Czytaj już od 1 zł
Poznaj ofertę
Praktyczna Szkoła Budowania - Stan Surowy 2021
Praktyczna Szkoła Budowania - Stan Surowy 2021
Wykup dostęp
Redaktor naczelny poleca

PRAKTYCZNA SZKOŁA BUDOWANIA, czyli obszerne opracowanie zawierające aktualne informacje o najlepszych produktach i technologiach stosowanych do budowy oraz podczas remontów domów jednorodzinnych. W prezentacjach znajduje się wiele praktycznych wskazówek, co powinno ułatwić przygotowanie się do inwestycji i prowadzenie prac budowlanych.

W tym tomie – STAN SUROWY – zamieściliśmy też wiele artykułów tematycznych poświęconych kolejnym etapom budowy domu, od wykonania fundamentów, aż po wstawienie stolarki.

Zapraszam do lektury,
Norbert Skupiński
Redaktor merytoryczny

RozwińZwiń
Nowości
Ocieplenie domu kompletnym systemem z grafitowym styropianem Konkretnym oczekiwaniem inwestora budującego dom jest płacenie niskich rachunków za komfort cieplny - jak najmniejsze koszty ogrzewania i ewentualnej klimatyzacji. Jak to zrobić?
Ocieplenie domu kompletnym systemem z grafitowym styropianem
Ocieplenie domu kompletnym systemem z grafitowym styropianem
Nowość od Wienerberger: linia Porotherm D Wienerberger, producent ściennych pustaków ceramicznych marki Porotherm, rozszerzył kompleksową ofertę sprawdzonych rozwiązań ściennych dla budownictwa energooszczędnego. Ofertę ciepłych pustaków murowanych na cienkie spoiny wzbogacono o produkty do wszystkich typów ścian a wśród nich dwa nowe pustaki - wypełniane wełną mineralną (oznaczenie „T”).
Nowość od Wienerberger: linia Porotherm D
Nowość od Wienerberger: linia Porotherm D
Rolety zewnętrzne Aliplast Firma Aliplast wprowadza do swojej oferty rolety zewnętrzne.
Rolety zewnętrzne Aliplast
Rolety zewnętrzne Aliplast
Rigips® ProMix Finish Plus - szpachlowanie w klasie premium Rigips® ProMix Finish Plus to ekstra biała, polimerowa masa szpachlowa klasy premium, przeznaczona do wykonywania finalnej warstwy wykończeniowej na powierzchni płyt gipsowo-kartonowych w standardzie od Q2 do Q4 oraz do całopowierzchniowego szpachlowania podłoży mineralnych takich jak tynki gipsowe czy cementowo-wapienne na ścianach i sufitach.
Rigips® ProMix Finish Plus - szpachlowanie w klasie premium
Rigips® ProMix Finish Plus - szpachlowanie w klasie premium
MOZAIKER DECOR - tynk mozaikowy imitujący naturalną okładzinę kamienną Mozaikowa masa tynkarska z dużymi płatkami miki do wykonywania cienkowarstwowych wypraw tynkarskich wewnątrz i na zewnątrz budynków, w tym również w systemie ociepleń KABE THERM MARMURIT/ MOZAIKER. Tworzy dekoracyjną wyprawę o wysokiej odporności na działanie warunków atmosferycznych oraz uszkodzenia mechaniczne.
MOZAIKER DECOR - tynk mozaikowy imitujący naturalną okładzinę kamienną
MOZAIKER DECOR - tynk mozaikowy imitujący naturalną okładzinę kamienną
Ocieplenie dla wymagających czyli jak zminimalizować straty ciepła? Firma Soudal wprowadziła na rynek pianę zamkniętokomórkową Soudafoam SPF W2H. Jest to kompleksowe rozwiązanie, które zwiększa efektywność energetyczną budynku umożliwiając bardzo szybkie wykonanie pełnej, bezspoinowej izolacji termicznej metodą natryskową. Po aplikacji pianę zabezpiecza się dodatkową powłoką przeciw promieniowaniu UV.
Ocieplenie dla wymagających czyli jak zminimalizować straty ciepła?
Ocieplenie dla wymagających czyli jak zminimalizować straty ciepła?
Granulat z wełny skalnej GRANROCK SUPER Firma ROCKWOOL, producent materiałów izolacyjnych z wełny skalnej, wprowadziła na rynek nowy produkt - w pełni niepalny, paroprzepuszczalny granulat z wełny skalnej GRANROCK SUPER. Materiał ten jest doskonałą alternatywą dla rozwiązań izolacji natryskowych: pozwala ocieplić poddasze wysokiej jakości materiałem izolacyjnym już w 1 dzień, bez względu na porę roku i temperaturę oraz bez konieczności długiego wietrzenia i demontażu istniejącej zabudowy!
Granulat z wełny skalnej GRANROCK SUPER
Granulat z wełny skalnej GRANROCK SUPER
Okna grzewcze INFRATHERM Firma Bertrand oferuje okna INFRATHERM - nowoczesne rozwiązanie grzewcze, które gwarantuje komfort cieplny wewnątrz pomieszczeń.
Okna grzewcze INFRATHERM
Okna grzewcze INFRATHERM
AVANGARDE - nowe drzwi wejściowe AWIDOOR od AWILUX Drzwi wejściowe z kolekcji AVANGARDE od AWILUX, dostępne w sześciu liniach stylistycznych: Lignum, Decor, Corten, Beton, Stone oraz Steel, zachwycają nieszablonowym podejściem do projektowania drzwi. Wykorzystana do stworzenia linii Lignum okładzina dębowa jest dwukrotnie olejowana, co dodatkowo podkreśla jej usłojenie, a widoczne drobne szczeliny oraz sęki nadają drzwiom z serii Lignum rustykalnego charakteru.
AVANGARDE - nowe drzwi wejściowe AWIDOOR od AWILUX
AVANGARDE - nowe drzwi wejściowe AWIDOOR od AWILUX
Przedłużona gwarancja na materiały izolacyjne Styropmin Firma Styropmin wprowadziła aż 10-letnią gwarancję na wszystkie swoje produkty! Dotychczas okres gwarancyjny wynosił 2 lata, został on więc wydłużony aż pięciokrotnie.
Przedłużona gwarancja na materiały izolacyjne Styropmin
Przedłużona gwarancja na materiały izolacyjne Styropmin
Kostka brukowa LIDO Kostka brukowa LIDO to jeden z najpopularniejszych produktów w ofercie POZBRUK. Inspirowana skandynawskim, minimalistycznym designem doskonale sprawdzi się przy tworzeniu nawierzchni wokół posesji, w ogrodzie lub na tarasie.
Kostka brukowa LIDO
Kostka brukowa LIDO
Poznaj tedee i zapomnij o tradycyjnych kluczach tedee powered by GERDA to najmniejszy na świecie, rewolucyjny zamek z..wydajnym akumulatorem, który pozwala na zdalne sterowanie dostępem do drzwi Twojego domu, mieszkania lub firmy.
Poznaj tedee i zapomnij o tradycyjnych kluczach
Poznaj tedee i zapomnij o tradycyjnych kluczach
Płyty tarasowe MAESTRO MAESTRO to mistrzowskie połączenie najwyższej jakości cech użytkowych oraz designu płyt tarasowych. Powierzchnie uzyskują naturalny, a zarazem kreatywny charakter poprzez zastosowanie odpowiednio skomponowanych drobno-, średnio- i gruboziarnistych kruszyw szlachetnych oraz wysublimowaną obróbkę.
Płyty tarasowe MAESTRO
Płyty tarasowe MAESTRO
Sprawdzone i przetestowane rozwiązania Simpson Strong-Tie® do drewna Najnowszym sposobem montażu złączy ciesielskich Simpson Strong-Tie jest zastosowanie wkrętów SSH lub SSF. Łączniki SSH i SSF zaprojektowane zostały specjalnie do zastosowania ze złączami ciesielskimi. Nie wymagają wstępnego nawiercenia dzięki czemu ich użycie jest łatwe i szybkie. Posiadają poszerzenie średnicy trzpienia pod łbem do średnicy otworu w złączu. Zwiększa to powierzchnie kontaktu pomiędzy złączem a trzpieniem wkrętu i zapewnia poprawne przenoszenie obciążeń miedzy łączonymi elementami.
Sprawdzone i przetestowane rozwiązania Simpson Strong-Tie® do drewna
Sprawdzone i przetestowane rozwiązania Simpson Strong-Tie® do drewna
Żaluzje Raffstore Z początkiem 2021 roku firma Drutex, wiodący producent stolarki okienno-drzwiowej w Europie, wprowadziła do swojej oferty żaluzje zewnętrzne Raffstore. Ten wyjątkowy produkt pozwala na dowolną regulację ilości światła zewnętrznego wpadającego przez okna do domu czy mieszkania. Ma to znaczenie nie tylko dla komfortu życia, ale i zapewnienia prywatności, pozwalając jednocześnie obniżyć koszty energii elektrycznej wykorzystywanej w klimatyzatorach. Nowy produkt jest przeznaczony nie tylko do budownictwa mieszkaniowego, ale także do nowoczesnych budynków biurowych.
Żaluzje Raffstore
Żaluzje Raffstore
Nowe modele drzwi SOLANO od KRISPOL Wyjątkowo wytrzymały i ciepły system profili aluminiowych, solidne, a zarazem niezwykle stylowe wypełnienia oraz szeroka gama kolorystyczna - wszystko to sprawia, że drzwi SOLANO odpowiadają na potrzeby najbardziej wymagających Klientów.
Nowe modele drzwi SOLANO od KRISPOL
Nowe modele drzwi SOLANO od KRISPOL
Roleta Screen - ochrona przed owadami i słońcem w jednym! Czy jeden produkt może chronić zarówno przed owadami, upalnym słońcem, a także ciekawskim sąsiadem? Właśnie taka kompleksowa ochrona charakteryzuje nowy produkt od Domondo.pl - Roletę Okienną Screen.
Roleta Screen - ochrona przed owadami i słońcem w jednym!
Roleta Screen - ochrona przed owadami i słońcem w jednym!
Okna PRIMO WIŚNIOWSKI produkuje okna już od trzech dekad. Początkowo były to wymagające konstrukcje aluminiowe, a teraz w ofercie polskiego producenta znajdują się również popularne okna PVC.
Okna PRIMO
Okna PRIMO
Twoje drzwi, Twój świat Firma BUDVAR zaprasza swoich Klientów w podróż do świata designu po najpiękniejszych miastach Europy i prezentuje nową ofertę drzwi wejściowych z aluminium i PVC. W skład kolekcji wchodzi aż 6 linii wzorniczych: Paris, Milan, Strasbourg, Oslo, Warsaw, Palermo.
Twoje drzwi, Twój świat
Twoje drzwi, Twój świat
Żaluzje fasadowe w wersji podtynkowej - SOLIDBOX Nowość w ofercie firmy Anwis oraz Doradców Modnie w Oknie. Żaluzje fasadowe w wersji podtynkowej SOLIDBOX to doskonała odpowiedź na oczekiwania naszych Klientów.
Żaluzje fasadowe w wersji podtynkowej - SOLIDBOX
Żaluzje fasadowe w wersji podtynkowej - SOLIDBOX
Drzwi tarasowe SLIDE Zadbany taras to miejsce, z którego chętnie korzysta cała rodzina. To przedłużenie naszego salonu, które zasługuje na odpowiednią oprawę. Dzięki nowoczesnej technologii możemy sięgać po duże oraz nowoczesne okna i drzwi tarasowe, z większymi niż wcześniej przeszkleniami. Zapewniają nam one więcej naturalnego światła. Ważne jednak, by drzwi tarasowe były dla nas komfortowe. Idealnym rozwiązaniem jest więc najnowszy produkt w ofercie marki OKNOPLAST. Drzwi tarasowe przesuwne SLIDE, które dzięki innowacyjnemu mechanizmowi zapewniają łatwą i intuicyjną obsługę.
Drzwi tarasowe SLIDE
Drzwi tarasowe SLIDE
StoVeneer Wood Okładzina o wyglądzie deski jest nie do odróżnienia od deski tradycyjnej. Jej faktura, wyrazisty rysunek słoi i naturalna kolorystyka wyglądają jak drewno. Parametry techniczne StoVeneer Wood wynikające z zastosowania materiałów bezcementowych sprawiają, że można bez ryzyka stosować tę okładzinę nawet na nierównych bądź obłych powierzchniach bez nadmiernego obciążenia konstrukcji.
StoVeneer Wood
StoVeneer Wood
Eksperci
Jak dobrać wielkość okna dachowego do pomieszczenia? Normy budowlane sugerują dobór rozmiaru okien do wielkości pomieszczenia. Ma to wpływ na prawidłowe doświetlenie pomieszczenia światłem naturalnym, a co za tym idzie lepsze samopoczucie i podwyższony komfort życia. Wielkość sugerowanego przeszklenia w pomieszczeniu wyraża się mierząc stosunek wielkości przeszklenia do powierzchni podłogi. W miejscu, w którym przebywają ludzie powinien on wynieść 1:8, a w innych pomieszczeniach 1:12. Oznacza to, że im większe wnętrze tym większa powinna być liczba okien. Obliczając swoją, sugerowaną powierzchnię przeszklenia można posłużyć się prostym wzorem: Xm2/8 = sugerowana powierzchnia przeszklenia w m2.
Jak dobrać wielkość okna dachowego do pomieszczenia?
Jak dobrać wielkość okna dachowego do pomieszczenia?
Na co zwrócić uwagę wybierając okna dachowe do domu jednorodzinnego? Decydując o wyborze okien dachowych na poddasze klienci kierują się różnymi aspektami. Jednym z nich jest na pewno energooszczędność, która dziś nabiera szczególnej uwagi przy wzrastających cenach energii oraz wyższej świadomości społecznej. Dlatego warto zainwestować w zakup okien dachowych z trzema szybami, które oprócz doświetlenia pomieszczeń na poddaszu zapewnią nam komfort obsługi i mniejsze rachunki za ogrzewanie.
Na co zwrócić uwagę wybierając okna dachowe do domu jednorodzinnego?
Na co zwrócić uwagę wybierając okna dachowe do domu jednorodzinnego?
Całkowita przepuszczalność energii słonecznej „g” dla przeszkleń Z początkiem roku 2021 zmieniły się przepisy zawarte w „Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie”. Zaostrzone zostały wymagania odnośnie np. izolacji termicznej przegród (w tym okien), ale warto też przypomnieć o wymaganiach które się nie zmieniły, a nie zawsze są przestrzegane np. o definicji „współczynnika przepuszczalności energii całkowitej promieniowania słonecznego okien oraz przegród szklanych i przezroczystych g”, która dotyczy ochrony przed nadmiernymi zyskami ciepła od nasłonecznienia (poza stroną północną). Zjawisko szczególnie odczuwalne jest w pomieszczeniach latem przy dużych przeszkleniach.
Całkowita przepuszczalność energii słonecznej „g” dla przeszkleń
Całkowita przepuszczalność energii słonecznej „g” dla przeszkleń
ERGOLID EKO - bezpieczny płyn do instalacji solarnych Cieszące się coraz większym zainteresowaniem zestawy solarne zapewniają nieograniczone możliwości ogrzewania budynków i wody użytkowej. Taka inwestycja wiąże się z dużymi nakładami finansowymi, korzyści ekonomiczne przynosi dopiero w dłuższej perspektywie czasowej, warto zatem już na starcie zadbać o jej sprawne i długie działanie napełniając specjalistycznym roztworem, który skutecznie i bezpiecznie będzie przenosił ciepło z kolektora słonecznego do wymiennika.
ERGOLID EKO - bezpieczny płyn do instalacji solarnych
ERGOLID EKO - bezpieczny płyn do instalacji solarnych
Piękna jak gont, mocna jak stal - blachodachówka z posypką skalną GERARD Corona W czym tkwi sekret blachodachówki GERARD Corona? Stal z obu stron zabezpieczono aluminiowo-cynkową powłoką, na którą dodatkowo nałożono żywicę akrylową. Alucynk nie rdzewieje przy zarysowaniu i nawet w miejscu przecięcia panela, gdzie linia cięcia „zabliźni się” cząsteczkowo. Tak skuteczne zabezpieczenie antykorozyjne pozwala objąć gwarancją blachodachówki na dachach domów ulokowanych nawet nad morzem. Unikatowe spoiwo tak skutecznie łączy blachę z posypką, że nie obsypuje się ona na żadnym etapie prac dekarskich. Stąd też 50-letnia gwarancja producenta.
Piękna jak gont, mocna jak stal - blachodachówka z posypką skalną GERARD Corona
Piękna jak gont, mocna jak stal - blachodachówka z posypką skalną GERARD Corona
Warunki Techniczne 2021 to zmiany na dobre Zmiany zachodzące w nowych Warunkach Technicznych na 2021 rok przyniosą nie tylko poprawę jakości życia, efektywności ekonomicznej, warunków środowiskowych, lecz także poprawę szeroko rozumianej kwestii odpowiedzialności społeczno-środowiskowej. Oszczędności w sferze czysto ekonomicznej płynące ze zmniejszenia zapotrzebowania na energię są oczywiste. Zastosowanie nowych, energooszczędnych rozwiązań prowadzi do mniejszego zużycia energii i mniejszych rachunków za ogrzewanie domu w każdym kolejnym roku począwszy od 2021.
Warunki Techniczne 2021 to zmiany na dobre
Warunki Techniczne 2021 to zmiany na dobre
ISOVER: nowości na fasady wentylowane i ściany ETICS Super-Vent Ultra to nowość w ofercie ISOVER - płyta z wełny mineralnej szklanej pokryta czarnym welonem o podwyższonych właściwościach mechanicznych oraz hydrofobowych. Produkt do izolacji termicznej i akustycznej fasad wentylowanych oraz stropów garaży i piwnic. Chroni przed utratą ciepła (znakomita lambda 0,031 W/mK) oraz dzięki najwyższej wartości współczynnika pochłaniania dźwięku poprawia akustykę wewnątrz pomieszczeń, co ma olbrzymie znaczenie przy spełnieniu rygorystycznych wymagań dźwiękowych systemów ostrzegawczych.
ISOVER: nowości na fasady wentylowane i ściany ETICS
ISOVER: nowości na fasady wentylowane i ściany ETICS
Kluczem do sukcesu jest właściwe ocieplenie budynku Właściwe ocieplenie budynku to sprawdzony sposób na zoptymalizowanie domowego budżetu i ograniczenie emisji zanieczyszczeń odpowiedzialnych za dokuczający nam, szczególnie w sezonie grzewczym, smog.
Kluczem do sukcesu jest właściwe ocieplenie budynku
Kluczem do sukcesu jest właściwe ocieplenie budynku
Zasada 3 palet w budowie ogrodzeń JONIEC® Paleta barw ogrodzeń firmy JONIEC® obejmuje odcienie jednolite (np. piaskowy, grafitowy, czarny) oraz MULTI-COLOR® (np. onyx, piryt, vera, getyt). MULTI-COLOR® to efekt uzyskany w toku produkcji charakteryzujący się tym, że każdy bloczek jest inaczej ubarwiony.
Zasada 3 palet w budowie ogrodzeń JONIEC®
Zasada 3 palet w budowie ogrodzeń JONIEC®
Taras na gruncie to najlepsze rozwiązanie Są opinie, że taras na betonowej podstawie jest rozwiązaniem solidniejszym. Tak nie jest. Okładzina z płytek nie jest całkowicie szczelna, przez fugi może przedostawać się woda. Jeśli pod płytkami są puste przestrzenie (spowodowane niedokładnie rozprowadzonym klejem), gromadzi się tam wilgoć, a zimą zamarza, powodując zarówno odspajanie się kafli, jak i pękanie betonu.
Taras na gruncie to najlepsze rozwiązanie
Taras na gruncie to najlepsze rozwiązanie
Fundament domu - jakie rozwiązanie wybrać? Fundament przenosi na grunt wszelkie obciążenia konstrukcyjne od budowli, zabezpiecza przed wilgocią i jej skutkami, zapewnia komfort cieplny i niższe koszty eksploatacji systemu grzewczego. Wielkość i rodzaj fundamentu zależą od warunków gruntowo-wodnych oraz od konstrukcji i bryły budynku.
Fundament domu - jakie rozwiązanie wybrać?
Fundament domu - jakie rozwiązanie wybrać?
Wybór technologii i materiałów
Wolf Haus - domy prefabrykowane z 30-letnią gwarancją Od kilku lat roku przeżywamy prawdziwy boom na budowę nowych domów i mieszkań. Deweloperzy, a także prywatni inwestorzy napędzają coraz mocniej rynek budowlany. Między innymi powoduje to brak fachowców oraz inżynierów. Coraz większe koszty pracy sprawiają, że rozpoczynając budowę domu, możemy zakładać, iż planowany budżet będzie niedoszacowany przynajmniej o 30%. To - w zależności od wielkości inwestycji - są już kwoty liczone w dziesiątkach i setkach tysięcy złotych.
Wolf Haus - domy prefabrykowane z 30-letnią gwarancją
Wolf Haus - domy prefabrykowane z 30-letnią gwarancją
Energooszczędny system spełniający wymogi WT 2021 Jeśli chcecie mieć dom, który będzie trwały i pozwoli na oszczędności, musicie poznać Izodom. Na co dzień produkują materiały budowlane, przeznaczone do budowy domów pasywnych i wysoce energooszczędnych. To autorski system, a Izodom jest jedynym w Europie dostawcą kompletnej technologii do budowy takich obiektów. Firma działa na rynku nieprzerwanie od 1991 roku, a stworzonym systemem od dawna wpisuje się w dyrektywę, nakładającą na inwestorów obowiązek budowy obiektów energooszczędnych.
Energooszczędny system spełniający wymogi WT 2021
Energooszczędny system spełniający wymogi WT 2021
Drewniane domy GEORGE Czy wiesz że… mieszkanie w domu drewnianym korzystnie wpływa na zdrowie? Zdolność tego materiału do samoregulacji wilgotności, wewnątrz pomieszczenia sprawia, że w domach drewnianych panuje korzystny mikroklimat, który wpływa zarówno na samopoczucie jak i zdrowie mieszkańców.
Drewniane domy GEORGE
Drewniane domy GEORGE
Ważne dylematy Wybór materiałów i technologii, w jakiej mają być wykonane poszczególne elementy budynku, nie jest łatwy, bo każda z nich ma zalety i wady. Decyzję powinna ułatwić lektura poniższej ogólnej charakterystyki fundamentów, ścian, stropów, stolarki i dachu.
Ważne dylematy
Ważne dylematy
Ściany
Sztukateria styropianowa - stosować czy nie? Styropian kojarzy się przede wszystkim z docieplaniem budynków. Stosuje się tu styropian miękki, który jest powlekany klejem z siatką i docelowo zacierany tynkiem dekoracyjnym. I wiele termomodernizacji na tym etapie się kończy. Minimalizm stosowany w nowatorskich projektach często pomija upiększanie elewacji gzymsami i listwami ze styropianu.
Sztukateria styropianowa - stosować czy nie?
Sztukateria styropianowa - stosować czy nie?
Poznaj ścianę jednowarstwową, która spełnia wymagania termiczne WT 2021 Od 1 stycznia 2021 roku zwiększyły się wymagania w zakresie izolacyjności termicznej przegród zewnętrznych nowo budowanych i remontowanych budynków. Oznacza to, że ściany, okna, dach i podłoga na gruncie muszą być jeszcze cieplejsze niż wcześniej. Przedstawiamy innowacyjny materiał budowlany Ytong EnergoUltra+, który nie tylko spełnia z nawiązką nowe normy termiczne, ale i pozwala na szybką budowę ścian jednowarstwowych.
Poznaj ścianę jednowarstwową, która spełnia wymagania termiczne WT 2021
Poznaj ścianę jednowarstwową, która spełnia wymagania termiczne WT 2021
Porotherm Dryfix - zdrowy dom bez wilgoci Inwestycja w dom jest jedną z najważniejszych decyzji życiowych. Budując dom powinniśmy postawić na zdrowe, wysokiej jakości materiały i sprawdzoną markę. Portfolio Wienerberger to tysiące produktów stanowiących kompletne, systemowe rozwiązania, a wśród nich te najbardziej innowacyjne ‒ Porotherm Dryfix.
Porotherm Dryfix - zdrowy dom bez wilgoci
Porotherm Dryfix - zdrowy dom bez wilgoci
Drobnowymiarowe elementy betonowe i keramzytowe, stropy gęstożebrowe Firma Uciechowski jest spółką działającą na polskim rynku od początku lat 80. - dzięki wieloletniemu doświadczeniu oferuje wyroby najwyższej klasy, co potwierdzają liczne certyfikaty jakości.
Drobnowymiarowe elementy betonowe i keramzytowe, stropy gęstożebrowe
Drobnowymiarowe elementy betonowe i keramzytowe, stropy gęstożebrowe
Ekologiczne tworzywo keramzyt KERAMZYT SYTEM Zakład Produkcji Materiałów Budowlanych zajmuje się produkcją materiałów z keramzytu. Materiał ten wytwarzany jest z czystej gliny pochodzącej z rodzimych złóż, wypalanej w temperaturze 400-1200°C do postaci keramzytu. Jest to ekologiczne tworzywo produkowane bez stosowania jakichkolwiek sztucznych dodatków. System ten jest z powodzeniem stosowany w budownictwie skandynawskim od ponad 30 lat. To właśnie stamtąd pochodzi linia produkcyjna, która zamontowana jest w zakładzie firmy.
Ekologiczne tworzywo keramzyt
Ekologiczne tworzywo keramzyt
Betonowe bloczki elewacyjne TOM Nowoczesne trendy budowy domów mieszkalnych i obiektów użyteczności publicznej koncentrują się wokół optymalnego wykorzystania właściwości materiałów używanych do ich wznoszenia. Umożliwia to znaczącą redukcję kosztów eksploatacji. Doskonałym przykładem jest ściana trójwarstwowa zbudowana przy zastosowaniu materiałów ceramicznych i/lub betonowych. Ten rodzaj konstrukcji już od kilkudziesięciu lat jest w Europie jedną z najpopularniejszych metod wznoszenia ścian zewnętrznych.
Betonowe bloczki elewacyjne TOM
Betonowe bloczki elewacyjne TOM
Proste pytanie: z czego zbudować dom? Jeśli podjąłeś już decyzję o budowie, jednym z pierwszych pytań na jakie musisz odpowiedzieć jest technologia, w jakiej dom będzie wznoszony. W przypadku budowy tradycyjnej na rynku istnieje wiele produktów spełniających różne oczekiwania inwestora - wytrzymałość, izolacyjność, akustyka czy komfort budowy. Zanim podejmiesz decyzję poznaj zalety systemu ściennego Czamaninek AKU K5, którego podstawą są pustaki ścienne z betonu lekkiego (keramzytobetonu).
Proste pytanie: z czego zbudować dom?
Proste pytanie: z czego zbudować dom?
Ceramiczne materiały ścienne Wyroby ceramiczne firmowane znakiem CB Lewkowo to wyroby odpowiadające normom europejskim, posiadające powszechnie uznawane certyfikaty jakości umożliwiające swobodę architektonicznego kształtowania obiektów budowlanych. Obiekty powstające z lewkowskich cegieł i pustaków to budowle ekologiczne, trwałe, sprawdzone przez lata w różnych warunkach klimatycznych. Cegła to również znakomite tworzywo wykorzystywane przez projektantów w kreowaniu form architektonicznych, które bardzo dobrze wkomponowują się w krajobraz. Rozszerzony w ostatnim czasie asortyment naszych wyrobów umożliwia realizację niemalże całych budynków. Wszystko to pozwala aby z rozwiązań CB Lewkowo mogli korzystać zarówno odbiorcy indywidualni jak i instytucjonalni. Ceramika Budowlana Lewkowo jest największym i najlepszym zakładem produkującym wyroby ceramiczne w północno-wschodnim regionie Polski.
Ceramiczne materiały ścienne
Ceramiczne materiały ścienne
Poradnik nie tylko dla wykonawcy: jak wznieść ścianę jednowarstwową z betonu komórkowego? Beton komórkowy to materiał, który nieustannie cieszy się powodzeniem wśród polskich inwestorów. Bardzo dobre parametry termoizolacyjne, w połączeniu z przystępną ceną oraz relatywnie prostą obróbką, pozwalają wykorzystywać ten materiał do wznoszenia - nierzadko samodzielnie - ciepłych ścian jednowarstwowych. O czym warto wiedzieć przed przystąpieniem do prac?
Poradnik nie tylko dla wykonawcy: jak wznieść ścianę jednowarstwową z betonu komórkowego?
Poradnik nie tylko dla wykonawcy: jak wznieść ścianę jednowarstwową z betonu komórkowego?
Solidne przegrody Ściany zewnętrzne powinny być wytrzymałe, zapewniać dobrą izolacyjność cieplną i stanowić barierę dla hałasu. Aby uzyskać pożądany efekt, trzeba wybrać odpowiednie materiały i technologię budowy.
Solidne przegrody
Solidne przegrody
Stropy
POZBRUK - nowoczesne rozwiązania budowlane Aktualny system zamówień publicznych często wymusza na wykonawcach budowlanych szybką realizację zaplanowanych inwestycji. W obecnej sytuacji inwestorzy stają przed trudnym zadaniem wyboru najlepszych metod budowlanych. Dlatego potrzebne są rozwiązania spełniające trzy kluczowe wymogi: krótki czas budowy, wysoką jakość wykonania oraz utrzymanie kosztów inwestycyjnych na wyjściowym poziomie.
POZBRUK - nowoczesne rozwiązania budowlane
POZBRUK - nowoczesne rozwiązania budowlane
Stropy gęstożebrowe RECTOR w 2 odsłonach Stropy gęstożebrowe w wydaniu sprężonych stropów RECTOR dostępne są w 2 wariantach materiałowych. Wypełnieniem przestrzeni międzybelkowych może być pustak betonowy (system RECTOBETON) lub ultralekkie panele drewnopodobne (system RECTOLIGHT). Oba rozwiązania mogą być stosowane równocześnie nad sąsiednimi pomieszczeniami. Stropy posiadają porównywalne parametry konstrukcyjne, natomiast różnią się sposobem wykończenia sufitu. Pustaki betonowe są tynkowane, a pod panelami wykonuje się sufity podwieszane, choć jak pokazuje wiele przykładów można też pozostawić oryginalną formę rezygnując z sufitów podwieszanych.
Stropy gęstożebrowe RECTOR w 2 odsłonach
Stropy gęstożebrowe RECTOR w 2 odsłonach
Pomiędzy kondygnacjami Strop to pozioma przegroda dzieląca kondygnacje. Obok tej funkcji, jego najważniejszym zadaniem jest przenoszenie obciążeń - własnych, użytkowych, a także warstw podłogowych i ścian działowych. Oprócz tego może być tarczą usztywniającą całą konstrukcję budynku, gdy spina wszystkie ściany nośne, a także przenosić część sił wywieranych przez dach.
Pomiędzy kondygnacjami
Pomiędzy kondygnacjami
Termoizolacje
Schöck Isolink® TA-H i TA-D - żelbetowe ściany warstwowe bez mostków termicznych Firma Schöck, wiodący producent nośnych elementów izolacyjnych, bazując na unikalnych właściwościach włókien szklanych, opracowała kotwy termiczne Schöck Isolink® TA-H i TA-D (dawniej Schöck Thermoanker), które ze względu na swoje parametry termiczne stanowią doskonała alternatywę dla stosowanych tradycyjnie elementów stalowych. Parametry termoizolacyjne kotew zostały potwierdzone certyfikatem niemieckiego Instytutu Domów Pasywnych.
Schöck Isolink® TA-H i TA-D - żelbetowe ściany warstwowe bez mostków termicznych
Schöck Isolink® TA-H i TA-D - żelbetowe ściany warstwowe bez mostków termicznych
Inteligentne farby elewacyjne dopasowane do indywidualnych wymagań Zaawansowane technologie spowodowały, że farba to obecnie coś więcej niż tylko kolor. To także wiele cennych właściwości i funkcjonalności. Nowa generacja farb elewacyjnych Sto IQ - Inteligent Technology wyróżnia się maksymalnym zakresem ochrony powierzchni, wytrzymałością, stabilnością koloru i trwałością. Nadaje również dodatkowe właściwości pokrywanym powierzchniom, co jest niewątpliwą wartością dodaną tych produktów. Kolor nie jest już najważniejszym kryterium wyboru farby. Inteligentne farby elewacyjne są przede wszystkim długoterminową inwestycją, a dzięki ulepszonym właściwościom znacznie przewyższają tradycyjne produkty.
Inteligentne farby elewacyjne dopasowane do indywidualnych wymagań
Inteligentne farby elewacyjne dopasowane do indywidualnych wymagań
Tynk kwarcowy, czyli czym zastąpić klasyczne tynki o strukturze baranka Systemy ociepleń elewacji budynków, oparte o płyty styropianowe czy też wełnę mineralną, okazały się być prawdziwą rewolucją początku lat 90-tych w polskim budownictwie. Rynkowy sukces tego typu rozwiązań związany był z faktem, iż ówczesne budownictwo nie gwarantowało odpowiedniej termoizolacji, a docieplenie realnie i znacznie obniżało koszty ogrzewania.
Tynk kwarcowy, czyli czym zastąpić klasyczne tynki o strukturze baranka
Tynk kwarcowy, czyli czym zastąpić klasyczne tynki o strukturze baranka
Jakie kolory tynków wybrać na elewację? Wybór kolorów tynków na elewację to jedna z ważniejszych decyzji podejmowanych na etapie projektowania domu. Elewacja to wizytówka domu, jej kolor i faktura decydują o wyglądzie całego budynku. Odpowiednio dobrane kolory elewacji mogą ukryć mankamenty bryły, wysmuklić budynek, nadać mu charakter i wtopić go w tło lub wyróżnić z otoczenia. Podpowiadamy, które kolory tynków są obecnie najmodniejsze, a także jak wybierać kolory i jak je ze sobą łączyć na elewacji.
Jakie kolory tynków wybrać na elewację?
Jakie kolory tynków wybrać na elewację?
Tynki silikonowe ARMASIL T w systemach ociepleń KABE THERM - najlepsza ochrona elewacji Elewacja stanowi największą zewnętrzną część budynku narażoną na bezpośrednie i długotrwałe oddziaływanie niekorzystnych czynników atmosferycznych, mechanicznych i środowiskowych. Jej wygląd oraz właściwa ochrona ścian zewnętrznych zależy w dużej mierze od rodzaju zastosowanego materiału do wykonania warstwy wykończeniowej elewacji. Wysokiej jakości tynki silikonowe ARMASIL T w systemach ociepleń KABE THERM umożliwiają skuteczne zabezpieczenie elewacji oraz wykończenie jej w bogatej palecie kolorów i faktur.
Tynki silikonowe ARMASIL T w systemach ociepleń KABE THERM - najlepsza ochrona elewacji
Tynki silikonowe ARMASIL T w systemach ociepleń KABE THERM - najlepsza ochrona elewacji
Baumit CreativTop - sposób na elewację bez ograniczeń Jeszcze nie tak dawno właściwie jedynym środkiem wyrazu przy wykańczaniu elewacji tynkiem był jego kolor. Dziś możliwości w zakresie dekorowania fasad są znacznie większe. Dzięki stale rozwijanej technologii, ściany zewnętrzne mogą indywidualnie oddziaływać na nasze zmysły nie tylko barwami, lecz także strukturami powierzchni, pobudzając wyobraźnię i uwalniając pokłady pomysłowości. Przedstawiamy tynk modelowany Baumit CreativTop.
Baumit CreativTop - sposób na elewację bez ograniczeń
Baumit CreativTop - sposób na elewację bez ograniczeń
Płyty poliuretanowe BauderPIR w systemach izolacji dachów płaskich i stromych Przedsiębiorstwo Paul Bauder GmbH & Co. KG z siedzibą w Stuttgarcie jest czołowym producentem systemów dachowych w Europie i od ponad 160 lat zarządzane już przez 4 pokolenie Bauder. Oferuje kompleksowe doradztwo oraz wszystkie rodzaje materiałów do uszczelniania, hydroizolacji i zazieleniania dachów. Gwarantuje projektantom, wykonawcom i deweloperom bezpieczeństwo podczas podejmowania decyzji o wykonaniu dachu. Obecnie uszczelnienie co piątego dachu płaskiego oraz co piąta termoizolacja na krokwiach w Niemczech pochodzi z firmy Bauder.
Płyty poliuretanowe BauderPIR w systemach izolacji dachów płaskich i stromych
Płyty poliuretanowe BauderPIR w systemach izolacji dachów płaskich i stromych
Taka cienka, a taka skuteczna Najbardziej skutecznym sposobem na zmniejszenie zużycia energii, jest izolowanie. Cienka izolacja Aluthermo® QUATTRO o grubości zaledwie 1 cm, pomaga efektywnie zaoszczędzić zużycie energii, poprzez oddziaływanie na wszystkie rodzaje transportu ciepła.
Taka cienka, a taka skuteczna
Taka cienka, a taka skuteczna
Tynkowanie elewacji - natryskowo czy ręcznie? Cienkowarstwowe tynki cieszą się dużą popularnością. Jest to szybki i nie tak drogi jak np. kamień sposób, aby nasz dom wyglądał estetycznie i na dodatek, był odporny na działanie niesprzyjających warunków atmosferycznych. Jakimi metodami najlepiej nakładać tynk elewacyjny? Czy natrysk tynku specjalnym agregatem to dobry pomysł?
Tynkowanie elewacji - natryskowo czy ręcznie?
Tynkowanie elewacji - natryskowo czy ręcznie?
Dobrze ocieplone przegrody Kluczowym elementem energooszczędnego domu są dobrze ocieplone przegrody - podłoga, ściany i dach. W sprzedaży są różne materiały izolacyjne - ważne, by dobrać je do specyfiki przegrody.
Dobrze ocieplone przegrody
Dobrze ocieplone przegrody
Styropian
Ocieplenie budynku styropianem pasywnym - jakie są zalety? Izolacja wykonana za pomocą styropianu to obecnie jeden z najpopularniejszych sposobów ocieplenia budynków. Jednak nie każdy wie, że ten uniwersalny materiał występuje w różnych wariantach, różniących się od siebie właściwościami. Producenci styropianu oferują szeroki wachlarz płyt styropianowych. W ostatnim czasie bardzo dużą popularnością cieszy się styropian pasywny. Czym różni się on od standardowego rozwiązania i dlaczego warto wykorzystać go do ocieplenia swojego domu?
Ocieplenie budynku styropianem pasywnym - jakie są zalety?
Ocieplenie budynku styropianem pasywnym - jakie są zalety?
Płyty izolacyjne steinodur® - twarda pianka polistyrenowa w technologii wysokociśnieniowej Płyty izolacyjne steinodur® to specjalna technologia wytwarzania wysokociśnieniowego styropianu, poprzez spienianie polistyrenu w zamkniętych komorach pod wysokim ciśnieniem, dzięki czemu zapewniony jest najwyższy stopień spójności wewnętrznej płyty. Z tego względu, mimo iż stosowany surowiec jest zbliżony parametrami do tradycyjnego EPS, produkty steinodur® zarówno technologią produkcji, jak i parametrami oraz właściwościami technicznymi należy postrzegać, jako grupę zbliżoną do XPS.
Płyty izolacyjne steinodur® - twarda pianka polistyrenowa w technologii wysokociśnieniowej
Płyty izolacyjne steinodur® - twarda pianka polistyrenowa w technologii wysokociśnieniowej
Dom rzeczywiście pasywny Wybudować dom tanio, użytkować go oszczędnie - to, co kiedyś było marzeniem nie do spełnienia, dziś można zrealizować inwestując w budowę domu pasywnego. Budownictwo pasywne wciąż postrzegane jest jako kosztowne: owszem, eksploatacja jest tania, ale koszty budowy wydają się wysokie. Jednak innowacyjny projekt „domu rzeczywiście pasywnego”, którego autorem jest Maciej Sempiński z Koźmina Wielkopolskiego, wskazuje, że takie rozwiązanie może być pomysłem niedrogim na każdym etapie.
Dom rzeczywiście pasywny
Dom rzeczywiście pasywny
Na każdej budowie Najpopularniejszym materiałem ociepleniowym w naszym kraju, spotykanym niemal na każdej budowie, jest styropian. Dostępny jest w wielu odmianach i o różnych parametrach. Czym się kierować, szukając materiału do określonego zastosowania: na ściany, podłogi, fundamenty, stropy?
Na każdej budowie
Na każdej budowie
Wełna mineralna
Czym i jak prawidłowo izolować posadzkę? Podłoga jest elementem wykończenia poziomych przegród w budynku. Zwykle składa się z kilku warstw. Wierzchnia warstwa podłogi stanowi jej wykończenie i decyduje o jej cechach użytkowych. W przypadku podłogi na parterze typowego budynku niepodpiwniczonego najczęściej będzie to warstwa zagęszczonego piasku (podsypka), następnie „chudy” beton, izolacja przeciwwodna, izolacja termiczna i wreszcie podkład podłogowy, tak zwana wylewka, na której układane są warstwy wykończeniowe podłogi - te, po których chodzimy.
Czym i jak prawidłowo izolować posadzkę?
Czym i jak prawidłowo izolować posadzkę?
Idealna gładkość i krótszy czas montażu płyt gipsowo-kartonowych Rigips 4PRO™ Gładkość to wyzwanie, szczególnie w przypadku zabudów o dużych, intensywnie oświetlonych powierzchniach, gdzie występują połączenia krawędzi poprzecznych. Płyta gipsowo-kartonowa Rigips 4PRO™ posiada wszystkie 4 spłaszczone krawędzie, co umożliwia wykonanie połączeń płyt na płaszczyźnie sufitu czy ściany z użyciem taśmy zbrojącej, bez szpachlowania całopowierzchniowego.
Idealna gładkość i krótszy czas montażu płyt gipsowo-kartonowych Rigips 4PRO™
Idealna gładkość i krótszy czas montażu płyt gipsowo-kartonowych Rigips 4PRO™
Komfortowe poddasze energooszczędnego domu W przypadku poddasza nowego lub remontowanego domu niesłychanie ważna jest kwestia ocieplenia. Przez nieocieplony dach możemy tracić nawet 30% ciepła z wnętrza budynku. Urządzając pokoje na poddaszu, tym bardziej powinno nam zależeć na wysokim komforcie termicznym jego użytkowników.
Komfortowe poddasze energooszczędnego domu
Komfortowe poddasze energooszczędnego domu
Zmiany w Warunkach Technicznych - wybierz najcieplejszy produkt Najpopularniejszym tradycyjnym materiałem izolacyjnym do dachów skośnych jest wełna mineralna. Mineralna wełna szklana climowool to jeden z najbardziej ekologicznych produktów dostępnych na rynku. Dzięki procesowi produkcyjnemu wykorzystującemu wyłącznie naturalne surowce mamy gwarancję, że dom został ocieplony produktem przyjaznym dla środowiska i mieszkańców, a jego jakość i wysoki parametr termoizolacyjny zagwarantują nie tylko cieplejszy dom zimą, ale i chłodniejszy latem.
Zmiany w Warunkach Technicznych - wybierz najcieplejszy produkt
Zmiany w Warunkach Technicznych - wybierz najcieplejszy produkt
Poprawne ocieplenie poddasza wełną mineralną - sprawdzone rady eksperta Zanim przystąpimy do termoizolacji poddasza użytkowego, musimy dokonać wyboru odpowiedniego materiału ociepleniowego. Czym powinien się charakteryzować idealny produkt? Izolując tę wymagającą część budynku powinniśmy stosować przede wszystkim materiały pewne i sprawdzone, czyli takie, które na rynku funkcjonują z powodzeniem od wielu lat.
Poprawne ocieplenie poddasza wełną mineralną - sprawdzone rady eksperta
Poprawne ocieplenie poddasza wełną mineralną - sprawdzone rady eksperta
Szerokie zastosowanie Wełna mineralna to włóknisty materiał izolacyjny, który produkowany jest z surowców naturalnych. Wykorzystywana jest do ocieplania praktycznie wszystkich części budynku, jednak najczęściej ma zastosowanie na ścianach zewnętrznych budynku i na poddaszach, gdzie jest bezkonkurencyjna jako izolator dachów skośnych.
Szerokie zastosowanie
Szerokie zastosowanie
Wilgoć w domu
Konstrukcja dachu
Przegrody ogniowe z drewna klejonego Grupa NordWOOD zapewnia swoim klientom kompleksową i profesjonalną obsługę w zakresie projektowania, dostawy i montażu konstrukcji drewnianych. W związku z wciąż rosnącymi wymaganiami zabezpieczeń pożarowych w budownictwie i dążeniami do wprowadzania nowych, ulepszonych technologii przy zachowaniu walorów ekologicznych, firma NORDWOOD zainicjowała badania stropów i ścian z drewna klejonego pod kątem nośności ogniowej REI 60 i EI 60.
Przegrody ogniowe z drewna klejonego
Przegrody ogniowe z drewna klejonego
Pękanie i rozwarstwienie murłaty Zarysowanie i pękanie elementów więźby dachowej nie jest rzadkim zjawiskiem. Bardzo często zdarza się to w przypadku murłaty. Czy jest to powód do zmartwień? Czy można temu przeciwdziałać? Jak można próbować wzmocnić ten element jeśli już do rozwarstwienia dojdzie?
Pękanie i rozwarstwienie murłaty
Pękanie i rozwarstwienie murłaty
Aplikacja fischer Professional - doradca klienta W Polsce smartfon posiada obecnie 62% ludności, co stanowi ponad 24 miliony posiadaczy smartfonów. Niemal co trzeci użytkownik na co dzień korzysta z co najmniej dwóch smartfonów. Jesteśmy społeczeństwem informatycznym.
Aplikacja fischer Professional - doradca klienta
Aplikacja fischer Professional - doradca klienta
Budowanie nieprzeciętnego zadaszenia z wykorzystaniem podstawowych podzespołów z Jagram-Pro S.A. Firma Jagram-Pro S.A., specjalizuje się w konstrukcjach z drewna klejonego. Jest jednym z nielicznych producentów na świecie, a być może i jedynym, który uzyskał certyfikację klejenia konstrukcji z cienkich lamel. Ta opatentowana technologia pozwala na uzyskiwanie dowolnych kształtów drewna. Powtarzalność i wysoką jakość gwarantuje rozbudowany park maszyn CNC.
Budowanie nieprzeciętnego zadaszenia z wykorzystaniem podstawowych podzespołów z Jagram-Pro S.A.
Budowanie nieprzeciętnego zadaszenia z wykorzystaniem podstawowych podzespołów z Jagram-Pro S.A.
Membrany dachowe nowej generacji Membrany dachowe są nowoczesnym materiałem, zastępującym papę układaną pod docelowe pokrycie dachowe. Są łatwiejsze do ułożenia i lżejsze, a dzięki swoim właściwościom skutecznie zabezpieczają poddasze i warstwę izolacji termicznej przed wilgocią i wiatrem.
Membrany dachowe nowej generacji
Membrany dachowe nowej generacji
Trwałość, wyciszenie, energia i oddychanie - MPFort 2F! Nowy produkt w ofercie Marma Polskie Folie, ekran MPFort 2F to prawdziwy przełom w izolowaniu dachów. To efekt wielu lat doświadczeń, badań i zaawansowanych prac naukowców i inżynierów z Marma Polskie Folie oraz środków badawczo-rozwojowych i laboratoriów Grupy Marma.
Trwałość, wyciszenie, energia i oddychanie - MPFort 2F!
Trwałość, wyciszenie, energia i oddychanie - MPFort 2F!
Płaski czy spadzisty? Wybór kształtu i konstrukcji dachu warto dobrze przemyśleć. Decyzja będzie miała duży wpływ na wygląd budynku i możliwość jego zaaranżowania.
Płaski czy spadzisty?
Płaski czy spadzisty?
Pokrycia dachowe i rynny
Uniwersalny słupek asekuracyjny HLB 700 do ochrony przed upadkiem z wysokości dla trzech osób Urządzenia i systemy oferowane przez firmę PROTEKT zapewniają bezpieczeństwo pracy w warunkach, w których występuje niebezpieczeństwo upadku z wysokości. Sprzęt ten jest stosowany jest w wielu dziedzinach gospodarki, podczas prac wysokościowych, głębokościowych oraz w ratownictwie. W ofercie firmy znaleźć można zarówno składniki indywidualnego sprzętu chroniącego przed upadkiem z wysokości - szelki bezpieczeństwa, amortyzatory bezpieczeństwa, linki bezpieczeństwa, jak również stałe systemy asekuracyjne.
Uniwersalny słupek asekuracyjny HLB 700 do ochrony przed upadkiem z wysokości dla trzech osób
Uniwersalny słupek asekuracyjny HLB 700 do ochrony przed upadkiem z wysokości dla trzech osób
System rynny ukrytej Siba Modern od Ruukki - innowacyjne spojrzenie na budownictwo Nowoczesne budownictwo wyróżnia minimalizm i prostota. Wszelkie elementy wykończenia powinny tworzyć spójną całość. W takich projektach wyzwaniem może być estetyczne połączenie połaci dachowych i elewacji z jednoczesnym zachowaniem wszystkich niezbędnych funkcjonalności. Rynny wystające poza obrys budynku z pewnością mogą przeszkodzić w uzyskaniu zamierzonego efektu. Dlatego warto rozważyć zastosowanie systemu ukrytej rynny Siba Modern, dającego gwarancję najwyższych walorów estetycznych z zachowaniem niezbędnych wymagań technicznych.
System rynny ukrytej Siba Modern od Ruukki  - innowacyjne spojrzenie na budownictwo
System rynny ukrytej Siba Modern od Ruukki - innowacyjne spojrzenie na budownictwo
Systemy rynnowe i podsufitki GAMRAT SA to jeden z najbardziej utytułowanych producentów najwyższej jakości materiałów budowlanych na rynku krajowym oraz liczący się eksporter do wielu krajów Europy. Wysoka jakość i trwałość produktów to cechy, które zapewniły firmie osiągnięcie czołowej pozycji w tej niezwykle konkurencyjnej branży. Dynamiczny rozwój firmy to owoc przemyślanych decyzji i inwestycji, wychodzących naprzeciw potrzebom rynku i oczekiwaniom klientów. Wszelkie działania oparte są na pewnych i stabilnych fundamentach, którymi są jasno sprecyzowana misja, wizja oraz cele strategiczne. Potwierdzeniem jakości i rzetelności firmy Gamrat są medale i certyfikaty premiujące jakość, uczciwość oraz solidność.
Systemy rynnowe i podsufitki
Systemy rynnowe i podsufitki
Jak wykończyć dach żeby wyglądał estetycznie, a jednocześnie był funkcjonalny? Wśród budownictwa jednorodzinnego w Polsce od lat królują domy o wyeksponowanych, spadzistych dachach. Ich krawędzie wystają poza mury tworząc okap, niekiedy stanowią zadaszenie dla balkonów i tarasów. Jak sprawić aby wszystko wyglądało estetycznie? Zabudowy okapu dachowego można dokonać na wiele sposobów, a jednym z częściej wybieranym przez inwestorów jest zastosowanie podbitki z tworzywa sztucznego np. z PVC.
Jak wykończyć dach żeby wyglądał estetycznie, a jednocześnie był funkcjonalny?
Jak wykończyć dach żeby wyglądał estetycznie, a jednocześnie był funkcjonalny?
Rozwiązania do osłony i ochrony drzwi wejściowych i tarasów Firma Gutta oferuje systemowe rozwiązania do osłony i ochrony drzwi wejściowych i tarasów. Różnorodność kształtów, zastosowanych wypełnień umożliwia optymalny dobór zadaszenia, tak aby spełniało oczekiwania i doskonale spełniało swoją funkcję. Zadaszenia przygotowane są do samodzielnego montażu.
