Wełna mineralna

Szerokie zastosowanie
Wełna mineralna to włóknisty materiał izolacyjny, który produkowany jest z surowców naturalnych. Wykorzystywana jest do ocieplania praktycznie wszystkich części budynku, jednak najczęściej ma zastosowanie na ścianach zewnętrznych budynku i na poddaszach, gdzie jest bezkonkurencyjna jako izolator dachów skośnych.
Poprawne ocieplenie poddasza wełną mineralną - sprawdzone rady eksperta
Zanim przystąpimy do termoizolacji poddasza użytkowego, musimy dokonać wyboru odpowiedniego materiału ociepleniowego. Czym powinien się charakteryzować idealny produkt? Izolując tę wymagającą część budynku powinniśmy stosować przede wszystkim materiały pewne i sprawdzone, czyli takie, które na rynku funkcjonują z powodzeniem od wielu lat.
Zmiany w Warunkach Technicznych - wybierz najcieplejszy produkt
Najpopularniejszym tradycyjnym materiałem izolacyjnym do dachów skośnych jest wełna mineralna. Mineralna wełna szklana climowool to jeden z najbardziej ekologicznych produktów dostępnych na rynku. Dzięki procesowi produkcyjnemu wykorzystującemu wyłącznie naturalne surowce mamy gwarancję, że dom został ocieplony produktem przyjaznym dla środowiska i mieszkańców, a jego jakość i wysoki parametr termoizolacyjny zagwarantują nie tylko cieplejszy dom zimą, ale i chłodniejszy latem.
Komfortowe poddasze energooszczędnego domu
W przypadku poddasza nowego lub remontowanego domu niesłychanie ważna jest kwestia ocieplenia. Przez nieocieplony dach możemy tracić nawet 30% ciepła z wnętrza budynku. Urządzając pokoje na poddaszu, tym bardziej powinno nam zależeć na wysokim komforcie termicznym jego użytkowników.
Budujemy Dom
14,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Idealna gładkość i krótszy czas montażu płyt gipsowo-kartonowych Rigips 4PRO™
Gładkość to wyzwanie, szczególnie w przypadku zabudów o dużych, intensywnie oświetlonych powierzchniach, gdzie występują połączenia krawędzi poprzecznych. Płyta gipsowo-kartonowa Rigips 4PRO™ posiada wszystkie 4 spłaszczone krawędzie, co umożliwia wykonanie połączeń płyt na płaszczyźnie sufitu czy ściany z użyciem taśmy zbrojącej, bez szpachlowania całopowierzchniowego.
Czym i jak prawidłowo izolować posadzkę?
Podłoga jest elementem wykończenia poziomych przegród w budynku. Zwykle składa się z kilku warstw. Wierzchnia warstwa podłogi stanowi jej wykończenie i decyduje o jej cechach użytkowych. W przypadku podłogi na parterze typowego budynku niepodpiwniczonego najczęściej będzie to warstwa zagęszczonego piasku (podsypka), następnie „chudy” beton, izolacja przeciwwodna, izolacja termiczna i wreszcie podkład podłogowy, tak zwana wylewka, na której układane są warstwy wykończeniowe podłogi - te, po których chodzimy.
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT