Styropian

Na każdej budowie
Najpopularniejszym materiałem ociepleniowym w naszym kraju, spotykanym niemal na każdej budowie, jest styropian. Dostępny jest w wielu odmianach i o różnych parametrach. Czym się kierować, szukając materiału do określonego zastosowania: na ściany, podłogi, fundamenty, stropy?
Dom rzeczywiście pasywny
Wybudować dom tanio, użytkować go oszczędnie - to, co kiedyś było marzeniem nie do spełnienia, dziś można zrealizować inwestując w budowę domu pasywnego. Budownictwo pasywne wciąż postrzegane jest jako kosztowne: owszem, eksploatacja jest tania, ale koszty budowy wydają się wysokie. Jednak innowacyjny projekt „domu rzeczywiście pasywnego”, którego autorem jest Maciej Sempiński z Koźmina Wielkopolskiego, wskazuje, że takie rozwiązanie może być pomysłem niedrogim na każdym etapie.
Płyty izolacyjne steinodur® - twarda pianka polistyrenowa w technologii wysokociśnieniowej
Płyty izolacyjne steinodur® to specjalna technologia wytwarzania wysokociśnieniowego styropianu, poprzez spienianie polistyrenu w zamkniętych komorach pod wysokim ciśnieniem, dzięki czemu zapewniony jest najwyższy stopień spójności wewnętrznej płyty. Z tego względu, mimo iż stosowany surowiec jest zbliżony parametrami do tradycyjnego EPS, produkty steinodur® zarówno technologią produkcji, jak i parametrami oraz właściwościami technicznymi należy postrzegać, jako grupę zbliżoną do XPS.
Ocieplenie budynku styropianem pasywnym - jakie są zalety?
Izolacja wykonana za pomocą styropianu to obecnie jeden z najpopularniejszych sposobów ocieplenia budynków. Jednak nie każdy wie, że ten uniwersalny materiał występuje w różnych wariantach, różniących się od siebie właściwościami. Producenci styropianu oferują szeroki wachlarz płyt styropianowych. W ostatnim czasie bardzo dużą popularnością cieszy się styropian pasywny. Czym różni się on od standardowego rozwiązania i dlaczego warto wykorzystać go do ocieplenia swojego domu?
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT