Okna i parapety

Dobry widok
Drewno, PVC, a może aluminium? Materiał, z jakiego wykonane są ramy okienne to tylko jeden z elementów, na który trzeba zwrócić uwagę przy wyborze okien. Nie mniej istotne są parametry użytkowe - ciepłochronność i zdolność do tłumienia hałasów dobiegających z zewnątrz budynku. Ważne jest też, czy okna są odporne na włamanie.
Nowe zasady projektowania budynków - ALUPROF gotowy na WT 2021
Według nowych zasad projektowania wszystkie nowo powstające budynki w Polsce będą musiały spełnić warunki przedstawione w standardzie energetycznym Warunków Technicznych 2021. To kolejny krok do Europejskiego Zielonego Ładu, większej energooszczędności i dbałości o środowisko. Nowe zasady wchodzące w życie 1 stycznia 2021 dotyczą oszczędzania energii oraz izolacyjności cieplnej. Kluczową rolę w realizacji tych celów odgrywa przemysł produkcyjny. ALUPROF - lider rynku stolarki - już dziś wprowadza system okien MB-79N odpowiadający nowym restrykcjom.
Okna i drzwi balkonowe Dobroplast
Dobroplast Fabryka Okien i Drzwi, to ponad trzydzieści linii produkcyjnych wyposażonych w najnowocześniejsze maszyny czołowych światowych producentów w branży: niemieckiej Rotox, Fimtec, Federhenn, Hollinger oraz austriackiej Lisec, a także w najwyższej klasy narzędzia ekstruzyjne austriackiego producenta Gruber & Co Group oraz linie tłoczące Battenfeld i Nextool.
Okna i drzwi BERTRAND - tradycja jakości od 1969 roku!
Wieloletnie doświadczenie firmy pozwoliło na zbudowanie bardzo dobrej i rozpoznawalnej marki. BERTRAND cieszy się szerokim uznaniem inwestorów w budownictwie indywidualnym, inwestycyjnym, zabytkowym, a także w najbardziej restrykcyjnym budownictwie energooszczędnym i pasywnym. Wysoką jakość zawdzięcza nowoczesnym technologiom wytwarzania oraz nieustannym inwestycjom w badania i rozwój produktów.
Budujemy Dom
14,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Okna drewniane, spełniające wymagania Warunków Technicznych 2021
Wraz z początkiem 2021 roku po raz kolejny zwiększyły się wymagania w zakresie izolacyjności termicznej zewnętrznych przegród budynków. Dotyczy to oczywiście także okien montowanych w ścianach domu. Teraz - zgodnie z rozporządzeniem o warunkach technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki - ich współczynnik przenikania ciepła U nie będzie mógł mieć wartości większej niż 0,9 W/(m²·K).
Komplet stolarki od jednego producenta
Budowa to dla wielu osób jedna z najważniejszych inwestycji w życiu. Czas, kiedy stajemy w obliczu wielu decyzji - zaczynając od selekcji działek, projektów, ekip budowlanych, realizujących poszczególne etapy, na komponentach kończąc. Nowoczesny inwestor szuka rozwiązań, które zagwarantują mu spokój, jednym z nich jest wybór kompletu stolarki otworowej do domu od jednego producenta. Przyniesie ona inwestorowi szereg korzyści.
Jak dobrać okna i mieszkać komfortowo?
Wybierając nowe okna do naszego domu lub mieszkania bardzo często kierujemy się względami estetycznymi. Ważny jest dla nas kolor i rodzaj profilu okiennego, nie zwracając uwagi na rodzaj zastosowanych w nich przeszkleń. Na co warto zwrócić uwagę przed wyborem okien, aby cieszyć się komfortowymi wnętrzami przez cały rok?
Stolarka i ślusarka, kraty, balustrady i nie tylko...
Firma DANDAV działa na rynku od 30 lat. Domeną firmy są witryny aluminiowo-szklane oraz żaluzje i kraty rolowane produkowane głównie dla sieci centrów handlowych i najemców lokali handlowych. Ciągły rozwój firmy i zróżnicowanie asortymentu sprawiło, że obecnie firma działa na wielu różnych polach. Pozostając w kręgu wyrobów z aluminium, szkła i stali poszerzyła swój portfel produktów i usług m.in. o balustrady i pergole szklane. Te elementy architektury mają szerokie zastosowanie zarówno w obiektach handlowych, użyteczności publicznej, jak i w budownictwie mieszkaniowym.
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT