Kasia - Członkini Klubu Budujących Dom, kostkę klinkierową położyła w 2012 r., a kamienną w 2016 r.
ABC Budowania 2020
4-5 minut
Działka: grunt ilasty.
Kostka brukowa: na podjeździe - najpierw kostka z klinkieru, obecnie z łupka granitowego; pod wiatą - kostka z klinkieru.
Decyzja: w nowym domu zbudowałam elewacje z cegły klinkierowej, bo cenię piękny wygląd, długowieczność i trwałość tego materiału oraz brak konserwacji i obsługi. Podobnych cech oczekiwałam od utwardzonej nawierzchni w przedogródku i wokół budynku. Pomyślałam, że tu również najlepiej sprawdzi się klinkier. Pojechałam do składu z klinkierem i starannie dopasowałam kolorystykę kostki do koloru elewacji. Ale później nie wszystko poszło, jak trzeba.
Rady i przestrogi:
- Na ścianach domu mam cegłę cieniowaną, o oryginalnym śliwkowo-szarym kolorze. Zadałam sobie dużo trudu, żeby dobrać do niego odpowiedni kolor kostki. W składzie na palecie znalazłam wreszcie pasujący i zadowolona zleciłam usługę brukarzom. Akurat wtedy musiałam pójść do szpitala, więc wykonawcy działali sami. Zobaczyłam ich dzieło po ukończeniu podjazdu o powierzchni 25 m2. Kostka była czerwona i zbyt matowa, nie taka, jaką wybrałam. Kolory się gryzły. Zatrzymałam prace - docelowo bruki miały objąć powierzchnię 120 m2 - ...
Aby przeczytać cały artykuł,
kup dostęp do Budujemy Dom online
kup dostęp do Budujemy Dom online
Uzyskasz dostęp do całego archiwum magazynu Budujemy Dom,
wydań specjalnych oraz miesięcznika Czas na Wnętrze