Eksperci

Fundament domu - jakie rozwiązanie wybrać?
Fundament przenosi na grunt wszelkie obciążenia konstrukcyjne od budowli, zabezpiecza przed wilgocią i jej skutkami, zapewnia komfort cieplny i niższe koszty eksploatacji systemu grzewczego. Wielkość i rodzaj fundamentu zależą od warunków gruntowo-wodnych oraz od konstrukcji i bryły budynku.
Taras na gruncie to najlepsze rozwiązanie
Są opinie, że taras na betonowej podstawie jest rozwiązaniem solidniejszym. Tak nie jest. Okładzina z płytek nie jest całkowicie szczelna, przez fugi może przedostawać się woda. Jeśli pod płytkami są puste przestrzenie (spowodowane niedokładnie rozprowadzonym klejem), gromadzi się tam wilgoć, a zimą zamarza, powodując zarówno odspajanie się kafli, jak i pękanie betonu.
Zasada 3 palet w budowie ogrodzeń JONIEC®
Paleta barw ogrodzeń firmy JONIEC® obejmuje odcienie jednolite (np. piaskowy, grafitowy, czarny) oraz MULTI-COLOR® (np. onyx, piryt, vera, getyt). MULTI-COLOR® to efekt uzyskany w toku produkcji charakteryzujący się tym, że każdy bloczek jest inaczej ubarwiony.
Kluczem do sukcesu jest właściwe ocieplenie budynku
Właściwe ocieplenie budynku to sprawdzony sposób na zoptymalizowanie domowego budżetu i ograniczenie emisji zanieczyszczeń odpowiedzialnych za dokuczający nam, szczególnie w sezonie grzewczym, smog.
Budujemy Dom
14,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
ISOVER: nowości na fasady wentylowane i ściany ETICS
Super-Vent Ultra to nowość w ofercie ISOVER - płyta z wełny mineralnej szklanej pokryta czarnym welonem o podwyższonych właściwościach mechanicznych oraz hydrofobowych. Produkt do izolacji termicznej i akustycznej fasad wentylowanych oraz stropów garaży i piwnic. Chroni przed utratą ciepła (znakomita lambda 0,031 W/mK) oraz dzięki najwyższej wartości współczynnika pochłaniania dźwięku poprawia akustykę wewnątrz pomieszczeń, co ma olbrzymie znaczenie przy spełnieniu rygorystycznych wymagań dźwiękowych systemów ostrzegawczych.
Warunki Techniczne 2021 to zmiany na dobre
Zmiany zachodzące w nowych Warunkach Technicznych na 2021 rok przyniosą nie tylko poprawę jakości życia, efektywności ekonomicznej, warunków środowiskowych, lecz także poprawę szeroko rozumianej kwestii odpowiedzialności społeczno-środowiskowej. Oszczędności w sferze czysto ekonomicznej płynące ze zmniejszenia zapotrzebowania na energię są oczywiste. Zastosowanie nowych, energooszczędnych rozwiązań prowadzi do mniejszego zużycia energii i mniejszych rachunków za ogrzewanie domu w każdym kolejnym roku począwszy od 2021.
Piękna jak gont, mocna jak stal - blachodachówka z posypką skalną GERARD Corona
W czym tkwi sekret blachodachówki GERARD Corona? Stal z obu stron zabezpieczono aluminiowo-cynkową powłoką, na którą dodatkowo nałożono żywicę akrylową. Alucynk nie rdzewieje przy zarysowaniu i nawet w miejscu przecięcia panela, gdzie linia cięcia „zabliźni się” cząsteczkowo. Tak skuteczne zabezpieczenie antykorozyjne pozwala objąć gwarancją blachodachówki na dachach domów ulokowanych nawet nad morzem. Unikatowe spoiwo tak skutecznie łączy blachę z posypką, że nie obsypuje się ona na żadnym etapie prac dekarskich. Stąd też 50-letnia gwarancja producenta.
ERGOLID EKO - bezpieczny płyn do instalacji solarnych
Cieszące się coraz większym zainteresowaniem zestawy solarne zapewniają nieograniczone możliwości ogrzewania budynków i wody użytkowej. Taka inwestycja wiąże się z dużymi nakładami finansowymi, korzyści ekonomiczne przynosi dopiero w dłuższej perspektywie czasowej, warto zatem już na starcie zadbać o jej sprawne i długie działanie napełniając specjalistycznym roztworem, który skutecznie i bezpiecznie będzie przenosił ciepło z kolektora słonecznego do wymiennika.
Całkowita przepuszczalność energii słonecznej „g” dla przeszkleń
Z początkiem roku 2021 zmieniły się przepisy zawarte w „Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie”. Zaostrzone zostały wymagania odnośnie np. izolacji termicznej przegród (w tym okien), ale warto też przypomnieć o wymaganiach które się nie zmieniły, a nie zawsze są przestrzegane np. o definicji „współczynnika przepuszczalności energii całkowitej promieniowania słonecznego okien oraz przegród szklanych i przezroczystych g”, która dotyczy ochrony przed nadmiernymi zyskami ciepła od nasłonecznienia (poza stroną północną). Zjawisko szczególnie odczuwalne jest w pomieszczeniach latem przy dużych przeszkleniach.
Na co zwrócić uwagę wybierając okna dachowe do domu jednorodzinnego?
Decydując o wyborze okien dachowych na poddasze klienci kierują się różnymi aspektami. Jednym z nich jest na pewno energooszczędność, która dziś nabiera szczególnej uwagi przy wzrastających cenach energii oraz wyższej świadomości społecznej. Dlatego warto zainwestować w zakup okien dachowych z trzema szybami, które oprócz doświetlenia pomieszczeń na poddaszu zapewnią nam komfort obsługi i mniejsze rachunki za ogrzewanie.
Jak dobrać wielkość okna dachowego do pomieszczenia?
Normy budowlane sugerują dobór rozmiaru okien do wielkości pomieszczenia. Ma to wpływ na prawidłowe doświetlenie pomieszczenia światłem naturalnym, a co za tym idzie lepsze samopoczucie i podwyższony komfort życia. Wielkość sugerowanego przeszklenia w pomieszczeniu wyraża się mierząc stosunek wielkości przeszklenia do powierzchni podłogi. W miejscu, w którym przebywają ludzie powinien on wynieść 1:8, a w innych pomieszczeniach 1:12. Oznacza to, że im większe wnętrze tym większa powinna być liczba okien. Obliczając swoją, sugerowaną powierzchnię przeszklenia można posłużyć się prostym wzorem: Xm2/8 = sugerowana powierzchnia przeszklenia w m2.
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT