Termoizolacje

Dobrze ocieplone przegrody
Kluczowym elementem energooszczędnego domu są dobrze ocieplone przegrody - podłoga, ściany i dach. W sprzedaży są różne materiały izolacyjne - ważne, by dobrać je do specyfiki przegrody.
Tynkowanie elewacji - natryskowo czy ręcznie?
Cienkowarstwowe tynki cieszą się dużą popularnością. Jest to szybki i nie tak drogi jak np. kamień sposób, aby nasz dom wyglądał estetycznie i na dodatek, był odporny na działanie niesprzyjających warunków atmosferycznych. Jakimi metodami najlepiej nakładać tynk elewacyjny? Czy natrysk tynku specjalnym agregatem to dobry pomysł?
Taka cienka, a taka skuteczna
Najbardziej skutecznym sposobem na zmniejszenie zużycia energii, jest izolowanie. Cienka izolacja Aluthermo® QUATTRO o grubości zaledwie 1 cm, pomaga efektywnie zaoszczędzić zużycie energii, poprzez oddziaływanie na wszystkie rodzaje transportu ciepła.
Płyty poliuretanowe BauderPIR w systemach izolacji dachów płaskich i stromych
Przedsiębiorstwo Paul Bauder GmbH & Co. KG z siedzibą w Stuttgarcie jest czołowym producentem systemów dachowych w Europie i od ponad 160 lat zarządzane już przez 4 pokolenie Bauder. Oferuje kompleksowe doradztwo oraz wszystkie rodzaje materiałów do uszczelniania, hydroizolacji i zazieleniania dachów. Gwarantuje projektantom, wykonawcom i deweloperom bezpieczeństwo podczas podejmowania decyzji o wykonaniu dachu. Obecnie uszczelnienie co piątego dachu płaskiego oraz co piąta termoizolacja na krokwiach w Niemczech pochodzi z firmy Bauder.
Budujemy Dom
14,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Baumit CreativTop - sposób na elewację bez ograniczeń
Jeszcze nie tak dawno właściwie jedynym środkiem wyrazu przy wykańczaniu elewacji tynkiem był jego kolor. Dziś możliwości w zakresie dekorowania fasad są znacznie większe. Dzięki stale rozwijanej technologii, ściany zewnętrzne mogą indywidualnie oddziaływać na nasze zmysły nie tylko barwami, lecz także strukturami powierzchni, pobudzając wyobraźnię i uwalniając pokłady pomysłowości. Przedstawiamy tynk modelowany Baumit CreativTop.
Tynki silikonowe ARMASIL T w systemach ociepleń KABE THERM - najlepsza ochrona elewacji
Elewacja stanowi największą zewnętrzną część budynku narażoną na bezpośrednie i długotrwałe oddziaływanie niekorzystnych czynników atmosferycznych, mechanicznych i środowiskowych. Jej wygląd oraz właściwa ochrona ścian zewnętrznych zależy w dużej mierze od rodzaju zastosowanego materiału do wykonania warstwy wykończeniowej elewacji. Wysokiej jakości tynki silikonowe ARMASIL T w systemach ociepleń KABE THERM umożliwiają skuteczne zabezpieczenie elewacji oraz wykończenie jej w bogatej palecie kolorów i faktur.
Jakie kolory tynków wybrać na elewację?
Wybór kolorów tynków na elewację to jedna z ważniejszych decyzji podejmowanych na etapie projektowania domu. Elewacja to wizytówka domu, jej kolor i faktura decydują o wyglądzie całego budynku. Odpowiednio dobrane kolory elewacji mogą ukryć mankamenty bryły, wysmuklić budynek, nadać mu charakter i wtopić go w tło lub wyróżnić z otoczenia. Podpowiadamy, które kolory tynków są obecnie najmodniejsze, a także jak wybierać kolory i jak je ze sobą łączyć na elewacji.
Tynk kwarcowy, czyli czym zastąpić klasyczne tynki o strukturze baranka
Systemy ociepleń elewacji budynków, oparte o płyty styropianowe czy też wełnę mineralną, okazały się być prawdziwą rewolucją początku lat 90-tych w polskim budownictwie. Rynkowy sukces tego typu rozwiązań związany był z faktem, iż ówczesne budownictwo nie gwarantowało odpowiedniej termoizolacji, a docieplenie realnie i znacznie obniżało koszty ogrzewania.
Inteligentne farby elewacyjne dopasowane do indywidualnych wymagań
Zaawansowane technologie spowodowały, że farba to obecnie coś więcej niż tylko kolor. To także wiele cennych właściwości i funkcjonalności. Nowa generacja farb elewacyjnych Sto IQ - Inteligent Technology wyróżnia się maksymalnym zakresem ochrony powierzchni, wytrzymałością, stabilnością koloru i trwałością. Nadaje również dodatkowe właściwości pokrywanym powierzchniom, co jest niewątpliwą wartością dodaną tych produktów. Kolor nie jest już najważniejszym kryterium wyboru farby. Inteligentne farby elewacyjne są przede wszystkim długoterminową inwestycją, a dzięki ulepszonym właściwościom znacznie przewyższają tradycyjne produkty.
Schöck Isolink® TA-H i TA-D - żelbetowe ściany warstwowe bez mostków termicznych
Firma Schöck, wiodący producent nośnych elementów izolacyjnych, bazując na unikalnych właściwościach włókien szklanych, opracowała kotwy termiczne Schöck Isolink® TA-H i TA-D (dawniej Schöck Thermoanker), które ze względu na swoje parametry termiczne stanowią doskonała alternatywę dla stosowanych tradycyjnie elementów stalowych. Parametry termoizolacyjne kotew zostały potwierdzone certyfikatem niemieckiego Instytutu Domów Pasywnych.
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT