Jola - Czytelniczka Budujemy Dom, okiennice użytkuje od 2007 r.
ABC Budowania 2020
4-5 minut
Parametry domu: dwukondygnacyjny, powierzchnia 176 m2.
Okiennice: pełne, wykonane z drewna mahoniu, z nieruchomymi szerokimi elementami; dwuskrzydłowe, na oknie przy ganku łamane. Okucia stalowe, w tym blokady przeciwwiatrowe i zamknięcie drążkowe. Sterowanie - ręczne.
Montaż: trwał 2 dni. Robotnicy przytwierdzili skrzydła okiennic i blokady przeciwwiatrowe do ścian, przy użyciu stalowych zawiasów i wkrętów do drewna.
Decyzja: Pomyślałam, że na drewnianym domu z bali dobrze będą wyglądać okiennice. Generalny wykonawca wciągnął je więc od razu w ogólny kosztorys budowy. Okna z drewnianymi ramami, opaska wokół nich, okiennice i parapety powstały u jednego producenta, wszystkie z drewna mahoniowego, wykończonego matowym lakierem. Takie osłony założyłam prawie na wszystkich oknach głównie w celu chronienia pomieszczeń przed nadmiarem słońca i przed stratami ciepła podczas silnych mrozów.
Rady i przestrogi:
- Nie zawiodłam się! Rzeczywiście, moje okiennice bardzo dobrze sprawdzają się przy intensywnej operacji słonecznej oraz w skrajnych temperaturach podczas największych upałów i mrozów. Zamykam je też wtedy, kiedy mocno wieje i pada. Nie chodzi mi jednak o ochronę szyb przed zacinającym deszczem. Po prostu okiennice trochę opadły na zawiasach, nie ...
Aby przeczytać cały artykuł,
kup dostęp do Budujemy Dom online
kup dostęp do Budujemy Dom online
Uzyskasz dostęp do całego archiwum magazynu Budujemy Dom,
wydań specjalnych oraz miesięcznika Czas na Wnętrze