Agnieszka i Bogdan - Czytelnicy Budujemy Dom, odpływ liniowy w remontowanej łazience założyli w 2017 r.
ABC Budowania 2020
6-9 minut
Wspólna łazienka przy strefie dziennej na parterze: pow. 4 m2. Posadzka i ściany - z płyt gresu i ceramiki.
Odpływ liniowy: przepustowość 79 l/min; maskownica pełna i ramka wykonane ze szczotkowanej stali nierdzewnej; membrana z elastycznej folii PE. Wymiary - długość 700 mm, szerokość 177 mm, regulacja wysokości 89-124 mm, wysokość zabudowy w posadzce 89 mm.
Decyzja: Bogdan - podczas remontu łazienki usunąłem starą kabinę prysznicową z głębokim brodzikiem. Nie nadawała się już do niczego - miała zniszczone ściany z tworzywa sztucznego i była zbyt ciasna. Wymiary 70 × 70 cm są naprawdę niekomfortowe dla dorosłego człowieka. No i ten straszny przestarzały brodzik. Odkąd zobaczyłem pierwsze liniowe odpływy, ciągle miałem w głowie to rozwiązanie. W 2017 r. postanowiłem je nareszcie wdrożyć i tu niespodzianka - powiedziałem o tym fachowcom, a oni bez szemrania zaczęli rozkuwać posadzkę, sprawdzając, na jakiej głębokości biegnie odpływ w kierunku pionu kanalizacyjnego. Obawiałem się trochę ich reakcji, bo kabinę z brodzikiem montuje się o wiele szybciej i łatwiej, niż wylewa od nowa posadzkę z odpływem. Zmierzyli podkucie i powiedzieli - da radę założyć liniowy odpływ. Kamień z serca!
- Ruszyłem do sklepu - wolę sklep od Internetu, bo mogę wszystko zobaczyć, dotknąć, zapytać sprzedawcę. Wcześniej trochę poczytałem opinie na forach, opisy w po...
Aby przeczytać cały artykuł,
kup dostęp do Budujemy Dom online
kup dostęp do Budujemy Dom online
Uzyskasz dostęp do całego archiwum magazynu Budujemy Dom,
wydań specjalnych oraz miesięcznika Czas na Wnętrze