Smog w Polsce

Bezsmogowe ogrzewanie
Smog to w naszym kraju poważny problem. Mamy wpływ przede wszystkim na tzw. niską emisję, czyli zanieczyszczenia pochodzące z kotłów w domach jednorodzinnych. Żeby ograniczyć zanieczyszczenie potrzeba jednak nie tylko odpowiednich kotłów, ale również paliw dobrej jakości, właściwego sterowania ogrzewaniem, a nierzadko też docieplenia budynku.
Man icon Jarosław Antkiewicz
Jak ogrzewać ekologicznie i energooszczędnie?
Poszukując energooszczędnych i ekologicznych systemów grzewczych, nasz wybór powinien paść na pompę ciepła. Dlaczego? Ponieważ energia odnawialna z powietrza oraz gruntu jest darmowa. Warto więc wykorzystać zakumulowane w nich ciepło na potrzeby ogrzewania budynków, a także produkcji ciepłej wody użytkowej.
Man icon Artykuł promocyjny
ArmaComfort AB ArmaComfort AB Alu - redukcja szumu wody i ochrona przed pożarem
ArmaComfort AB i ArmaComfort AB Alu firmy Armacell to wyjątkowe rozwiązania w zakresie ochrony przed hałasem dochodzącym z rur deszczowych oraz kanalizacyjnych. Innowacyjne produkty efektywnie zapobiegają kondesacji pary wodnej, a ponadto nie stanowią zagrożenia w przypadku pożaru i pozwalają na wszechstronne zastosowanie.
Man icon Artykuł promocyjny
Dlaczego warto ogrzewać dom powietrzną pompą ciepła?
Jedną z najważniejszych decyzji, którą należy podjąć na etapie budowy bądź modernizacji domu jest wybór systemu ogrzewania c.o. i c.w.u. Warto wtedy wybrać urządzenie, które wykorzystuje Odnawialne Źródła Energii (OZE) i przy niskich kosztach ogrzewania zapewni wysoki komfort użytkowania.
Man icon Artykuł promocyjny
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowiecie za darmo!