurzacz założyliśmy dla wygody i ułatwienia sobie sprzątania dużego domu z trzema kondygnacjami. Podczas budowy hydraulik zaplanował i położył prosty rurociąg. Tuż przed przeprowadzką pojechaliśmy do sklepu z odkurzaczami i tam sprzedawca doradził nam model od kanadyjskiego producenta. Dopasował jego parametry techniczne do parametrów przygotowanego rurociągu i całego domu - urządzenie ma sporą moc 1850 W i cykloniczny system separacji śmieci. Wybraliśmy tam również zestaw akcesoriów do sprzątania. Po dziesięciu latach, kiedy zniszczył się wąż i niektóre szczotki, w tym samym miejscu kupiliśmy nowy komplet, a stary używamy tylko w garażu.
Parter - gniazdo umieszczono w centralnej ścianie przy kominku.
Czerwony kolor automatycznej szufelki dopasowano do zabudowy w kuchni.
Rady i przestrogi:
- Kuba: W pierwszym etapie hydraulik postarał się, żeby rury nie miały ostrych zakrętów, w których mogą utknąć śmieci. Ograniczał ilość po...
Aby przeczytać cały artykuł,
kup dostęp do Budujemy Dom online
kup dostęp do Budujemy Dom online
Uzyskasz dostęp do całego archiwum magazynu Budujemy Dom,
wydań specjalnych oraz miesięcznika Czas na Wnętrze