Ściany

Solidne przegrody
Ściany zewnętrzne powinny być wytrzymałe, zapewniać dobrą izolacyjność cieplną i stanowić barierę dla hałasu. Aby uzyskać pożądany efekt, trzeba wybrać odpowiednie materiały i technologię budowy.
Poradnik nie tylko dla wykonawcy: jak wznieść ścianę jednowarstwową z betonu komórkowego?
Beton komórkowy to materiał, który nieustannie cieszy się powodzeniem wśród polskich inwestorów. Bardzo dobre parametry termoizolacyjne, w połączeniu z przystępną ceną oraz relatywnie prostą obróbką, pozwalają wykorzystywać ten materiał do wznoszenia - nierzadko samodzielnie - ciepłych ścian jednowarstwowych. O czym warto wiedzieć przed przystąpieniem do prac?
Ceramiczne materiały ścienne
Wyroby ceramiczne firmowane znakiem CB Lewkowo to wyroby odpowiadające normom europejskim, posiadające powszechnie uznawane certyfikaty jakości umożliwiające swobodę architektonicznego kształtowania obiektów budowlanych. Obiekty powstające z lewkowskich cegieł i pustaków to budowle ekologiczne, trwałe, sprawdzone przez lata w różnych warunkach klimatycznych. Cegła to również znakomite tworzywo wykorzystywane przez projektantów w kreowaniu form architektonicznych, które bardzo dobrze wkomponowują się w krajobraz. Rozszerzony w ostatnim czasie asortyment naszych wyrobów umożliwia realizację niemalże całych budynków. Wszystko to pozwala aby z rozwiązań CB Lewkowo mogli korzystać zarówno odbiorcy indywidualni jak i instytucjonalni. Ceramika Budowlana Lewkowo jest największym i najlepszym zakładem produkującym wyroby ceramiczne w północno-wschodnim regionie Polski.
Proste pytanie: z czego zbudować dom?
Jeśli podjąłeś już decyzję o budowie, jednym z pierwszych pytań na jakie musisz odpowiedzieć jest technologia, w jakiej dom będzie wznoszony. W przypadku budowy tradycyjnej na rynku istnieje wiele produktów spełniających różne oczekiwania inwestora - wytrzymałość, izolacyjność, akustyka czy komfort budowy. Zanim podejmiesz decyzję poznaj zalety systemu ściennego Czamaninek AKU K5, którego podstawą są pustaki ścienne z betonu lekkiego (keramzytobetonu).
Budujemy Dom
14,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Betonowe bloczki elewacyjne TOM
Nowoczesne trendy budowy domów mieszkalnych i obiektów użyteczności publicznej koncentrują się wokół optymalnego wykorzystania właściwości materiałów używanych do ich wznoszenia. Umożliwia to znaczącą redukcję kosztów eksploatacji. Doskonałym przykładem jest ściana trójwarstwowa zbudowana przy zastosowaniu materiałów ceramicznych i/lub betonowych. Ten rodzaj konstrukcji już od kilkudziesięciu lat jest w Europie jedną z najpopularniejszych metod wznoszenia ścian zewnętrznych.
Ekologiczne tworzywo keramzyt
KERAMZYT SYTEM Zakład Produkcji Materiałów Budowlanych zajmuje się produkcją materiałów z keramzytu. Materiał ten wytwarzany jest z czystej gliny pochodzącej z rodzimych złóż, wypalanej w temperaturze 400-1200°C do postaci keramzytu. Jest to ekologiczne tworzywo produkowane bez stosowania jakichkolwiek sztucznych dodatków. System ten jest z powodzeniem stosowany w budownictwie skandynawskim od ponad 30 lat. To właśnie stamtąd pochodzi linia produkcyjna, która zamontowana jest w zakładzie firmy.
Drobnowymiarowe elementy betonowe i keramzytowe, stropy gęstożebrowe
Firma Uciechowski jest spółką działającą na polskim rynku od początku lat 80. - dzięki wieloletniemu doświadczeniu oferuje wyroby najwyższej klasy, co potwierdzają liczne certyfikaty jakości.
Porotherm Dryfix - zdrowy dom bez wilgoci
Inwestycja w dom jest jedną z najważniejszych decyzji życiowych. Budując dom powinniśmy postawić na zdrowe, wysokiej jakości materiały i sprawdzoną markę. Portfolio Wienerberger to tysiące produktów stanowiących kompletne, systemowe rozwiązania, a wśród nich te najbardziej innowacyjne ‒ Porotherm Dryfix.
Poznaj ścianę jednowarstwową, która spełnia wymagania termiczne WT 2021
Od 1 stycznia 2021 roku zwiększyły się wymagania w zakresie izolacyjności termicznej przegród zewnętrznych nowo budowanych i remontowanych budynków. Oznacza to, że ściany, okna, dach i podłoga na gruncie muszą być jeszcze cieplejsze niż wcześniej. Przedstawiamy innowacyjny materiał budowlany Ytong EnergoUltra+, który nie tylko spełnia z nawiązką nowe normy termiczne, ale i pozwala na szybką budowę ścian jednowarstwowych.
Sztukateria styropianowa - stosować czy nie?
Styropian kojarzy się przede wszystkim z docieplaniem budynków. Stosuje się tu styropian miękki, który jest powlekany klejem z siatką i docelowo zacierany tynkiem dekoracyjnym. I wiele termomodernizacji na tym etapie się kończy. Minimalizm stosowany w nowatorskich projektach często pomija upiększanie elewacji gzymsami i listwami ze styropianu.
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT