Wilgoć w domu
Skuteczne zabezpieczenie budynku przed wilgocią
Zabezpieczenie budynku przed wilgocią jest jednym z priorytetowych działań, do których należy podejść z wielką starannością na etapie budowy domu. Wykonana niewłaściwie izolacja fundamentów w efekcie może prowadzić do powolnego niszczenia elementów konstrukcyjnych budynku. Skutki zaniedbań w tym zakresie mogą być katastrofalne.
Skuteczne zabezpieczenie budynku przed wilgocią
Hydroizolacja dachów płaskich w praktyce
Już od zarania ludzkości człowiek potrzebował ochrony przed warunkami atmosferycznymi. Najpierw garstki koczowniczych plemion szukały jaskiń, kolejny etap naszego rozwoju to pierwsze, prowizoryczne chaty. Właśnie ten moment, czyli świadoma budowa „pierwszego domu” to początek ewolucji dachów płaskich. Pierwsza ludzka budowla pokryta była bez wątpienia pokryciem płaskim, które następnie ewoluowało i często było zastąpione dachem skośnym.
Hydroizolacja dachów płaskich w praktyce
Groźna dla zdrowia
Wilgoć w domu może mieć dwa źródła - zewnętrzne i wewnętrzne. To pierwsze to np. przeciekający dach albo niepoprawnie zaizolowane fundamenty. Źródło wewnętrzne związane jest z przebywającymi w pomieszczeniach ludźmi. Domownicy wytwarzają parę wodną - oddychając, gotując, prasując czy susząc pranie. Jej nadmiar skutkuje trwałym zawilgoceniem budynku, co prowadzi do rozwoju grzybów domowych. Jak sobie poradzić z tym problemem?
Groźna dla zdrowia
W tym numerze
Nowości
Eksperci
Kluczowe decyzje przed budową
Wybór technologii i materiałów
Fundamenty
Ściany
Stropy
Alternatywne technologie budowlane
Akustyka w domu
Termoizolacje
Styropian
Wełna mineralna
Wilgoć w domu
Konstrukcja dachu
Pokrycia dachowe i rynny
Okna i parapety
Warstwowy montaż okien
Okna dachowe
Drzwi zewnętrzne
Drzwi wewnętrzne
Bramy garażowe
Osłony okien fasadowych
Osłony okien dachowych