Rozwiązania do osłony i ochrony drzwi wejściowych i tarasów
Rozwiązania do osłony i ochrony drzwi wejściowych i tarasów
Rozwiązania dachowe z ceramiki Dachy z dachówki ceramicznej to wysoka jakość i najwyższa trwałość, której widocznym potwierdzeniem są zabytkowe dachy polskich starówek, nierzadko ponad 100-letnie. Dachówki ceramiczne marki Koramic to stała i najwyższa jakość oraz trwałość gwarantowana udzielaną przez Wienerberger 30-letnią gwarancją na mrozoodporność.
Rozwiązania dachowe z ceramiki
Rozwiązania dachowe z ceramiki
Dlaczego warto wybrać gonty bitumiczne KATEPAL? STEMA Sp. z o.o. jest firmą z wieloletnią tradycją i marką doskonałego produktu, od 1990 roku jesteśmy obecni na rynku budowlanym. Strategią firmy STEMA jest świadczenie usług na poziomie pozwalającym spełniać oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów przy jednoczesnym zagwarantowaniu najwyższej jakości oferowanych towarów oraz stosowaniu najnowocześniejszych rozwiązań technicznych i technologicznych. Zapewniamy inwestorom fachowe porady i doradztwo. Swoje działania opieramy na zdobytym przez lata doświadczeniu, wiedzy i kompetencji wysoko wykwalifikowanej kadry pracowniczej. Staranny dobór produktów do obrotu handlowego pod kątem najwyższej jakości sprzyja satysfakcji i zadowoleniu wszystkich klientów firmy nie tylko w momencie zakupu, ale i w przyszłości.
Dlaczego warto wybrać gonty bitumiczne KATEPAL?
Dlaczego warto wybrać gonty bitumiczne KATEPAL?
Nowoczesne i innowacyjne dachy Ruukki Kompletne systemy dachowe Ruukki znane są z doskonałego połączenia formy, funkcji i nowatorskich rozwiązań technicznych. W ofercie dachów Ruukki znajdują się blachodachówki modułowe, blachodachówki cięte na wymiar oraz blachy na rąbek stojący. Bogata oferta pokryć dachowych Ruukki gwarantuje, że każdy znajdzie w niej atrakcyjne, trwałe i łatwe w utrzymaniu rozwiązania.
Nowoczesne i innowacyjne dachy Ruukki
Nowoczesne i innowacyjne dachy Ruukki
Rozwiązania Lindab i dach masz z głowy! Możliwość zakupu rozwiązań do domu u jednego producenta i dostawcy to oszczędność czasu i zmniejszenie kosztów związanych z inwestycją. Oferta Lindab to coś więcej niż pojedyncze produkty, wybierając rozwiązania, które upraszczają procesy budowlane inwestorzy zyskują dostęp do całego portfolio kompatybilnych elementów, które wyróżniają się najwyższą jakością surowców, stylowym designem, łatwością montażu i są wyprodukowane z zastosowaniem najnowszych technologii.
Rozwiązania Lindab i dach masz z głowy!
Rozwiązania Lindab i dach masz z głowy!
Blachodachówki, blachy trapezowe, systemy rynnowe, profile Florian Centrum Florian Centrum od czasu powstania w 1996 ukierunkowana jest na dystrybucję najwyższej jakości produktów stalowych.
Blachodachówki, blachy trapezowe, systemy rynnowe, profile Florian Centrum
Blachodachówki, blachy trapezowe, systemy rynnowe, profile Florian Centrum
Blachotrapez i Revolt Energy nowa jakość w branży fotowoltaicznej Blachotrapez od blisko 50 lat nieustannie doskonali zarówno swoje produkty, jak i procesy ich produkcji. Prezes Zarządu Blachotrapez Rafał Michalski kieruje się słowami CEO i założyciela Amazona.
Blachotrapez i Revolt Energy nowa jakość w branży fotowoltaicznej
Blachotrapez i Revolt Energy nowa jakość w branży fotowoltaicznej
Blachodachówki Gerard z posypką naturalną - nie tylko na podhalańskich dachach Materiały wykorzystywane w budynkach mieszkalnych oraz użyteczności publicznej muszą nie tylko spełniać określone warunki techniczne, zapewniając wytrzymałość całej konstrukcji. Powinny także współgrać z otoczeniem budynku. Tradycyjna, sięgająca lat pięćdziesiątych technologia blachodachówki Gerard AHI Roofing z posypką z naturalnej skały, zapewnia wyjątkową trwałość pokrycia i estetykę, która wpisuje się doskonale w styl budownictwa drewnianego. Blachodachówki te są cenione przez zakopiańskich architektów, którzy wskazują je jako najkorzystniejszą alternatywę dla tradycyjnego gontu.
Blachodachówki Gerard z posypką naturalną - nie tylko na podhalańskich dachach
Blachodachówki Gerard z posypką naturalną - nie tylko na podhalańskich dachach
Waga lekka i ciężka Pokrycie dachowe powinno być trwałe, szczelne i elastyczne. Przed zakupem trzeba sprawdzić, czy w zapisach miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego znajdują się jakieś wytyczne ograniczające nasz wybór. Ważne też, by materiał wykończeniowy dopasować do specyfiki dachu.
Waga lekka i ciężka
Waga lekka i ciężka
Okna i parapety
Stolarka i ślusarka, kraty, balustrady i nie tylko... Firma DANDAV działa na rynku od 30 lat. Domeną firmy są witryny aluminiowo-szklane oraz żaluzje i kraty rolowane produkowane głównie dla sieci centrów handlowych i najemców lokali handlowych. Ciągły rozwój firmy i zróżnicowanie asortymentu sprawiło, że obecnie firma działa na wielu różnych polach. Pozostając w kręgu wyrobów z aluminium, szkła i stali poszerzyła swój portfel produktów i usług m.in. o balustrady i pergole szklane. Te elementy architektury mają szerokie zastosowanie zarówno w obiektach handlowych, użyteczności publicznej, jak i w budownictwie mieszkaniowym.
Stolarka i ślusarka, kraty, balustrady i nie tylko...
Stolarka i ślusarka, kraty, balustrady i nie tylko...
Jak dobrać okna i mieszkać komfortowo? Wybierając nowe okna do naszego domu lub mieszkania bardzo często kierujemy się względami estetycznymi. Ważny jest dla nas kolor i rodzaj profilu okiennego, nie zwracając uwagi na rodzaj zastosowanych w nich przeszkleń. Na co warto zwrócić uwagę przed wyborem okien, aby cieszyć się komfortowymi wnętrzami przez cały rok?
Jak dobrać okna i mieszkać komfortowo?
Jak dobrać okna i mieszkać komfortowo?
Komplet stolarki od jednego producenta Budowa to dla wielu osób jedna z najważniejszych inwestycji w życiu. Czas, kiedy stajemy w obliczu wielu decyzji - zaczynając od selekcji działek, projektów, ekip budowlanych, realizujących poszczególne etapy, na komponentach kończąc. Nowoczesny inwestor szuka rozwiązań, które zagwarantują mu spokój, jednym z nich jest wybór kompletu stolarki otworowej do domu od jednego producenta. Przyniesie ona inwestorowi szereg korzyści.
Komplet stolarki od jednego producenta
Komplet stolarki od jednego producenta
Okna drewniane, spełniające wymagania Warunków Technicznych 2021 Wraz z początkiem 2021 roku po raz kolejny zwiększyły się wymagania w zakresie izolacyjności termicznej zewnętrznych przegród budynków. Dotyczy to oczywiście także okien montowanych w ścianach domu. Teraz - zgodnie z rozporządzeniem o warunkach technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki - ich współczynnik przenikania ciepła U nie będzie mógł mieć wartości większej niż 0,9 W/(m²·K).
Okna drewniane, spełniające wymagania Warunków Technicznych 2021
Okna drewniane, spełniające wymagania Warunków Technicznych 2021
Okna i drzwi BERTRAND - tradycja jakości od 1969 roku! Wieloletnie doświadczenie firmy pozwoliło na zbudowanie bardzo dobrej i rozpoznawalnej marki. BERTRAND cieszy się szerokim uznaniem inwestorów w budownictwie indywidualnym, inwestycyjnym, zabytkowym, a także w najbardziej restrykcyjnym budownictwie energooszczędnym i pasywnym. Wysoką jakość zawdzięcza nowoczesnym technologiom wytwarzania oraz nieustannym inwestycjom w badania i rozwój produktów.
Okna i drzwi BERTRAND - tradycja jakości od 1969 roku!
Okna i drzwi BERTRAND - tradycja jakości od 1969 roku!
Okna i drzwi balkonowe Dobroplast Dobroplast Fabryka Okien i Drzwi, to ponad trzydzieści linii produkcyjnych wyposażonych w najnowocześniejsze maszyny czołowych światowych producentów w branży: niemieckiej Rotox, Fimtec, Federhenn, Hollinger oraz austriackiej Lisec, a także w najwyższej klasy narzędzia ekstruzyjne austriackiego producenta Gruber & Co Group oraz linie tłoczące Battenfeld i Nextool.
Okna i drzwi balkonowe Dobroplast
Okna i drzwi balkonowe Dobroplast
Nowe zasady projektowania budynków - ALUPROF gotowy na WT 2021 Według nowych zasad projektowania wszystkie nowo powstające budynki w Polsce będą musiały spełnić warunki przedstawione w standardzie energetycznym Warunków Technicznych 2021. To kolejny krok do Europejskiego Zielonego Ładu, większej energooszczędności i dbałości o środowisko. Nowe zasady wchodzące w życie 1 stycznia 2021 dotyczą oszczędzania energii oraz izolacyjności cieplnej. Kluczową rolę w realizacji tych celów odgrywa przemysł produkcyjny. ALUPROF - lider rynku stolarki - już dziś wprowadza system okien MB-79N odpowiadający nowym restrykcjom.
Nowe zasady projektowania budynków - ALUPROF gotowy na WT 2021
Nowe zasady projektowania budynków - ALUPROF gotowy na WT 2021
Dobry widok Drewno, PVC, a może aluminium? Materiał, z jakiego wykonane są ramy okienne to tylko jeden z elementów, na który trzeba zwrócić uwagę przy wyborze okien. Nie mniej istotne są parametry użytkowe - ciepłochronność i zdolność do tłumienia hałasów dobiegających z zewnątrz budynku. Ważne jest też, czy okna są odporne na włamanie.
Dobry widok
Dobry widok
Okna dachowe
Okna i wyłazy z serii RESET - montaż na dachach o kącie nachylenia już od 5 stopni Okna dachowe standardowo montuje się na dachach połaciowych o kącie nachylenia od 15 do 90 stopni, a na dachach płaskich od 0/2 do 15 stopni. Na rynku brakuje rozwiązań dla dachów skośnych o mniejszym kącie niż 15 stopni. Okpol znalazł rozwiązanie - okna i wyłazy dachowe zintegrowane z kołnierzem EPDM do montażu od 5 stopni!
Okna i wyłazy z serii RESET - montaż na dachach o kącie nachylenia już od 5 stopni
Okna i wyłazy z serii RESET - montaż na dachach o kącie nachylenia już od 5 stopni
Czas to pieniądz. Szybki montaż okien dachowych Keylite W dobie rosnących kosztów pracy i narastającego deficytu pracowników na rynku usług budowlanych, maksymalne skrócenie czasu prac budowlanych staje się coraz bardziej palącą potrzebą. Firma Keylite RW Polska wychodząc naprzeciw tym potrzebom opracowała cały szereg unikatowych rozwiązań pozwalających skrócić czas montażu okna dachowego do minimum.
Czas to pieniądz. Szybki montaż okien dachowych Keylite
Czas to pieniądz. Szybki montaż okien dachowych Keylite
Okna dachowe na wymianę Planując remont dachu warto pomyśleć o poddaszu - o jego termomodernizacji i wymianie okien dachowych. Okna sprzed kilkudziesięciu lat już dawno nie spełniają parametrów termoizolacyjności, a także znacznie różnią się zastosowanymi rozwiązaniami technicznymi. Obecnie są one na zdecydowanie wyższym poziomie oraz zwiększają energooszczędność, trwałość i bezpieczeństwo okien dachowych.
Okna dachowe na wymianę
Okna dachowe na wymianę
Jasne i klimatyczne poddasze Dzięki oknom dachowym można zyskać jasne i klimatyczne poddasze. Przy wyborze stolarki trzeba zwrócić uwagę na parametry użytkowe, analogicznie jak w przypadku produktów fasadowych. Ważne też, by okna były odpowiednio rozplanowane w połaci dachowej.
Jasne i klimatyczne poddasze
Jasne i klimatyczne poddasze
Drzwi zewnętrzne
Bezpieczeństwo w smart domu - inteligentny zamek tedee powered by Gerda Inteligentny zamek tedee powered by Gerda to technologia przyszłości w naszych domach. Jest to najmniejszy, a jednocześnie najsilniejszy, inteligentny zamek zewnętrzny, który łączy najnowszą technologię oraz bezpieczeństwo domu w jeden spójny produkt.
Bezpieczeństwo w smart domu - inteligentny zamek tedee powered by Gerda
Bezpieczeństwo w smart domu - inteligentny zamek tedee powered by Gerda
ALTUS - drzwi dla wymagających Drzwi wejściowe do domu to nie tylko wizytówka, ale również gwarancja bezpieczeństwa i oszczędność pieniędzy wydawanych na ogrzewanie budynku. Aluminiowe drzwi GERDA ALTUS spełniają wszystkie swoje funkcje, mają dobre zabezpieczenia antywłamaniowe, niski współczynnik przenikalności cieplnej oraz są niezawodne i wytrzymałe. W jaki sposób osiągnięto tak doskonałe parametry? O tym w dalszej części artykułu.
ALTUS - drzwi dla wymagających
ALTUS - drzwi dla wymagających
Drzwi wejściowe - energooszczędność, bezpieczeństwo i estetyka Aluminiowe drzwi wejściowe spełniają we współczesnym budownictwie bardzo wiele funkcji. Przy ich wyborze zwracamy uwagę nie tylko na funkcjonalność, bezpieczeństwo, trwałość czy design, ale także na ich izolacyjność termiczną. Doskonałym połączeniem wszystkich ww. walorów są drzwi aluminiowe oferowane przez Drutex, wykonane w systemie MB-86SI.
Drzwi wejściowe - energooszczędność, bezpieczeństwo i estetyka
Drzwi wejściowe - energooszczędność, bezpieczeństwo i estetyka
Skuteczne drzwi przeciwwłamaniowe Na rynku mamy wysyp drzwi dumnie nazywanych antywłamaniowymi. Wiele z nich oprócz nazwy ma niewiele wspólnego z bezpiecznymi drzwiami. Nazwa antywłamaniowe czy przeciwwłamaniowe jest dość nieprecyzyjna, ponieważ faktycznie przeciwwłamaniowych, a więc uniemożliwiających włamanie drzwi, prawie nie ma. Mówię „prawie”, ponieważ są oczywiście drzwi „pancerne” w wysokich klasach bezpieczeństwa dedykowane do skarbców, bunkrów i innych tego typu pomieszczeń, ale są to drzwi bardzo drogie, ciężkie i z pewnością nie nadające się do standardowych zastosowań.
Skuteczne drzwi przeciwwłamaniowe
Skuteczne drzwi przeciwwłamaniowe
Twoje drzwi. Twój świat. Wybieramy najlepsze drzwi wejściowe do domu. Drzwi wejściowe to element wyposażenia domu, który oddziela świat zewnętrzny od przestrzeni nam najbliższej - osobistej i najbardziej komfortowej. Decyzja o tym, jakie drzwi wejściowe wybrać wymaga uwzględnienia wszystkich funkcji ważnych dla każdego domownika, od tych związanych z estetyką, po trwałość i bezpieczeństwo.
Twoje drzwi. Twój świat. Wybieramy najlepsze drzwi wejściowe do domu.
Twoje drzwi. Twój świat. Wybieramy najlepsze drzwi wejściowe do domu.
Drzwi wejściowe według indywidualnego projektu - opcja INDIVIDUAL od AWILUX Firma AWILUX, producent okien i drzwi w klasie premium, stworzyła możliwość samodzielnego zaprojektowania drzwi wejściowych. Dzięki temu możliwe jest stworzenie oryginalnych, niestandardowych i jedynych w swoim rodzaju drzwi, które będą stanowiły twórczy wyraz ich posiadaczy oraz harmonijnie uzupełniały projekt architektoniczny.
Drzwi wejściowe według indywidualnego projektu - opcja INDIVIDUAL od AWILUX
Drzwi wejściowe według indywidualnego projektu - opcja INDIVIDUAL od AWILUX
AFB - drzwi pasywne Ud od 0,45 AFB to skonsolidowanie 25 lat doświadczeń i ciągłych starań o dostarczanie wymagającym klientom drzwi zewnętrznych o najwyższej jakości.
AFB - drzwi pasywne Ud od 0,45
AFB - drzwi pasywne Ud od 0,45
Dobre wejście Wybierając drzwi zewnętrzne trzeba wziąć pod uwagę nie tylko ich cenę oraz estetykę, ale także szereg parametrów użytkowych: ciepłochronność, zdolność do tłumienia hałasu czy rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa. W końcu kupuje się je raz na wiele lat.
Dobre wejście
Dobre wejście
Bramy garażowe
Brama, okna, drzwi i ogrodzenie w jednym designie. Wygodne rozwiązanie, które daje wiele korzyści Front budynku i jego otoczenie to reprezentacyjne elementy domu - są widoczne dla każdego przechodnia nawet bez wchodzenia na posesję. Szczególną uwagę przykuwają największe elementy - brama garażowa, okna, drzwi i ogrodzenie. Skupiają wzrok i najmocniej wpływają na odbiór całości. Ważny jest więc ich design, kolor, kształt, detale oraz harmonia i balans między nimi. Najprościej zadbać o to, kupując bramę, okna, drzwi i ogrodzenie u jednego producenta.
Brama, okna, drzwi i ogrodzenie w jednym designie. Wygodne rozwiązanie, które daje wiele korzyści
Brama, okna, drzwi i ogrodzenie w jednym designie. Wygodne rozwiązanie, które daje wiele korzyści
Design i bezpieczeństwo Brama garażowa powinna być nie tylko funkcjonalna i trwała, ale także bezpieczna i estetyczna. Cechy te łączą w sobie modele OKNOPLAST Dekedo - synonim trwałości i bezpieczeństwa - oraz Belado - innowacyjna i designerska nowość o najwyższych parametrach termoizolacyjnych i akustycznych.
Design i bezpieczeństwo
Design i bezpieczeństwo
Oferta Nice Polska na przestrzeni lat Polski oddział Nice jest jednym z pierwszych międzynarodowych oddziałów włoskiej firmy Nice Group - silnej międzynarodowej grupy posiadającej obecnie 24 oddziały na całym świecie. Od 1996 roku, z dystrybutora podstawowych rozwiązań do automatyzacji bram i rolet, Nice Polska stał się dostawcą kompleksowych systemów automatyki dla domu i przemysłu.
Oferta Nice Polska na przestrzeni lat
Oferta Nice Polska na przestrzeni lat
Najszybsza, bezpieczna i nowoczesna automatyka do bram BENINCA Od kilku lat brama automatyczna stała się standardem w nowoczesnym budownictwie. Praktycznie każdy nowy posiadacz domu zaopatruje swoją bramę w napęd.
Najszybsza, bezpieczna i nowoczesna automatyka do bram BENINCA
Najszybsza, bezpieczna i nowoczesna automatyka do bram BENINCA
Osłona garażu Brama jest standardowym wyposażeniem garażu. Stanowi nie tylko ochronę przed złodziejami, ale także chroni wnętrze przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Na co zwrócić uwagę przy jej wyborze?
Osłona garażu
Osłona garażu
Osłony okien fasadowych
Wysokiej jakości rolety Screen i żaluzje fasadowe Firma Fart Produkt to toruński producent bram garażowych, rolet, żaluzji i innych systemów osłonowych. Firma powstała w 1994 roku, a jej produkty są dostępne w całej Polsce oraz poza jej granicami m.in. w Niemczech, Holandii, Francji, Czechach, Estonii. Potwierdzeniem wysokiej jakości produkowanych wyrobów są zdobyte przez nas certyfikaty i nagrody (m.in. Budowlana Marka Roku, Quality International 2020).
Wysokiej jakości rolety Screen i żaluzje fasadowe
Wysokiej jakości rolety Screen i żaluzje fasadowe
Rolety zewnętrzne a oszczędzanie na ogrzewaniu Nieporównywalnie wyższe rachunki za energię, oszczędzanie na ogrzewaniu, sporo wilgoci, wiecznie mokre okna… Z tymi problemami boryka się wiele osób. Najprawdopodobniej winne są temu okna, przez które ucieka bardzo dużo ciepła. Co w takim wypadku można zrobić?
Rolety zewnętrzne a oszczędzanie na ogrzewaniu
Rolety zewnętrzne a oszczędzanie na ogrzewaniu
Żaluzje fasadowe - wszystko co powinieneś o nich wiedzieć Zewnętrzne osłony okienne cieszą się dużym zainteresowaniem w naszym kraju. Osoby szukające takiego rozwiązania zazwyczaj wybierają pomiędzy dwoma wariantami. Bardzo popularne są rolety zewnętrzne, ale ich godną alternatywą okazały się żaluzje fasadowe. Żaluzje zewnętrzne swoją sławę zawdzięczają głównie niepowtarzalnemu designowi i zupełnie innej funkcjonalności niż rolety zewnętrzne. Przed ostateczną decyzją warto zapoznać się ze wszystkimi zaletami i wadami żaluzji fasadowych.
Żaluzje fasadowe - wszystko co powinieneś o nich wiedzieć
Żaluzje fasadowe - wszystko co powinieneś o nich wiedzieć
Nowoczesne i perfekcyjne zarządzanie światłem i cieniem dzięki osłonom przeciwsłonecznym WAREMA Firma Tomasz Jasieński, to działający na rynku polskim od 30 lat stabilny partner ekskluzywnej niemieckiej marki Warema, światowego lidera w dziedzinie innowacyjnych technik osłonowych. Projektujemy i dopasowujemy rozwiązania osłonowe oraz systemy sterowania, odpowiadające potrzebom Klientów ceniących materiały najwyższej jakości, unikalny design i nowoczesną technologię.
Nowoczesne i perfekcyjne zarządzanie światłem i cieniem dzięki osłonom przeciwsłonecznym WAREMA
Nowoczesne i perfekcyjne zarządzanie światłem i cieniem dzięki osłonom przeciwsłonecznym WAREMA
Od środka i na zewnątrz Żaluzje, rolety, a może markizy? Osłony okienne znacznie różnią się od siebie nie tylko wyglądem, właściwościami, ale także sposobem montażu. Do wyboru są modele wewnętrzne i zewnętrzne.
Od środka i na zewnątrz
Od środka i na zewnątrz
Praktyczna Szkoła Budowania - Stan Surowy 2021
Praktyczna Szkoła Budowania - Stan Surowy 2021
Spis treści
Nowości
StoVeneer Wood Drzwi tarasowe SLIDE Żaluzje fasadowe w wersji podtynkowej - SOLIDBOX Twoje drzwi, Twój świat Okna PRIMO Roleta Screen - ochrona przed owadami i słońcem w jednym! Nowe modele drzwi SOLANO od KRISPOL Żaluzje Raffstore Sprawdzone i przetestowane rozwiązania Simpson Strong-Tie® do drewna Płyty tarasowe MAESTRO Poznaj tedee i zapomnij o tradycyjnych kluczach Kostka brukowa LIDO Przedłużona gwarancja na materiały izolacyjne Styropmin AVANGARDE - nowe drzwi wejściowe AWIDOOR od AWILUX Okna grzewcze INFRATHERM Granulat z wełny skalnej GRANROCK SUPER Ocieplenie dla wymagających czyli jak zminimalizować straty ciepła? MOZAIKER DECOR - tynk mozaikowy imitujący naturalną okładzinę kamienną Rigips® ProMix Finish Plus - szpachlowanie w klasie premium Rolety zewnętrzne Aliplast Nowość od Wienerberger: linia Porotherm D Ocieplenie domu kompletnym systemem z grafitowym styropianem
Eksperci
Fundament domu - jakie rozwiązanie wybrać? Taras na gruncie to najlepsze rozwiązanie Zasada 3 palet w budowie ogrodzeń JONIEC® Kluczem do sukcesu jest właściwe ocieplenie budynku ISOVER: nowości na fasady wentylowane i ściany ETICS Warunki Techniczne 2021 to zmiany na dobre Piękna jak gont, mocna jak stal - blachodachówka z posypką skalną GERARD Corona ERGOLID EKO - bezpieczny płyn do instalacji solarnych Całkowita przepuszczalność energii słonecznej „g” dla przeszkleń Na co zwrócić uwagę wybierając okna dachowe do domu jednorodzinnego? Jak dobrać wielkość okna dachowego do pomieszczenia?
Kluczowe decyzje przed budową
Zanim wbijemy pierwszą łopatę
Wybór technologii i materiałów
Ważne dylematy Drewniane domy GEORGE Energooszczędny system spełniający wymogi WT 2021 Wolf Haus - domy prefabrykowane z 30-letnią gwarancją
Fundamenty
Podstawa domu Ciepła płyta fundamentowa dla każdego
Ściany
Solidne przegrody Poradnik nie tylko dla wykonawcy: jak wznieść ścianę jednowarstwową z betonu komórkowego? Ceramiczne materiały ścienne Proste pytanie: z czego zbudować dom? Betonowe bloczki elewacyjne TOM Ekologiczne tworzywo keramzyt Drobnowymiarowe elementy betonowe i keramzytowe, stropy gęstożebrowe Porotherm Dryfix - zdrowy dom bez wilgoci Poznaj ścianę jednowarstwową, która spełnia wymagania termiczne WT 2021 Sztukateria styropianowa - stosować czy nie?
Stropy
Pomiędzy kondygnacjami Stropy gęstożebrowe RECTOR w 2 odsłonach POZBRUK - nowoczesne rozwiązania budowlane
Alternatywne technologie budowlane
Można inaczej
Akustyka w domu
Jak makiem zasiał Płyty Simfofit® - prosty i skuteczny sposób na wyciszenie ścian w mieszkaniu
Termoizolacje
Dobrze ocieplone przegrody Tynkowanie elewacji - natryskowo czy ręcznie? Taka cienka, a taka skuteczna Płyty poliuretanowe BauderPIR w systemach izolacji dachów płaskich i stromych Baumit CreativTop - sposób na elewację bez ograniczeń Tynki silikonowe ARMASIL T w systemach ociepleń KABE THERM - najlepsza ochrona elewacji Jakie kolory tynków wybrać na elewację? Tynk kwarcowy, czyli czym zastąpić klasyczne tynki o strukturze baranka Inteligentne farby elewacyjne dopasowane do indywidualnych wymagań Schöck Isolink® TA-H i TA-D - żelbetowe ściany warstwowe bez mostków termicznych
Styropian
Na każdej budowie Dom rzeczywiście pasywny Płyty izolacyjne steinodur® - twarda pianka polistyrenowa w technologii wysokociśnieniowej Ocieplenie budynku styropianem pasywnym - jakie są zalety?
Wełna mineralna
Szerokie zastosowanie Poprawne ocieplenie poddasza wełną mineralną - sprawdzone rady eksperta Zmiany w Warunkach Technicznych - wybierz najcieplejszy produkt Komfortowe poddasze energooszczędnego domu Idealna gładkość i krótszy czas montażu płyt gipsowo-kartonowych Rigips 4PRO™ Czym i jak prawidłowo izolować posadzkę?
Wilgoć w domu
Groźna dla zdrowia Hydroizolacja dachów płaskich w praktyce Skuteczne zabezpieczenie budynku przed wilgocią
Konstrukcja dachu
Płaski czy spadzisty? Trwałość, wyciszenie, energia i oddychanie - MPFort 2F! Membrany dachowe nowej generacji Budowanie nieprzeciętnego zadaszenia z wykorzystaniem podstawowych podzespołów z Jagram-Pro S.A. Aplikacja fischer Professional - doradca klienta Pękanie i rozwarstwienie murłaty Przegrody ogniowe z drewna klejonego
Pokrycia dachowe i rynny
Waga lekka i ciężka Blachodachówki Gerard z posypką naturalną - nie tylko na podhalańskich dachach Blachotrapez i Revolt Energy nowa jakość w branży fotowoltaicznej Blachodachówki, blachy trapezowe, systemy rynnowe, profile Florian Centrum Rozwiązania Lindab i dach masz z głowy! Nowoczesne i innowacyjne dachy Ruukki Dlaczego warto wybrać gonty bitumiczne KATEPAL? Rozwiązania dachowe z ceramiki Rozwiązania do osłony i ochrony drzwi wejściowych i tarasów Jak wykończyć dach żeby wyglądał estetycznie, a jednocześnie był funkcjonalny? Systemy rynnowe i podsufitki System rynny ukrytej Siba Modern od Ruukki - innowacyjne spojrzenie na budownictwo Uniwersalny słupek asekuracyjny HLB 700 do ochrony przed upadkiem z wysokości dla trzech osób
Okna i parapety
Dobry widok Nowe zasady projektowania budynków - ALUPROF gotowy na WT 2021 Okna i drzwi balkonowe Dobroplast Okna i drzwi BERTRAND - tradycja jakości od 1969 roku! Okna drewniane, spełniające wymagania Warunków Technicznych 2021 Komplet stolarki od jednego producenta Jak dobrać okna i mieszkać komfortowo? Stolarka i ślusarka, kraty, balustrady i nie tylko...
Warstwowy montaż okien
Druga połowa sukcesu Ciepło, cieplej… ciepły montaż!
Okna dachowe
Jasne i klimatyczne poddasze Okna dachowe na wymianę Czas to pieniądz. Szybki montaż okien dachowych Keylite Okna i wyłazy z serii RESET - montaż na dachach o kącie nachylenia już od 5 stopni
Drzwi zewnętrzne
Dobre wejście AFB - drzwi pasywne Ud od 0,45 Drzwi wejściowe według indywidualnego projektu - opcja INDIVIDUAL od AWILUX Twoje drzwi. Twój świat. Wybieramy najlepsze drzwi wejściowe do domu. Skuteczne drzwi przeciwwłamaniowe Drzwi wejściowe - energooszczędność, bezpieczeństwo i estetyka ALTUS - drzwi dla wymagających Bezpieczeństwo w smart domu - inteligentny zamek tedee powered by Gerda
Drzwi wewnętrzne
Dopasowane do wystroju Szkło dla architektury i budownictwa Drzwi przesuwne czy otwierane tradycyjnie?
Bramy garażowe
Osłona garażu Najszybsza, bezpieczna i nowoczesna automatyka do bram BENINCA Oferta Nice Polska na przestrzeni lat Design i bezpieczeństwo Brama, okna, drzwi i ogrodzenie w jednym designie. Wygodne rozwiązanie, które daje wiele korzyści
Osłony okien fasadowych
Od środka i na zewnątrz Nowoczesne i perfekcyjne zarządzanie światłem i cieniem dzięki osłonom przeciwsłonecznym WAREMA Żaluzje fasadowe - wszystko co powinieneś o nich wiedzieć Rolety zewnętrzne a oszczędzanie na ogrzewaniu Wysokiej jakości rolety Screen i żaluzje fasadowe
Osłony okien dachowych
Komfortowo na poddaszu