Jurek - Czytelnik Budujemy Dom, odkurzacz centralny użytkuje od 2012 r.
ABC Budowania 2020
2-3 minuty
Dom: 3 kondygnacje, powierzchnia z garażem 120 m2.
Instalacja: dodana w starym domu; gniazda - 2 szt. (na parterze i piętrze) oraz jedno w jednostce centralnej w piwnicy. Akcesoria - wąż ssący o długości 9 m; rura teleskopowa z włącznikiem w rączce i regulacją siły ciągu, podstawowy pakiet akcesoriów, separator do gruzu i wody.
Jednostka centralna: kompaktowa, z dwustopniowym systemem separacji (z cyklonem i workiem odwróconym), moc 1800 W, siła ssania 605 air W, 76 dB. Gwarancja - 5 lat. Lokalizacja - w piwnicy.
Decyzja: Do zamontowania centralnego odkurzacza w bliźniaku o stażu 50 lat przekonała mnie cicha praca oraz brak wtórnego zakurzania wnętrz. Przez kilkadziesiąt lat odkurzaliśmy, z żoną, pomieszczenia sposobem tradycyjnym i niejednokrotnie, patrząc pod światło, widzieliśmy wzbite do góry drobiny kurzu, czuliśmy specyficzny zapach. Przy centralnym odkurzaniu tego nie ma! Jestem elektrykiem na emeryturze i 8 lat temu samodzielnie ułożyłem całą instalację. Wszystkie elementy kupiłem w pobliskim specjalistycznym sklepie. Są markowe, znanego producenta, bo zależy mi, żeby były długowieczne. Jednostkę centralną z podwójną filtracją wybrałem sam i umieściłem w piwnicy.
Rady i przestrogi:
- Wykorzystałem remont łazienki na parterze do wykonania przejścia przez strop nad piwnicą i poprowadzenia rury na piętro. Wcześniej poczytałem o zasadach montażu, dowiedziałem się, że rurociąg powinien być możliwie prosty i krótki. Tak zrobiłem! Rurociąg ma długość 8 m i kończy się tylko dwoma gniazdami ...
Aby przeczytać cały artykuł,
kup dostęp do Budujemy Dom online
kup dostęp do Budujemy Dom online
Uzyskasz dostęp do całego archiwum magazynu Budujemy Dom,
wydań specjalnych oraz miesięcznika Czas na Wnętrze