Na tej platformie możesz przeczytać wszystkie treści z aktualnego, oraz archiwalnych numerów BudujemyDom

Nowości

StoVeneer Wood
Okładzina o wyglądzie deski jest nie do odróżnienia od deski tradycyjnej. Jej faktura, wyrazisty rysunek słoi i naturalna kolorystyka wyglądają jak drewno. Parametry techniczne StoVeneer Wood wynikające z zastosowania materiałów bezcementowych sprawiają, że można bez ryzyka stosować tę okładzinę nawet na nierównych bądź obłych powierzchniach bez nadmiernego obciążenia konstrukcji.
Drzwi tarasowe SLIDE
Zadbany taras to miejsce, z którego chętnie korzysta cała rodzina. To przedłużenie naszego salonu, które zasługuje na odpowiednią oprawę. Dzięki nowoczesnej technologii możemy sięgać po duże oraz nowoczesne okna i drzwi tarasowe, z większymi niż wcześniej przeszkleniami. Zapewniają nam one więcej naturalnego światła. Ważne jednak, by drzwi tarasowe były dla nas komfortowe. Idealnym rozwiązaniem jest więc najnowszy produkt w ofercie marki OKNOPLAST. Drzwi tarasowe przesuwne SLIDE, które dzięki innowacyjnemu mechanizmowi zapewniają łatwą i intuicyjną obsługę.
Żaluzje fasadowe w wersji podtynkowej - SOLIDBOX
Nowość w ofercie firmy Anwis oraz Doradców Modnie w Oknie. Żaluzje fasadowe w wersji podtynkowej SOLIDBOX to doskonała odpowiedź na oczekiwania naszych Klientów.
Twoje drzwi, Twój świat
Firma BUDVAR zaprasza swoich Klientów w podróż do świata designu po najpiękniejszych miastach Europy i prezentuje nową ofertę drzwi wejściowych z aluminium i PVC. W skład kolekcji wchodzi aż 6 linii wzorniczych: Paris, Milan, Strasbourg, Oslo, Warsaw, Palermo.

Eksperci

Fundament domu - jakie rozwiązanie wybrać?
Fundament przenosi na grunt wszelkie obciążenia konstrukcyjne od budowli, zabezpiecza przed wilgocią i jej skutkami, zapewnia komfort cieplny i niższe koszty eksploatacji systemu grzewczego. Wielkość i rodzaj fundamentu zależą od warunków gruntowo-wodnych oraz od konstrukcji i bryły budynku.
Taras na gruncie to najlepsze rozwiązanie
Są opinie, że taras na betonowej podstawie jest rozwiązaniem solidniejszym. Tak nie jest. Okładzina z płytek nie jest całkowicie szczelna, przez fugi może przedostawać się woda. Jeśli pod płytkami są puste przestrzenie (spowodowane niedokładnie rozprowadzonym klejem), gromadzi się tam wilgoć, a zimą zamarza, powodując zarówno odspajanie się kafli, jak i pękanie betonu.
Zasada 3 palet w budowie ogrodzeń JONIEC®
Paleta barw ogrodzeń firmy JONIEC® obejmuje odcienie jednolite (np. piaskowy, grafitowy, czarny) oraz MULTI-COLOR® (np. onyx, piryt, vera, getyt). MULTI-COLOR® to efekt uzyskany w toku produkcji charakteryzujący się tym, że każdy bloczek jest inaczej ubarwiony.
Kluczem do sukcesu jest właściwe ocieplenie budynku
Właściwe ocieplenie budynku to sprawdzony sposób na zoptymalizowanie domowego budżetu i ograniczenie emisji zanieczyszczeń odpowiedzialnych za dokuczający nam, szczególnie w sezonie grzewczym, smog.
Budujemy Dom
14,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!

Kluczowe decyzje przed budową

Zanim wbijemy pierwszą łopatę
Pierwszym krokiem do budowy domu jest wybór działki, kolejnym - projektu budynku. Oba zadania nie są proste, ale prawdziwym wyzwaniem może być zatrudnienie ekipy wykonawczej. Podpowiadamy, na jakie elementy zwrócić uwagę na każdym z tych etapów.
Ważne dylematy
Wybór materiałów i technologii, w jakiej mają być wykonane poszczególne elementy budynku, nie jest łatwy, bo każda z nich ma zalety i wady. Decyzję powinna ułatwić lektura poniższej ogólnej charakterystyki fundamentów, ścian, stropów, stolarki i dachu.
Drewniane domy GEORGE
Czy wiesz że… mieszkanie w domu drewnianym korzystnie wpływa na zdrowie? Zdolność tego materiału do samoregulacji wilgotności, wewnątrz pomieszczenia sprawia, że w domach drewnianych panuje korzystny mikroklimat, który wpływa zarówno na samopoczucie jak i zdrowie mieszkańców.
Energooszczędny system spełniający wymogi WT 2021
Jeśli chcecie mieć dom, który będzie trwały i pozwoli na oszczędności, musicie poznać Izodom. Na co dzień produkują materiały budowlane, przeznaczone do budowy domów pasywnych i wysoce energooszczędnych. To autorski system, a Izodom jest jedynym w Europie dostawcą kompletnej technologii do budowy takich obiektów. Firma działa na rynku nieprzerwanie od 1991 roku, a stworzonym systemem od dawna wpisuje się w dyrektywę, nakładającą na inwestorów obowiązek budowy obiektów energooszczędnych.
Wolf Haus - domy prefabrykowane z 30-letnią gwarancją
Od kilku lat roku przeżywamy prawdziwy boom na budowę nowych domów i mieszkań. Deweloperzy, a także prywatni inwestorzy napędzają coraz mocniej rynek budowlany. Między innymi powoduje to brak fachowców oraz inżynierów. Coraz większe koszty pracy sprawiają, że rozpoczynając budowę domu, możemy zakładać, iż planowany budżet będzie niedoszacowany przynajmniej o 30%. To - w zależności od wielkości inwestycji - są już kwoty liczone w dziesiątkach i setkach tysięcy złotych.
Podstawa domu
Fundament to najważniejszy element konstrukcyjny domu. Jego podstawowym zadaniem jest przekazanie na grunt obciążeń budowli. Bardzo istotna jest też druga funkcja - fundament, oddzielając pozostałą część budynku od podłoża, uniemożliwia podciąganie wilgoci z gruntu oraz ogranicza straty ciepła.
Ciepła płyta fundamentowa dla każdego
Płyta Fundamentowa Legalett to rozwiązanie łączące optymalną konstrukcję fundamentu z nowoczesnymi i ekonomicznymi technologiami dedykowana klientom, którzy cenią sobie bezpieczeństwo, solidność i energooszczędność. Ciepła płyta fundamentowa do podstawa do stworzenia ciepłego domu!
Solidne przegrody
Ściany zewnętrzne powinny być wytrzymałe, zapewniać dobrą izolacyjność cieplną i stanowić barierę dla hałasu. Aby uzyskać pożądany efekt, trzeba wybrać odpowiednie materiały i technologię budowy.
Poradnik nie tylko dla wykonawcy: jak wznieść ścianę jednowarstwową z betonu komórkowego?
Beton komórkowy to materiał, który nieustannie cieszy się powodzeniem wśród polskich inwestorów. Bardzo dobre parametry termoizolacyjne, w połączeniu z przystępną ceną oraz relatywnie prostą obróbką, pozwalają wykorzystywać ten materiał do wznoszenia - nierzadko samodzielnie - ciepłych ścian jednowarstwowych. O czym warto wiedzieć przed przystąpieniem do prac?
Ceramiczne materiały ścienne
Wyroby ceramiczne firmowane znakiem CB Lewkowo to wyroby odpowiadające normom europejskim, posiadające powszechnie uznawane certyfikaty jakości umożliwiające swobodę architektonicznego kształtowania obiektów budowlanych. Obiekty powstające z lewkowskich cegieł i pustaków to budowle ekologiczne, trwałe, sprawdzone przez lata w różnych warunkach klimatycznych. Cegła to również znakomite tworzywo wykorzystywane przez projektantów w kreowaniu form architektonicznych, które bardzo dobrze wkomponowują się w krajobraz. Rozszerzony w ostatnim czasie asortyment naszych wyrobów umożliwia realizację niemalże całych budynków. Wszystko to pozwala aby z rozwiązań CB Lewkowo mogli korzystać zarówno odbiorcy indywidualni jak i instytucjonalni. Ceramika Budowlana Lewkowo jest największym i najlepszym zakładem produkującym wyroby ceramiczne w północno-wschodnim regionie Polski.
Proste pytanie: z czego zbudować dom?
Jeśli podjąłeś już decyzję o budowie, jednym z pierwszych pytań na jakie musisz odpowiedzieć jest technologia, w jakiej dom będzie wznoszony. W przypadku budowy tradycyjnej na rynku istnieje wiele produktów spełniających różne oczekiwania inwestora - wytrzymałość, izolacyjność, akustyka czy komfort budowy. Zanim podejmiesz decyzję poznaj zalety systemu ściennego Czamaninek AKU K5, którego podstawą są pustaki ścienne z betonu lekkiego (keramzytobetonu).
Pomiędzy kondygnacjami
Strop to pozioma przegroda dzieląca kondygnacje. Obok tej funkcji, jego najważniejszym zadaniem jest przenoszenie obciążeń - własnych, użytkowych, a także warstw podłogowych i ścian działowych. Oprócz tego może być tarczą usztywniającą całą konstrukcję budynku, gdy spina wszystkie ściany nośne, a także przenosić część sił wywieranych przez dach.
Stropy gęstożebrowe RECTOR w 2 odsłonach
Stropy gęstożebrowe w wydaniu sprężonych stropów RECTOR dostępne są w 2 wariantach materiałowych. Wypełnieniem przestrzeni międzybelkowych może być pustak betonowy (system RECTOBETON) lub ultralekkie panele drewnopodobne (system RECTOLIGHT). Oba rozwiązania mogą być stosowane równocześnie nad sąsiednimi pomieszczeniami. Stropy posiadają porównywalne parametry konstrukcyjne, natomiast różnią się sposobem wykończenia sufitu. Pustaki betonowe są tynkowane, a pod panelami wykonuje się sufity podwieszane, choć jak pokazuje wiele przykładów można też pozostawić oryginalną formę rezygnując z sufitów podwieszanych.
POZBRUK - nowoczesne rozwiązania budowlane
Aktualny system zamówień publicznych często wymusza na wykonawcach budowlanych szybką realizację zaplanowanych inwestycji. W obecnej sytuacji inwestorzy stają przed trudnym zadaniem wyboru najlepszych metod budowlanych. Dlatego potrzebne są rozwiązania spełniające trzy kluczowe wymogi: krótki czas budowy, wysoką jakość wykonania oraz utrzymanie kosztów inwestycyjnych na wyjściowym poziomie.
Można inaczej
W naszym kraju najbardziej rozpowszechnionym sposobem wznoszenia budynków jednorodzinnych jest murowanie. Nie znaczy to jednak, że domu nie można wybudować inaczej. Do wyboru jest technologia szkieletowa, z użyciem szalunku traconego, prefabrykatów albo bali.
Jak makiem zasiał
Cisza we własnym domu to jeden z warunków komfortu. Jakie rozwiązania wybrać, aby we wnętrzach nie dokuczał nam hałas?
Płyty Simfofit® - prosty i skuteczny sposób na wyciszenie ścian w mieszkaniu
Cisza to jeden z podstawowych warunków komfortu we własnym domu. Zwykle jednak, o ile jeszcze myślimy o izolacyjności ścian zewnętrznych, to przeważnie zapominamy o tych pomiędzy pomieszczeniami.
Dobrze ocieplone przegrody
Kluczowym elementem energooszczędnego domu są dobrze ocieplone przegrody - podłoga, ściany i dach. W sprzedaży są różne materiały izolacyjne - ważne, by dobrać je do specyfiki przegrody.
Tynkowanie elewacji - natryskowo czy ręcznie?
Cienkowarstwowe tynki cieszą się dużą popularnością. Jest to szybki i nie tak drogi jak np. kamień sposób, aby nasz dom wyglądał estetycznie i na dodatek, był odporny na działanie niesprzyjających warunków atmosferycznych. Jakimi metodami najlepiej nakładać tynk elewacyjny? Czy natrysk tynku specjalnym agregatem to dobry pomysł?
Taka cienka, a taka skuteczna
Najbardziej skutecznym sposobem na zmniejszenie zużycia energii, jest izolowanie. Cienka izolacja Aluthermo® QUATTRO o grubości zaledwie 1 cm, pomaga efektywnie zaoszczędzić zużycie energii, poprzez oddziaływanie na wszystkie rodzaje transportu ciepła.
Płyty poliuretanowe BauderPIR w systemach izolacji dachów płaskich i stromych
Przedsiębiorstwo Paul Bauder GmbH & Co. KG z siedzibą w Stuttgarcie jest czołowym producentem systemów dachowych w Europie i od ponad 160 lat zarządzane już przez 4 pokolenie Bauder. Oferuje kompleksowe doradztwo oraz wszystkie rodzaje materiałów do uszczelniania, hydroizolacji i zazieleniania dachów. Gwarantuje projektantom, wykonawcom i deweloperom bezpieczeństwo podczas podejmowania decyzji o wykonaniu dachu. Obecnie uszczelnienie co piątego dachu płaskiego oraz co piąta termoizolacja na krokwiach w Niemczech pochodzi z firmy Bauder.
Na każdej budowie
Najpopularniejszym materiałem ociepleniowym w naszym kraju, spotykanym niemal na każdej budowie, jest styropian. Dostępny jest w wielu odmianach i o różnych parametrach. Czym się kierować, szukając materiału do określonego zastosowania: na ściany, podłogi, fundamenty, stropy?
Dom rzeczywiście pasywny
Wybudować dom tanio, użytkować go oszczędnie - to, co kiedyś było marzeniem nie do spełnienia, dziś można zrealizować inwestując w budowę domu pasywnego. Budownictwo pasywne wciąż postrzegane jest jako kosztowne: owszem, eksploatacja jest tania, ale koszty budowy wydają się wysokie. Jednak innowacyjny projekt „domu rzeczywiście pasywnego”, którego autorem jest Maciej Sempiński z Koźmina Wielkopolskiego, wskazuje, że takie rozwiązanie może być pomysłem niedrogim na każdym etapie.
Płyty izolacyjne steinodur® - twarda pianka polistyrenowa w technologii wysokociśnieniowej
Płyty izolacyjne steinodur® to specjalna technologia wytwarzania wysokociśnieniowego styropianu, poprzez spienianie polistyrenu w zamkniętych komorach pod wysokim ciśnieniem, dzięki czemu zapewniony jest najwyższy stopień spójności wewnętrznej płyty. Z tego względu, mimo iż stosowany surowiec jest zbliżony parametrami do tradycyjnego EPS, produkty steinodur® zarówno technologią produkcji, jak i parametrami oraz właściwościami technicznymi należy postrzegać, jako grupę zbliżoną do XPS.
Ocieplenie budynku styropianem pasywnym - jakie są zalety?
Izolacja wykonana za pomocą styropianu to obecnie jeden z najpopularniejszych sposobów ocieplenia budynków. Jednak nie każdy wie, że ten uniwersalny materiał występuje w różnych wariantach, różniących się od siebie właściwościami. Producenci styropianu oferują szeroki wachlarz płyt styropianowych. W ostatnim czasie bardzo dużą popularnością cieszy się styropian pasywny. Czym różni się on od standardowego rozwiązania i dlaczego warto wykorzystać go do ocieplenia swojego domu?
Szerokie zastosowanie
Wełna mineralna to włóknisty materiał izolacyjny, który produkowany jest z surowców naturalnych. Wykorzystywana jest do ocieplania praktycznie wszystkich części budynku, jednak najczęściej ma zastosowanie na ścianach zewnętrznych budynku i na poddaszach, gdzie jest bezkonkurencyjna jako izolator dachów skośnych.
Poprawne ocieplenie poddasza wełną mineralną - sprawdzone rady eksperta
Zanim przystąpimy do termoizolacji poddasza użytkowego, musimy dokonać wyboru odpowiedniego materiału ociepleniowego. Czym powinien się charakteryzować idealny produkt? Izolując tę wymagającą część budynku powinniśmy stosować przede wszystkim materiały pewne i sprawdzone, czyli takie, które na rynku funkcjonują z powodzeniem od wielu lat.
Zmiany w Warunkach Technicznych - wybierz najcieplejszy produkt
Najpopularniejszym tradycyjnym materiałem izolacyjnym do dachów skośnych jest wełna mineralna. Mineralna wełna szklana climowool to jeden z najbardziej ekologicznych produktów dostępnych na rynku. Dzięki procesowi produkcyjnemu wykorzystującemu wyłącznie naturalne surowce mamy gwarancję, że dom został ocieplony produktem przyjaznym dla środowiska i mieszkańców, a jego jakość i wysoki parametr termoizolacyjny zagwarantują nie tylko cieplejszy dom zimą, ale i chłodniejszy latem.
Komfortowe poddasze energooszczędnego domu
W przypadku poddasza nowego lub remontowanego domu niesłychanie ważna jest kwestia ocieplenia. Przez nieocieplony dach możemy tracić nawet 30% ciepła z wnętrza budynku. Urządzając pokoje na poddaszu, tym bardziej powinno nam zależeć na wysokim komforcie termicznym jego użytkowników.
Groźna dla zdrowia
Wilgoć w domu może mieć dwa źródła - zewnętrzne i wewnętrzne. To pierwsze to np. przeciekający dach albo niepoprawnie zaizolowane fundamenty. Źródło wewnętrzne związane jest z przebywającymi w pomieszczeniach ludźmi. Domownicy wytwarzają parę wodną - oddychając, gotując, prasując czy susząc pranie. Jej nadmiar skutkuje trwałym zawilgoceniem budynku, co prowadzi do rozwoju grzybów domowych. Jak sobie poradzić z tym problemem?
Hydroizolacja dachów płaskich w praktyce
Już od zarania ludzkości człowiek potrzebował ochrony przed warunkami atmosferycznymi. Najpierw garstki koczowniczych plemion szukały jaskiń, kolejny etap naszego rozwoju to pierwsze, prowizoryczne chaty. Właśnie ten moment, czyli świadoma budowa „pierwszego domu” to początek ewolucji dachów płaskich. Pierwsza ludzka budowla pokryta była bez wątpienia pokryciem płaskim, które następnie ewoluowało i często było zastąpione dachem skośnym.
Skuteczne zabezpieczenie budynku przed wilgocią
Zabezpieczenie budynku przed wilgocią jest jednym z priorytetowych działań, do których należy podejść z wielką starannością na etapie budowy domu. Wykonana niewłaściwie izolacja fundamentów w efekcie może prowadzić do powolnego niszczenia elementów konstrukcyjnych budynku. Skutki zaniedbań w tym zakresie mogą być katastrofalne.
Płaski czy spadzisty?
Wybór kształtu i konstrukcji dachu warto dobrze przemyśleć. Decyzja będzie miała duży wpływ na wygląd budynku i możliwość jego zaaranżowania.
Trwałość, wyciszenie, energia i oddychanie - MPFort 2F!
Nowy produkt w ofercie Marma Polskie Folie, ekran MPFort 2F to prawdziwy przełom w izolowaniu dachów. To efekt wielu lat doświadczeń, badań i zaawansowanych prac naukowców i inżynierów z Marma Polskie Folie oraz środków badawczo-rozwojowych i laboratoriów Grupy Marma.
Membrany dachowe nowej generacji
Membrany dachowe są nowoczesnym materiałem, zastępującym papę układaną pod docelowe pokrycie dachowe. Są łatwiejsze do ułożenia i lżejsze, a dzięki swoim właściwościom skutecznie zabezpieczają poddasze i warstwę izolacji termicznej przed wilgocią i wiatrem.
Budowanie nieprzeciętnego zadaszenia z wykorzystaniem podstawowych podzespołów z Jagram-Pro S.A.
Firma Jagram-Pro S.A., specjalizuje się w konstrukcjach z drewna klejonego. Jest jednym z nielicznych producentów na świecie, a być może i jedynym, który uzyskał certyfikację klejenia konstrukcji z cienkich lamel. Ta opatentowana technologia pozwala na uzyskiwanie dowolnych kształtów drewna. Powtarzalność i wysoką jakość gwarantuje rozbudowany park maszyn CNC.
Waga lekka i ciężka
Pokrycie dachowe powinno być trwałe, szczelne i elastyczne. Przed zakupem trzeba sprawdzić, czy w zapisach miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego znajdują się jakieś wytyczne ograniczające nasz wybór. Ważne też, by materiał wykończeniowy dopasować do specyfiki dachu.
Blachodachówki Gerard z posypką naturalną - nie tylko na podhalańskich dachach
Materiały wykorzystywane w budynkach mieszkalnych oraz użyteczności publicznej muszą nie tylko spełniać określone warunki techniczne, zapewniając wytrzymałość całej konstrukcji. Powinny także współgrać z otoczeniem budynku. Tradycyjna, sięgająca lat pięćdziesiątych technologia blachodachówki Gerard AHI Roofing z posypką z naturalnej skały, zapewnia wyjątkową trwałość pokrycia i estetykę, która wpisuje się doskonale w styl budownictwa drewnianego. Blachodachówki te są cenione przez zakopiańskich architektów, którzy wskazują je jako najkorzystniejszą alternatywę dla tradycyjnego gontu.
Blachotrapez i Revolt Energy nowa jakość w branży fotowoltaicznej
Blachotrapez od blisko 50 lat nieustannie doskonali zarówno swoje produkty, jak i procesy ich produkcji. Prezes Zarządu Blachotrapez Rafał Michalski kieruje się słowami CEO i założyciela Amazona.
Blachodachówki, blachy trapezowe, systemy rynnowe, profile Florian Centrum
Florian Centrum od czasu powstania w 1996 ukierunkowana jest na dystrybucję najwyższej jakości produktów stalowych.
Dobry widok
Drewno, PVC, a może aluminium? Materiał, z jakiego wykonane są ramy okienne to tylko jeden z elementów, na który trzeba zwrócić uwagę przy wyborze okien. Nie mniej istotne są parametry użytkowe - ciepłochronność i zdolność do tłumienia hałasów dobiegających z zewnątrz budynku. Ważne jest też, czy okna są odporne na włamanie.
Nowe zasady projektowania budynków - ALUPROF gotowy na WT 2021
Według nowych zasad projektowania wszystkie nowo powstające budynki w Polsce będą musiały spełnić warunki przedstawione w standardzie energetycznym Warunków Technicznych 2021. To kolejny krok do Europejskiego Zielonego Ładu, większej energooszczędności i dbałości o środowisko. Nowe zasady wchodzące w życie 1 stycznia 2021 dotyczą oszczędzania energii oraz izolacyjności cieplnej. Kluczową rolę w realizacji tych celów odgrywa przemysł produkcyjny. ALUPROF - lider rynku stolarki - już dziś wprowadza system okien MB-79N odpowiadający nowym restrykcjom.
Okna i drzwi balkonowe Dobroplast
Dobroplast Fabryka Okien i Drzwi, to ponad trzydzieści linii produkcyjnych wyposażonych w najnowocześniejsze maszyny czołowych światowych producentów w branży: niemieckiej Rotox, Fimtec, Federhenn, Hollinger oraz austriackiej Lisec, a także w najwyższej klasy narzędzia ekstruzyjne austriackiego producenta Gruber & Co Group oraz linie tłoczące Battenfeld i Nextool.
Okna i drzwi BERTRAND - tradycja jakości od 1969 roku!
Wieloletnie doświadczenie firmy pozwoliło na zbudowanie bardzo dobrej i rozpoznawalnej marki. BERTRAND cieszy się szerokim uznaniem inwestorów w budownictwie indywidualnym, inwestycyjnym, zabytkowym, a także w najbardziej restrykcyjnym budownictwie energooszczędnym i pasywnym. Wysoką jakość zawdzięcza nowoczesnym technologiom wytwarzania oraz nieustannym inwestycjom w badania i rozwój produktów.
Druga połowa sukcesu
Zakup nawet najcieplejszych okien do domu to dopiero połowa sukcesu. Jeżeli nie będą prawidłowo zamontowane, inwestycję będzie można potraktować jako wyrzucenie pieniędzy w błoto.
Ciepło, cieplej… ciepły montaż!
Początek 2021 roku przyniósł rewolucyjne zmiany dla inwestorów planujących budowę domu. W życie weszły nowe przepisy prawa budowlanego, które narzucają restrykcyjne normy związane ze zużyciem energii w budynkach. Mimo, iż na rynku od lat pojawiają się nowe technologie pozwalające na ograniczenie strat ciepła w domu, obecnie staje się to absolutnym „must have” dla inwestorów planujących budowę. Przedstawiamy kluczowe rozwiązanie, które redukuje do minimum straty ciepła przez okna i drzwi, co może znacznie podwyższyć efektywność energetyczną domu.
Jasne i klimatyczne poddasze
Dzięki oknom dachowym można zyskać jasne i klimatyczne poddasze. Przy wyborze stolarki trzeba zwrócić uwagę na parametry użytkowe, analogicznie jak w przypadku produktów fasadowych. Ważne też, by okna były odpowiednio rozplanowane w połaci dachowej.
Okna dachowe na wymianę
Planując remont dachu warto pomyśleć o poddaszu - o jego termomodernizacji i wymianie okien dachowych. Okna sprzed kilkudziesięciu lat już dawno nie spełniają parametrów termoizolacyjności, a także znacznie różnią się zastosowanymi rozwiązaniami technicznymi. Obecnie są one na zdecydowanie wyższym poziomie oraz zwiększają energooszczędność, trwałość i bezpieczeństwo okien dachowych.
Czas to pieniądz. Szybki montaż okien dachowych Keylite
W dobie rosnących kosztów pracy i narastającego deficytu pracowników na rynku usług budowlanych, maksymalne skrócenie czasu prac budowlanych staje się coraz bardziej palącą potrzebą. Firma Keylite RW Polska wychodząc naprzeciw tym potrzebom opracowała cały szereg unikatowych rozwiązań pozwalających skrócić czas montażu okna dachowego do minimum.
Okna i wyłazy z serii RESET - montaż na dachach o kącie nachylenia już od 5 stopni
Okna dachowe standardowo montuje się na dachach połaciowych o kącie nachylenia od 15 do 90 stopni, a na dachach płaskich od 0/2 do 15 stopni. Na rynku brakuje rozwiązań dla dachów skośnych o mniejszym kącie niż 15 stopni. Okpol znalazł rozwiązanie - okna i wyłazy dachowe zintegrowane z kołnierzem EPDM do montażu od 5 stopni!
Dobre wejście
Wybierając drzwi zewnętrzne trzeba wziąć pod uwagę nie tylko ich cenę oraz estetykę, ale także szereg parametrów użytkowych: ciepłochronność, zdolność do tłumienia hałasu czy rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa. W końcu kupuje się je raz na wiele lat.
AFB - drzwi pasywne Ud od 0,45
AFB to skonsolidowanie 25 lat doświadczeń i ciągłych starań o dostarczanie wymagającym klientom drzwi zewnętrznych o najwyższej jakości.
Drzwi wejściowe według indywidualnego projektu - opcja INDIVIDUAL od AWILUX
Firma AWILUX, producent okien i drzwi w klasie premium, stworzyła możliwość samodzielnego zaprojektowania drzwi wejściowych. Dzięki temu możliwe jest stworzenie oryginalnych, niestandardowych i jedynych w swoim rodzaju drzwi, które będą stanowiły twórczy wyraz ich posiadaczy oraz harmonijnie uzupełniały projekt architektoniczny.
Twoje drzwi. Twój świat. Wybieramy najlepsze drzwi wejściowe do domu.
Drzwi wejściowe to element wyposażenia domu, który oddziela świat zewnętrzny od przestrzeni nam najbliższej - osobistej i najbardziej komfortowej. Decyzja o tym, jakie drzwi wejściowe wybrać wymaga uwzględnienia wszystkich funkcji ważnych dla każdego domownika, od tych związanych z estetyką, po trwałość i bezpieczeństwo.
Dopasowane do wystroju
Drzwi wewnętrzne różnią się zarówno pod względem wizualnym, jak i konstrukcyjnym. Czasem potrzebne są takie, które dobrze izolują akustycznie, innym razem - doświetlające wnętrza. Zawsze powinny jednak pasować do wystroju domu.
Szkło dla architektury i budownictwa
Saint-Gobain Building Glass jest wiodącym dostawcą najwyższej jakości rozwiązań szklanych oferowanych w odpowiedzi na wysokie oczekiwania klientów w zakresie komfortu życia i piękna architektury. Oferta Saint-Gobain obejmuje szeroki asortyment szkła bazowego do wszelkich typów zastosowań oraz nowoczesne produkty i rozwiązania szklane do okien, wnętrz oraz na fasady.
Drzwi przesuwne czy otwierane tradycyjnie?
Budując dom lub adaptując wnętrze do użytku poszukujemy niebanalnych, oryginalnych rozwiązań, które podnosiłby komfort użytkowania przestrzeni, a jednocześnie były estetyczne i eleganckie. Jedną z takich kwestii stanowią drzwi. Warto, aby nie były one przypadkowym wyborem. Należy przeanalizować, w których miejscach zastosować drzwi otwierane tradycyjnie, a gdzie lepiej sprawdzą się drzwi przesuwne chowane w ścianę. Jednym z ekspertów w tym temacie jest producent drzwi przesuwnych chowanych w ścianę oraz drzwi rozwieranych ukrytych - firma ECLISSE Polska.
Osłona garażu
Brama jest standardowym wyposażeniem garażu. Stanowi nie tylko ochronę przed złodziejami, ale także chroni wnętrze przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Na co zwrócić uwagę przy jej wyborze?
Oferta Nice Polska na przestrzeni lat
Polski oddział Nice jest jednym z pierwszych międzynarodowych oddziałów włoskiej firmy Nice Group - silnej międzynarodowej grupy posiadającej obecnie 24 oddziały na całym świecie. Od 1996 roku, z dystrybutora podstawowych rozwiązań do automatyzacji bram i rolet, Nice Polska stał się dostawcą kompleksowych systemów automatyki dla domu i przemysłu.
Design i bezpieczeństwo
Brama garażowa powinna być nie tylko funkcjonalna i trwała, ale także bezpieczna i estetyczna. Cechy te łączą w sobie modele OKNOPLAST Dekedo - synonim trwałości i bezpieczeństwa - oraz Belado - innowacyjna i designerska nowość o najwyższych parametrach termoizolacyjnych i akustycznych.
Brama, okna, drzwi i ogrodzenie w jednym designie. Wygodne rozwiązanie, które daje wiele korzyści
Front budynku i jego otoczenie to reprezentacyjne elementy domu - są widoczne dla każdego przechodnia nawet bez wchodzenia na posesję. Szczególną uwagę przykuwają największe elementy - brama garażowa, okna, drzwi i ogrodzenie. Skupiają wzrok i najmocniej wpływają na odbiór całości. Ważny jest więc ich design, kolor, kształt, detale oraz harmonia i balans między nimi. Najprościej zadbać o to, kupując bramę, okna, drzwi i ogrodzenie u jednego producenta.
Od środka i na zewnątrz
Żaluzje, rolety, a może markizy? Osłony okienne znacznie różnią się od siebie nie tylko wyglądem, właściwościami, ale także sposobem montażu. Do wyboru są modele wewnętrzne i zewnętrzne.
Nowoczesne i perfekcyjne zarządzanie światłem i cieniem dzięki osłonom przeciwsłonecznym WAREMA
Firma Tomasz Jasieński, to działający na rynku polskim od 30 lat stabilny partner ekskluzywnej niemieckiej marki Warema, światowego lidera w dziedzinie innowacyjnych technik osłonowych. Projektujemy i dopasowujemy rozwiązania osłonowe oraz systemy sterowania, odpowiadające potrzebom Klientów ceniących materiały najwyższej jakości, unikalny design i nowoczesną technologię.
Żaluzje fasadowe - wszystko co powinieneś o nich wiedzieć
Zewnętrzne osłony okienne cieszą się dużym zainteresowaniem w naszym kraju. Osoby szukające takiego rozwiązania zazwyczaj wybierają pomiędzy dwoma wariantami. Bardzo popularne są rolety zewnętrzne, ale ich godną alternatywą okazały się żaluzje fasadowe. Żaluzje zewnętrzne swoją sławę zawdzięczają głównie niepowtarzalnemu designowi i zupełnie innej funkcjonalności niż rolety zewnętrzne. Przed ostateczną decyzją warto zapoznać się ze wszystkimi zaletami i wadami żaluzji fasadowych.
Rolety zewnętrzne a oszczędzanie na ogrzewaniu
Nieporównywalnie wyższe rachunki za energię, oszczędzanie na ogrzewaniu, sporo wilgoci, wiecznie mokre okna… Z tymi problemami boryka się wiele osób. Najprawdopodobniej winne są temu okna, przez które ucieka bardzo dużo ciepła. Co w takim wypadku można zrobić?
Komfortowo na poddaszu
Większość obecnie budowanych domów ma poddasza, które często doświetlane są dzięki oknom dachowym. Aby nie dopuścić do przegrzewania się najwyższej kondygnacji, warto pomyśleć o zakupie osłon przeciwsłonecznych.
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT